Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül hagynátok a 17 éves...

Egyedül hagynátok a 17 éves lányotokat egy hétre?

Figyelt kérdés
A balatoni nyaralónkba szeretnénk lemenni a férjemmel egy hétre, de a lányunk nem szeretne jönni, mert utána való héten a barátnőivel megy nyaralni Siófokra. Nagyon ügyes, felelősségteljes lány, tudom, hogy nem fogja szétcsapni a házat egy bulival, nem is ettől féltem. Meg igazából nem is féltem, csak mégis, az én kicsi lányom. Furcsa belegondolni, hogy nem is olyan kicsi már. Van barátja aki 5 évvel idősebb nála. Kicsivel több mint egy éve együttvannak. Tudom, hogy a lányom vagy mindig a barátjánál aludna, vagy fordítva (bár ez most is így van, egész szünetben). Sosem lenne egyedül. Főzni tud, de azért hagynánk itthon az első pár napra elegendő ételt. Ő amúgy örülne, ha itthon hagynánk, volt már ilyenre példa, 3-4 napra elmentünk a férjemmel üdülni, pihenni, és ő nagyon élvezte az egyedüllétet, ilyenkor ő a ház úrnője és kicsit belekóstolhat abba, milyen az önállóság (amit egyelőre nagyon élvez). Azért sem szeretne jönni, mert dolgozik, nyárimunkán van, hogy gyűjtsön pénzt a nyaralására. Meg is értem, csak abban nem vagyok biztos, hogy kettesben elmenjünk-e az apjával. Szerintetek?
2011. aug. 1. 23:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak a kérdést olvastam, az ugrott be, hogy nem az a kérdés hogy 17 vagy mondjuk 20 éves, hanem hogy korához képest milyen. De ha valóban érett, felelősségteljes, akkor szerintem nyugodt szívvel otthon hagyhatjátok, pláne ha ő is ezt mondja! A telefonálás legyen meg minden nap, mondjátok el neki azért mire ügyeljen, de nyilván nem fogja magára gyújtani a házat:)

Nektek meg jó pihenést!:)

2011. aug. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Olvasd vissza, amit írtál. A válasz egyértelmű :-) Szerintem
2011. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%
nyugodtan:)
2011. aug. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 éves vagyok, és most fognak először egyedül hagyni, amíg ők nyaralni mennek. Én sem akartam menni. Szerintem nem nagy dolog, bár édesanyám nálam is eléggé felfújta a témát. A lényeg, hogy legyen otthon étel, egy kis pénz. Magamból kiindulva kétlem, hogy most csinálna bármi hülyeséget is, elég jól jellemezted, szóval szerintem nem lesz gond. :)

jó nyaralást!

2011. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán elmehettek. Engem sose hagytak otthon, pedig én is szerettem volna, nem lett volna bajom belőle, de mégis itthon maradtak, aztán szegény szüleim itták meg a levét, h ők nem mehettek sehova... Nyugodtan hagyd otthon, egyedül se lesz, dolgozik, akkor mi a baj?:) éhen halni sem fog, 17 évesen képes megtalálni a boltot;)
2011. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%
Persze, de ilyenkor minden felelősség teljes kislányból előjön az ördög egyszer, lesz egy mindenhol hányós buli a lányokkal az is biztos. De majd eltakarítanak és észre se veszitek
2011. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
56%

Nem lesz semmi gond. Menjetek, erezzetek jol magatokat es ne telefonalgassatok haza naponta 1 alkalomnal tobbszor.

Elotte beszeljetek meg, hogy mit szeretne enni azon a heten, mik azok amit maganak el tud kesziteni es ez alapjan vasaroljatok be. A baratjat pedig mar ismeritek biztosan.

2011. aug. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 LN09 ***** válasza:
85%

Szerintem igen.

Én 18 évesen maradtam magamra a nagyvilágban, és lám itt vagyok még :) Pedig én nem egy hétre maradtam egyedül, hanem egy életre.

Ha jól nevelted, akkor nem lesz gond.

2011. aug. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 LN09 ***** válasza:
100%

* Gondolj arra, hogy ez a hét nekik is jó lesz. Kicsit olyan lesz, mintha együtt laknának. Éhen halni biztos nem fognak. Még vicces is lehet egy közös főzés.

Ha minden kötél szakad akkor rendelnek valami kaját. A mai világban már megoldható :)


Nyugi! Érezzétek jól magatokat ( helyettünk is )

2011. aug. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hagyjátok itthon, nem lesz vele semmi baj, de azért legyen valaki felnőtt vele egy városban elérhető, akihez fordulhat, ha valami hirtelen történne, esetleg bármitől megijedne.
2011. aug. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!