Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül hagynátok a 17 éves...

Egyedül hagynátok a 17 éves lányotokat egy hétre?

Figyelt kérdés
A balatoni nyaralónkba szeretnénk lemenni a férjemmel egy hétre, de a lányunk nem szeretne jönni, mert utána való héten a barátnőivel megy nyaralni Siófokra. Nagyon ügyes, felelősségteljes lány, tudom, hogy nem fogja szétcsapni a házat egy bulival, nem is ettől féltem. Meg igazából nem is féltem, csak mégis, az én kicsi lányom. Furcsa belegondolni, hogy nem is olyan kicsi már. Van barátja aki 5 évvel idősebb nála. Kicsivel több mint egy éve együttvannak. Tudom, hogy a lányom vagy mindig a barátjánál aludna, vagy fordítva (bár ez most is így van, egész szünetben). Sosem lenne egyedül. Főzni tud, de azért hagynánk itthon az első pár napra elegendő ételt. Ő amúgy örülne, ha itthon hagynánk, volt már ilyenre példa, 3-4 napra elmentünk a férjemmel üdülni, pihenni, és ő nagyon élvezte az egyedüllétet, ilyenkor ő a ház úrnője és kicsit belekóstolhat abba, milyen az önállóság (amit egyelőre nagyon élvez). Azért sem szeretne jönni, mert dolgozik, nyárimunkán van, hogy gyűjtsön pénzt a nyaralására. Meg is értem, csak abban nem vagyok biztos, hogy kettesben elmenjünk-e az apjával. Szerintetek?
2011. aug. 1. 23:29
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Na a takarításra viszont kíváncsi leszek. Ez az egy amit még meg kell tanulnia. A rend megtartását. Együtt szoktuk kitakarítani a szobáját amikor már eluralkodik rajta a káosz. Mindig megígéri, hogy megtartja, mert saját elmondása szerint sokkal jobban szereti a szép rendezett szobát, de valahogy mégis képtelen rá. Levetett ruhák össze-vissza eldobálva. Rosszabb szerintem, mint néhány fiú. Van is ebből vita köztünk néha, és ki tudok készülni, ha benézek a szobájába, hogy úgy néz ki, mint ahova becsapott a bomba. De ha önálló lesz úgy is meg kell tanulnia rendet tartani maga körül, szóval most még úgy vagyok vele, hadd legyen egy kis része gyerek...
2011. aug. 2. 00:41
 22/23 anonim ***** válasza:
Én 13 éves korom óta rengeteget voltam otthon egyedül, éjjel is, és élek, semmi bajom.
2011. aug. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
2-3 napokat ő is volt már 12 éves kora óta nagyjából, de egy egész hetet még soha. Ezért gondolkodtam el egy pillanatra. De már döntöttem. Nyaralunk! :)
2011. aug. 2. 09:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!