Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet valakiből erős...

Hogyan lehet valakiből erős jellemű határozott nő?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem születési adottság.
2011. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

*Nem rendítik meg a pletykák, beszólogatások


*Tudja mit akar az élettől, nem csak téblábol


*Nem megy/ vagy éppen már kiszáll olyan kapcsolatból, ami eleve el van ásva...


*Nem ilyed meg semmitől, így a nagyobb céloktól sem, amiket kitűz maga elé

2011. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sok olvasást javasolnék. Nekem az is segített, hogy egyesével leküzdöttem kezdetben a legkisebb akadályaimat. Régebben annyira esetlen voltam, hogy egy taxit nem mertem magamnak hívni vagy elmenni és egyedül intézni az ügyeimet..stb..Ezekkel az apróságokkal kezdtem..Aztán később már nagyobb ügyekben is képes voltam egyedül intézkedni, kiállni magam mellett..stb
2011. aug. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Az ártatlan delfinfióka, hiába dönt úgy, hogy márpedig ő holnaptól kalapácsfejű cápa lesz, nem fog neki sikerülni.
2011. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 yuda ***** válasza:
100%

Kétféle erős karakteres nőt láttam eddig életemben, akiket elemezni is sikerült valamennyire- erre jutottam:


-egyik féle, aki férjezett, és erős a családi összetartás,egység, szeretet mindketten támogatják a másikat lelkileg- így ereje, határozottsága ebből a kapcsolatból táplálkozik.


-másik féle, aki férfiakat meghazudtolva torz deformitásként éli mindennapjait, feminista nézeteket vall, mélyen lenézi és megveti a ffi-akat és világuralmi törekvései vannak. :D

Kicsit karikatúrásra sikeredett :D

2011. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
" erős jellemű határozott nő?" KULCSSZAVAK; Valós ÖNISMERET, Max. KÖVETKEZETTSÉG, Max. ÖNURALOM. Nos, ennyi a minimum.
2011. aug. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Engem sokan annak tartanak. :) Viszont a pesszimistábbak az erős jellemem mellé társítják még a bunkóságot, a hisztit és az érzéketlenséget is.

Tizes éveim elejétől fogva sokat olvastam, mind regényeket, mind tudományos dolgokat, így mostanra (20 éves vagyok), elég széles látókört sikerült kifejlesztenem, emellett szinte minden téren megvan a magam álláspontja, a magam véleménye, ezt is az évek alatt fejlesztettem. Régen kis félénk, szeleburdi kislány voltam, most már viszont biztos céljaim vannak, melyeket el is érek és tudom, hogy amit kitűzök, azt sikerül is elérnem, mindent véghezvinnem, mert erős vagyok. Ez leginkább a belső hiten, a belső önbizalmon alapul, magadban kell ezt kifejlesztened. Azt ajánlom, olvass sok pszichológiát, engem pl ez is mindig nagyon érdekelt, és jó az érzékem is az emberek kiismeréséhez ennek köszönhetően. Én Csernust nagyon bírom, szerintem nagyon jókat ír a könyveiben, olvasd nyugodtan őket! Ezenkívül fontos, hogy az ember fejlessze az önismeretét, hogy tudja, milyen is ő pontosan, hogy tudja, mire képes önerőből, hogy miket tud véghezvinni, ezáltal fontos, hogy erős akaratú legyen, tehát, hogy amit reális célként kitűz maga elé, azt minden áron véghezvigye, bármennyire is kemény munkát igényel az (engem ilyenkor gyakran hisztisnek néznek, hogy csak azért is annak kell lennie, amit én akarok :D - pl külföldi ösztöndíj, anyám nem támogatja, de én meg fogom nyerni, mert nekem ez egy régóta kitűzött cél).

Szóval úgy vélem, először önismeret, rengeteg olvasás, tájékozódás, aztán jöhet a saját önismeret és önbizalom helyrerakása után mások kiismerése, ehhez is jók a pszichológiai könyvek. Idővel kifejlődik ez a személyiség, csak tenni kell érte. :) Nem mindenki születik erősnek, én sem voltam az gyerekként, de sikerült. ;) Sok sikert!

2011. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és melyik Csernus könyvet ajánlod?
2011. aug. 1. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Én pl most A fájdalom arcait olvasom, de érdemes elolvasni A férfit és A nőt is.
2011. aug. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!