Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum meg a nagytesóm folyton...

Anyum meg a nagytesóm folyton veszekednek. Hogy tudom rávenni őket arra, hogy nincs értelme veszekedni?

Figyelt kérdés
de igazából nincs is jelentősége amiken összevesznek, és az a legszörnyűbb az egészben, hogy velem már a veszekedések miatt nem is foglalkoznak!
2011. okt. 31. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A bátyád valószínűleg az önállósodás útjára akar lépni. Édesanyád viszont valószínűleg nincs meggyőzve annak megalapozottságáról, így minden energiáját abba fekteti, hogy ez ne valósuljon meg, védve őt a bátyád döntésének végzetességétől.


Ami téged illet: valószínűleg nem érted, hogy mi folyik. Ha érdekel, hogy mi zajlik kettejük között, menj, és puhatolózz. Így megkapod mindkettejüktől azt a figyelmet, amire vágysz... bár arra készülj fel, hogy így belépett harmadik személyként nemcsak hogy lesz mivel foglalkoznod, hanem kettejük keresztüzében hamar úgy fogod gondolni: bárcsak hagytam volna az egészet a francba.


Mielőtt elítélsz: értem én, hogy min gyötrődsz... és nem is tudnék választani a két állapot között. Legalább is azon információk alapján, amit itt megtudtam ( ami egyébként elég kevés)...

2011. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja igen, mindent mondtam, csak épp a kérdésre felejtettem el válaszolni! :D


Szóval: nemigen hiszem, hogy a kettejük "csatájában" tényezőként tudnál szerepelni. Édesanyádra is, és a bátyádra is külön külön tudsz hatni esetleg azzal, ha rávilágítasz hosszú beszélgetések alkalmával, hogy amit csinálnak, csupán a kompromisszum hiányának eredménye. Értesd meg velük, hogy jobb lenne adok-kapok alapján viszonyulni egymáshoz, semmint a "sz*rokafejedre", és a "csakazértis" mentalitást követni. Időnként a szülőket is nevelni kell finoman, na.

2011. nov. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi csak az a baj hogy nem bátyám hanem nővérem van
2011. nov. 9. 16:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Mea culpa, ezt benéztem... de... ettől függetlenül azért még a tanácsom nem változik meg. Talán annyiban könnyebb a helyzeted,hogy nő a "nagytesód". A nők egymás közt könnyebben beszélnek meg dolgokat, mint a fiú testvérek. Szóval csak biztatni tudlak bármilyen elhatározásra is jutsz.
2011. nov. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSSZI!
2011. nov. 12. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Összejött? :)
2011. nov. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
IGEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D KÖSZ!
2011. nov. 16. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!