Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőltetnem kellene a békülést?

Erőltetnem kellene a békülést?

Figyelt kérdés

Az egyik rokon család elég messze lakik tőlünk, egyébként jóban voltunk velük, bár inkább mi kerestük őket mikor arra jártunk, vagy telefonon, ők annyira nem.

Aztán meghalt a férj anyja, és azóta nem beszélnek velünk, mert hogy mi a temetésre se voltunk képesek elmenni. Igaz, nekünk rohadtul senki nem is szólt, hogy mi van. Senki nem értesített, nem tudom, hogy honnan kellett volna tudnunk a dolgot 600 kilométerről. De őket ez sem érdekli, azóta szóba sem állnak velünk. Nem tudom, hogy szokás, de a többi kicsit is messze élő rokon általában tele fonál és/vagy táviratot is küld, de ezek semmit és még mi vagyunk a hülye bunkó parasztok. Szerintetek?


2011. aug. 2. 15:27
 1/3 Argloss ***** válasza:
100%
Nyilván annak kellene értesíteni a többi családtagot, hogy meghalt valaki, aki a temetéssel foglalkozik. Ha ők nem szóltak, akkor nem is várhatják el, hogy tudjátok szerintem... Én utólag telefonon részvétemet nyilvánítanám és megjegyezném, hogy illett volna szólniuk a temetésről. Inkább ti lehetnétek megsértődve...
2011. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen messze éltek egymástól, akkor szerintem ezen nem érdemes agyalni. Ha nem értesítettek titeket a halálesetről, akkor nem is akartak. Csak ürügy, hogy rosszat mondhassanak rólatok. Szerintem, nem kell békülni. Békén kell élni egymástól távol. Nem foglalkozni velük. És ha bunkó parasztnak titulálnak ezek után, csak önmagukat minősítik.
2011. aug. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen ez már megvolt, de kb. két éve azóta is fel vannak háborodva. Néha úgy vagyok vele, hogy csak jó lenne kibékülni, máskor meg úgy, hogy tessék én telefonáltam elmondtam a dolgot, ők meg le se szarják, meg hát előtte is csak mi "pedáloztunk" így nem nagy veszteség végül is.
2011. aug. 2. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!