Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lejent a határozott/erős kér?

Mit lejent a határozott/erős kér?

Figyelt kérdés
Sok kutyánál mondják, határozott, kemény nevelés, határozott gazdi...stb. De, nekem az olyan kutyák tetszenek. Pl. dobermann, amstaff...stb Ezekre mind mondják, írják. De, ez azt jelenti, hogy nem bírnák vele? Ugyanis 3 nevelési könyvet kiolvastam, az összes a póráz két végént láttam, és már volt több kutyám is. És nem vagyok egy engedékeny, tudom mit szeretnék, tudom mit tehet a kutya meg, és mit nem. Vinném kutyasuliba, és később Örző-védőre képezni. Ez azt jelenti, nem bírnék el egy dobermannal? Hiába nevelem meg kölyök korától?
2010. máj. 25. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Jelent, és kéz**
2010. máj. 25. 19:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem törsz meg egy "elővettem a legcukibb nézésemet" vagy egy elhaló szomorkás nyüszítéstől, mindig következetesen betartod a szabályokat, és mindig mindenre ugyanúgy reagálsz, kiszámítható vagy, kedves és higgadt, és még kutyasuliba is elmész, akkor szerintem nyugodtan vállald be, bírni fogsz vele. Ugyanakkor ha első kutyád lenne, akkor mindenképp gondold meg, hogy nincs-e valami könnyebb fajta, ami szintén tetszik. Pl egy bulldog azért lazább eggyel, vagy van az a kicsi staff, akit sose tudom milyen fajta, ő jellemre szintén kemény, viszont legalább elhúzni nem tud. Hány éves vagy amúgy?
2010. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs, most olvastam el mégegyszer, hogy nem első lenne :)
2010. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
17 éves, de nem most szeretnék, majd ha külön lakok, egy jópár év múlva. Csak a kedvenc kutyám a dobermann, egyszerűen szerintem a legjobb fajta a világon! :)
2010. máj. 25. 19:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ezt [link] sztem olvasd el!;)
2010. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valami olyasmit jelent, hogy egy ilyen kutyát nem lehet cuki kis tündérbogyónak kezelni. Fontos, hogy mindig határozott és következetes tudj lenni. Legyen egy olyan erős belső kisugárzásod, hogy a kutya mindig tudja, te vagy a főnök. A kéz ebben az esetben inkább lelki, belső tulajdonságokra értendő és a határozott fellépésre. És arra is, ha kell, akkor fizikailag is "le tudd győzni" a kutyát, ami nem azt jelenti, hogy ezeket verni kell, de olyat igen, hogy pl. tudj olyan pórázkezelési technikákat, ha a kutya erősebb nálad, akkor se érezze azt, hogy ő erősebb. De a lényeg azon van, hogy belülről mit sugárzol ki magadból, itt nem engedhető meg az "olyan édesen néz, nem tudok ellenállni" hozzáállás. Ha érted, mire gondolok. Fokozottan érvényes a szabály, hogy egy kutyával kell bánnod, nem egy cukcsi plüssjátékkal.
2010. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!