Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Veszekednek a szüleim. Mit...

Veszekednek a szüleim. Mit tegyek? Lehetek még valaha az életemben igazán boldog? Anyám miért ilyen?

Figyelt kérdés
A szüleim állandóan veszekednek. Vagy is inkább anyám veszekedik apámmal. Anyám minden kis apróságért elkezd ordítani. Ha meg közéjük állok akkor meg anyám úgy felpofoz, hogy még vérzek is! Azért mert valami nem tetszik neki elkezd kiabálni! És ebben az egészben az a legszörnyűbb, hogy ÜNNEPEKKOR IS!!! Karácsonykor azért balhézott, mert hogy nem tetszik neki a karácsonyfa! És még csodálkozik, hogy miért utálom a karácsonyt. Tavaly már karácsonyfát se vettünk. A nyaralásunkkor meg Lengyelországban, elkezdett a SAJÁT ANYJÁVAL ordítani!! Velem is állandóan kiabál! Hetedikes vagyok, 50 kiló voltam ,és le akartam fogyni. Ezért nem kértem ebédnél másodikat, erre meg elkezdi ordítani, hogy "De Lilla, nincs olyan, hogy nem kérsz ebédet" miközben levest ettem!!! És apámmal is állandóan kiabál, és nem zavarja, hogy szinte mindig ott vagyok, ahol ő patáriát csap vagy mi a neve!!! Egyszer azért ordított apámmal, mert kidobta a szétszakadt törülközőt, meg a lejárt konzerveket. Komolyan mondom, én már arra is gondoltam milliónyiszor, hogy elszökök, vagy egyszerűen leugrok a minarettből! Állandóan sírok, és szenvedek! Kérlek segítsetek!!
2011. júl. 7. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Magadba semmiképp se tegyél kárt mást miatt! Le kell ülni nyugodtan és megbeszélni, lehet anyukádat is bántja valami azért viselkedik így.
2011. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az lenne a megoldás, hogy elválnak, és te nyilatkozol, hogy apáddal szeretnél élni. Pontosan tudom, hogy mennyire megkeseríti az ember életét a családi veszekedés, én is ilyen családból jövök.
2011. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha mindez így van ahogy mondod akkor sürgősen orvost kell Neki találni!
2011. júl. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Leülni,megbeszélni,nem érted hogy idegbeteg az anyja?Sajnállak szegénykém,szörnyü lehet,én tinédzser koromban mikor anyám bealkoholizált,mamámhoz menekültem.Anyádon sajnos nem nagyon lehet segíteni az ilyen depressziós asszony rettenetes ember.Az igaz hogy magadban ne tegyél kárt,kérj segítséget mamától papától talán apuddal beszéld meg,a lényeg hogy ne zárkózz magadba,mert az nem jó.:-)
2011. júl. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

10:58, remek, szerencsére az orvosok többsége nem így gondolkodik, mert ezen az asszonyon lehetne segíteni. Más kérdés, akarja-e és vállalja-e.


Neked, kérdező, azt tudom mondani, hogy:

1. soha nem tudhatod, hogy két felnőtt közt pontosan mi zajlik és miért. Nem tudod, hogy mi játszódik le az édesanyádban. Az viszont tény, hogy a következményeitől Te is szenvedsz.

2. Sajnos sokat nem tehetsz, ha nincs nagyi, rokon, akikhez menni tudsz, akkor el kell viselni még azt a pár évet, amíg ott élsz velük.

3. Ne avatkozz bele. Hagyd rájuk ezeket a meccseket.

2011. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem a te hibád.

Ha tudnád a pontos okát, akkor sem a Te dolgod lenne segíteni. (Nem jó, ha a gyerek akarja megoldani a szülei problémáját. Akkor sem, ha meg tudná. Azt nekik kell.)

Az öngyilkosság vagy annak olyan félresikerült kísérlete, ahol maradandó sérülést, fogyatékosságot szerzel, nagyon rossz ötlet. Akkor már inkább a szökés ha van hova, kihez.


Ui.: Érden vagy Pécsen laksz? Hol van még olyan minarett, ahonnan le lehetne ugrani?

2011. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. És ne parázzatok, nem leszek öngyilkos! Ez nálam mindig csk egy pillanatnyi állapot. Bocs, ha félreérthető voltam! (Egyébként Pécsen lakok) Az, hogy anyám elmegy orvoshoz, az képtelenség, mert ha felhozom ezt a témát, akkor vagy ordít, vagy teljes erejéből felpofoz. A szökés meg sajna nem megy, mert a rokonaim nagyon messze laknak. És ha elválnának, és azt mondanám, hogy apámmal szeretnék élni, akkor anyám szerintem pert indítana. Szóval teljes bizonytalanságban vagyok.
2011. júl. 10. 18:14
 8/16 anonim ***** válasza:

SUX. (Ha Érden laknál, közelebb lennénk, Pécs nagyon messze van.) :)


Anyukádnak valami lelki eredetű problémája lehet, ami az Ő problémája, nem neked kell megoldani, Te csak szívsz miatta. Ez valóban nehéz helyzet, de nem egyedülálló a világtörténelemben. Mások is kibírtak hasonlót, bár minden helyzet egyedi. Ez azonban azt is jelenti, hogy voltak/vannak a Tiednél nehezebb sorsok is, ebből meríthetsz erőt, ha éppen nehéz. Én van, hogy csak ülök, éppen elkezdeném sajnálni magam valamiért, de akkor eszembe jut, hogy van két kezem, meg két lábam. Lehet, hogy sík hülye vagyok, de pusztán az a gondolat, hogy van, akinek még ennyi sem jutott a sorstól, már többször kihúzott a gödörből. Vagy kimegyek a természetbe és csak nézem az eget, a felhőket. Sokféleképp lehet feltöltődni lelkileg, találd meg Te is a saját módszeredet! Biztosan menni fog! :)

2011. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Szia!


Ha Anyád pert indítana akkor csak őt néznének hülyének mert ha te elmondod hogy ez és ez történt akkor a bíróság Apukádnak fog ítélni. Csak kitartás! ;)

2011. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindig így kiabált vagy csak az utóbbi években kezdte el?

Ha most kezdte, lehet valami baja idegrendszerileg.

Apukád meg miért hagyja, hogy téged megüssön, ilyen piti dologért?

Egy délután meg kell kérned a családot, hogy üljetek le beszélgetni, és ugyan ott el kellene mondanod, hogy mi bánt. Gondolkozzon el ezeken a dolgokon.

Biztos, hogy lehet őszintén erről beszélni.

Ha 40 felett van lehet, hogy klimaxol, vagy nem kielégítő a házasélete apáddal.Most kamaszodsz fontos lenne egy jó kapcsolat az anyukáddal ezt is elmondhatod neki.

2011. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!