Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobbá tenni a...

Hogyan tudnám jobbá tenni a jelenlegi helyzetünket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Előre bocsátom, hogy tanácsot kérek, nem megoldást várok, csak a lehetőségeket akarom kihasználni, és hátha nektek van valami jó ötletetek. Szóval 22 éves vagyok egyetemi hallgató, szüleim saját vállalkozással foglalkoznak, de édesapám hosszú ideje tartó alkoholizmusa és persze az ország jelenlegi helyzete miatt, a csőd szélére jutottunk. Olyan annyira, hogy most jelenleg már az is kérdéses, hogy augusztusban miből tudjuk fizetni a számlát és miből lesz kaja. A házunkat és a vállalkozást már egy ideje hirdetjük egy portálon, de senki nem érdekel.. Jelenleg sikerült diák munkát találnom, és napi 8 órában azt csinálom, de nem túl sokat keresek, hisz diplomám még nincs. Szeptembertől diákhitel és némi ösztöndíjra számítok, így az én helyzetem úgy mond rendben lesz és meló persze. De hogy tudnék segíteni édesanyámon? Vaterom nem érdekel az ő állapota, viselkedése, miatt, sok éven keresztül tűrtem, de elég volt, ő már nem csinál semmit sem, nagy ívben .. a dolgokra. Megpróbálok hazaadni a pénzből de elég necces, már minden olyan dolgomat eladtam, amiből jelentősebb összeget lehetett nyerni, de csak megy a pénz. Kétségbe vagyok esve, nem vagyok nyugodt és tehetetlennek érzem magam. Mellette persze teljesen egyedül vagyok, és így még rosszabb a dolog. Sokszor elhatalmasodik rajtam ez az egész, és rendesen kikészít. Szóval van valami ötletetek, hogy nemhogy kimondani is rossz egészségügyi következményei legyenek a dolognak, mint idegösszeomlás egyebek. Nem tudom mit tehetnék!! Köszönöm.


/22F


2011. aug. 2. 19:05
1 2
 1/14 Lonelinessandpain válasza:
76%
te szegény :( nem tudom,hogy mit tehetnél,de legalább próbálj meg minél kevesebbet stresszelni még ha nehéz is.
2011. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt jelenlegi helyzetben nem igazán tudom kivitelezni. Sokszor éjszaka arra ébredek, hogy ez tuti csak valami rossz álom, de sajna rá kell döbbennem nem, szóval nem tudom kikapcsolni, hogy ne feszélyezzen a dolog. A folyamatos ilyen dolgok, rendesen rám nyomták a bélyeget.
2011. aug. 2. 19:27
 3/14 Lonelinessandpain válasza:
:((((
2011. aug. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tudok mit mondani, de minden jót kívánok neked!
2011. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az Amwayt,és ne fujjogjatok többiek. Engem kihúzott a sz@rból.
2011. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
esetleg érdeklődj az önkormányzatnál, milyen támogatásokra jogosult anyukád, te pedig igényelj az egyetemen szociális ösztöndíjat!
2011. aug. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az egyetemen jelentkezz át esti vagy levelező tagozatra és akkor tudsz dolgozni mellette folyamatosan!
2011. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket. Mi az a Amwayt? Szoctámra nem vagyok jogosult, mert se nem csonka a család, se nem beteg valaki, nem vagyok nagycsaládos, szal ezt már próbáltam. Az átiratkozással az a baj, hogy levelezőn fizetnem kell a képzésért, és azt meg nem tudom, mert nincs miből, szal csak nappali maradhat, nem sok van már amúgy sem hátra egyetemből már.
2011. aug. 2. 20:20
 9/14 anonim ***** válasza:

Elöször is értelmes lenne, ha anyukád elválna apádtól, mert különben továbbra is fizethet utána. Ha elváltak, attól kezdve nem felelös az apa által létrejött ÚJ adóságokért, ha együtt vannak, akkor viszont igen.

Másodszor próbáljon ö is munkát keresni, mert akkor több jövedelmetek lesz.

Harmadszor az Amway szerintem csak annak éri meg, akinek sok szabadideje van, ugyanis ez egy láncszerü eladó rendszer, ahol rá kell beszélni sok mindenkit arra, hogy ezeket a termékeket vegye (Amik mellesleg igen drágák és nem jobbak, mint bármi más, viszont csak nagy kiszerelésben kaphatók - én ezért soha nem vetten egyetlen egyet sem, még akkor sem, amikor a testvérem árulta is.)

2011. aug. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A válás valóban értelmes lenne, de itt a de! A vállalkozás ugye bár közös, na már most, ha a válást kimondják (jelzem apám nem akarja), akkor ki kell fizetni az ő részét, hogy elhúzzon melegebb éghajlatra, de ezt meg nincs miből kifizetni nekem meg édesanyának. Hidd el elment ő munkát keresni de 50 évesen, egy egykori óvónői képestéssel nem igazán kapkodtak utána. Még a legrosszabb helyeken sem, kora miatt, szóval stagnál ez a dolog. Aham akkor piramis dolog.., ááá az most mint halottnak a csók.
2011. aug. 2. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!