Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám el akar itthonról küldeni...

Apám el akar itthonról küldeni. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Abban a helyzetben vagyok, hogy édesapám élettársával nem igazán jövök ki már évek óta azt kívánja, hogy elmenjek. Sajnos apám agyát úgy átmosta, hogy Ő is ezt akarja. Apám papucs. Most végeztem a Gimnáziumot és szeretnék továbbtanulni. Csak diákmunkám van ami nem túl sokat fizet. A támogatás semmilyen jelét nem mutatják. Ez a nő mindenáron azon munkálkodik, hogy apám szarjon a régi családjára, sikerül is neki. Sajnos annak az esélye, hogy kulturált, civilizált emberekhez méltóan vitassam meg velük a problémát, az esélye elúszott, mert ez a harc már 5 éve vagy régebb óta folyik. A Probléma abból fakad, hogy ez a nő nevezzük nevén cigány, két gyermeket szült édesapámnak, akit sikerült rávennie, hogy csak rájuk legyen köteles szülő. Sajnos a ház ahol élünk apám nőjének a névleges birtokában áll, aminek a törlesztőrészleteit is persze, hogy apám fizeti. Soha nem dolgozott és valószínűleg nem is fog ez a nő aki cigány és nem a jobbik fajta cigányok közül való, csak a sajátjainak kedvez és haszonleső, mindenki más le van szarva és megdögölhet. Ha a családja szorul kölcsön pénzre arra nincsen gond apám pénzéből, de ha a húgomnak kell drámatáborra a pénz vagy nekem arra, hogy kifizessem a gitártanáromat, akkor már nem jut rá. Na jó a lényeg az, hogy tanácstalan vagyok, mert tényleg nincsen jól jövedelmező állásom, sem házam ahová mehetnék és szeptemberben kezdődik az iskola. Minden értelmes választ vagy tanácsot elfogadok. Béla
2011. aug. 2. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Másik szülő, rokon nem jöhet szóba?

Egyetemi kollégium, olcsóbb albi?


Szerintem ezt a helyzetet máshogy nem lehetne megoldani.. vagyis én nem tudnám máshogy..


Sok szerencsét Neked!

2011. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
olyan suli kellene,ami koleszos,és oda mehetnél. és diákhitel is van. vagy diákhitel,és albi pár évfolyamtársaddal,és mellette diákmunka. vagy: levelező képzés és meló és albi
2011. aug. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
mivan az anyukáddal? :O
2011. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha a sulinak van kolija menj oda az ilyen kolik ált olcsók, vagy albiba csatlakozz valakikhez lakótársnak azt is ki lehet hozni olcsón. Ha nagyon muszáj akkor diákhitelt is feltudsz venni. Én ugyanígy jártam anno mint most te, én ezt tettem amit most leírtam.
2011. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fújj Te!!!!

Én is cigány vagyok(félig) de ez a nő undorító.

Képzelem hogy típikus maradi,kigyűrt,kirafinált minden hájjal megkent nőszemély,nagyon sajnállak.Próbálj elmenni koliba ott jobb lesz, a 7végeket meg majd csak kibírod valahogy!Sok sikert neked!

2011. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Reagálva a többiekre : a diákhitel nem megoldás,vagyis ha megoldás is- csak átmeneti.A kérdésfeltevő várhatóan nem fog 20 évig egyetemre járni,s ha egyszer befejezi a sulit,akkor rászakad a teljes csőd,a családja már romokban,és még az adósságtenger is rázúdúl.

Ez nem megoldás.

2011. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha annyira el akar küldeni otthonról, akkor fizeti neked örömmel a kolit, hogy ott legyél, ne velük.. Amúgy igen, anyukáddal mi van? oO
2011. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az édesanyja nyilván meghalt, azért nem jöhet számításba.


Ha ennyire ki akarnak dobni, ne várd meg! Menj el, ha sokan béreltek albit, úgy olcsó, v menj koleszba - bár ahhoz ált. nagyon jó átlag kell. :)


Apádról megvan a véleményem, téged meg sajnállak. Amúgy mintha saját magamról olvastam volna. Itt is apa totál megváltozott, a nevelőm már küldene innen, a két mostohaöcsémmel sokkal kedvesebbek apa is), mint velem. Ez van, ezt kell szeretni.

2011. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá szakértő embertől. (Ha ügyvéddel nem tudsz beszélni, akkor az önkormányzat gyámügyi vagy szociális osztályán biztos van valaki, aki tud felvilágosítást adni, és lehet, hogy ingyenes ügyvéd tanácsadó is van az önkormányzaton, vagy a családsegítőben).


Édesapádnak valószínűleg tartási kötelezettsége van addig, amíg az első szakmát meg nem szerzed.

2014. jún. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!