Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ne változtassak a jövőm...

Ne változtassak a jövőm érdekében csak azért hogy mindenkinek jó legyen és ne boruljon fel a családi rend? Ezt még is hogy képzelik?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy én voltam a családban mindig az aki tartotta a hátát és mindenkinek eleget tett és mindenkinek segített!Csak hogy mondjak példákat is hogy lássátok miről van szó,pl apám annak idején az én nevemre vette fel mint a két autóra a hitelt,a lakásra is vettek fel ami megint csak az én nevemen volt,ezzel semmi probléma nem is lenne de közben anyámék elváltak és apám b@szott fizetni az autót és engem pesztráltak és felkerültem a bárlistára így sajnos nem tudok magamnak venni lakást mert bár már ki fizette de 5 évig még rajta leszek!Én voltam mindig a családban a lelki szennyese mindenkinek,mindeninek segítettem ahol tudtam támogattam és most mindenki él mint hal a vízben és én meg most szorulnék segítségre vagy támogatásra de nem kapom meg,ami nem is baj,csak a családi viszályok és gondok engem forgácsoltak szét a legjobban!Most lenne egy lehetőségem hogy elhúzzak külföldre új élet reményében most anyám jön azzal hogy,vagy is érezteti hogy én alkalmatlan vagyok arra hogy én ott boldoguljak,ezt így nem mondja ki,de érezteti velem elég erősen!Úgy érzem a családom szinte összes tagja kihasznált lelkileg,anyagilag és ahogy lehet és mind ezért cserében én jártam a legrosszabul,mindenki él mint a hal a vízben én meg itt vagyok gondjaimmal magamra maradtan.Úgy érzem már kiszipolyozták minden energiámat és az ő gondjuk megoldására és tökéletes préda voltam!

Most hogy változtatni szeretnék és a régi szerep körömből végre kitörni egyszerűen nincs energiám mert fel örölt az ő gondjuk problémajuk és olyan terheket róttak a nyakamra ami egy magam korunak akkoriban még nagy teher volt!

Mit tehetnék hogy szabadulhatnék ebből az ördögi körből?

A hozzám hasonló koruak már élik a saját kis életüket vagy már talán gyerekük is van és én szomoruan nézem hogy a családomnak köszönhetően hol tartok most és hol tarthatnék nélkülük,mert engem nem segítettek csak hátráltattak......Hogy tudnék végre kilépni ebből az ördögi körből?


2011. aug. 3. 11:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és mind ennek fejében és voltam a fekete bárány a leggonoszabb ember a családban!Én aki mindenkinek segített és meghallgatta búját bánatát és a saját érdekeit háttérbe szorította!
2011. aug. 3. 11:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is megértelek, önzőek a szüleid. Neked talán a külföld lenne a megoldás valóban. Ahogy írtál, én nem gondolom, hogy alkalmatlan volnál rá, ne fogadd el anyukád beszédeit, inkább valóban menj ki szerencsét próbálni, új kapcsolatokat építeni, talán a szerelem is ott rád talál majd. Hidd el jobb lesz úgy!Sok sikert!

2011. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ne változtassak a jövőm érdekében csak azért hogy mindenkinek jó legyen..."


Neked jó így? Nem. Akkor az máris nem "MINDENKINEK" jó! Ne higgy azoknak, akik azt mondják, hogy önzés, ha a saját életedet akarod a saját lehetőségeid szerint, a saját erődből élni. Persze, kell segíteni a szülőknek... egy bizonyos határig! De nem is várhatják el! Hát hiszen hogy is tudnál mások életével teljes értékűen foglalkozni, mindaddig amíg a sajátod nincs rendben?!


Szerintem állj a sarkadra!

Drukkolok.

2011. aug. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben gondolkodás nélkül kimennék külföldre. Eddig segítettél nekik, most már kell az önállóság.. ne hagyd, hogy ezt a lehetőséget is elvegyék tőled.
2011. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű ez, de ne hagyd magad !

Nyugodtan mondd, hogy szerelmes vagy / új munkahelyi pozíció van kilátásban és szeretnél egy kicsit egyedül lenni, még ha ez nem is teljesen igaz. Nem kell összeveszni senkivel, próbálj szabadságot adni magadnak, ha végképp nem megy akkor egy határidő kijelölésével, hogy következő 3 hónapban áll ez fent.


Ha ez sem megy, ne félj akár orvostól is segítséget kérni. Nem azért, mert kezelésre szorulnál de egy-egy gyenge gyógyszer rövid ideig történő szedése segít, pláne a szakember javaslatára és anélkül, hogy bárki is mondhatná, hogy most mártírkodsz mondhatod, hogy egy független doktor szerint is ez a sok gond már egészségügyi kockázatot jelent.


Sok sikert!

2011. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Én is hasonlóan jártam, csak nálunk anyu az én diákhitelem költötte el a hitelekre, hogy ne vesszen el a házunk.Persze még mindig veszélyben van,de a diákhitelemet én fogom kifizetni, hogy miből az még rejtély,de amikor nemet mondtam án lettem a hibás, h.majd én miattam viszi a bank a házat.Úgy hogy sajnos igent kellett mondanom, mivel még mindig velük lakom.Sajnos én nem tudok kiutazni,mert nem tudok úgy angolul és jelenleg ide járok suliba+itt dolgozom.De ha teheted menj ki.
2011. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csomagolj, és húzz el.

Ne búcsúzkodj, ne magyarázkodj, csak csináld!

Nem kell senkinek tudnia arról, hogy te elhúzpl.

2011. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj ki nyugodtan!!! Bíz magadban!!

Ember vagy, tehát bármire képes! Eljuthatsz a holdra, le futhatsz 1 maratont, fejben végezhetsz mátrix műveleteket, csúcsra juttathatsz egyszerre két nőt is, kint csinálhatsz magadnak, egy sikeres karriert, megtalálhatod az igazit. Ha kimész biztos a családod is rájön, hogy sokkal többet érsz! Hajrá drukkolok!

2011. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!