Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha eljön...

Mit csináljak, ha eljön hozzánk anyukám két hétre?

Figyelt kérdés

Tudom, furcsa a kérdés, de:


külföldön élek, anyukán el akar jönni hozzánk látogatóba, és örülök is neki.

Csa az a baj, hogy nekünk nem megy túl jól, megélünk, de igencsak számolgatni kell, hogy elég legyen a pénzünk az egész hónapra. (Különféle okok miatt nincs több - ne erre válaszoljatok meg ne oktassatok ki, hogy másnak böven elég, nekünk éppen csak a megélhetésre elég). Ezt anyukám nem nagyon hiszi el, mert abból indul ki, itt mindenkinek rakásban áll a pénze.


A gondom a következö: ha amikor itt van, a lehetö legjobban ellátom, megveszek neki mindent, amit szeretne (értelmes határokon belül), és elköltöm a két hét alatt a havi megélhetésünk nagy részét, vagy csak annyit kültsek, amennyi egyébként is jutna.

Ha böven költök, akkor azt hiszi, hogy mindig igy megy nekünk, és csak neki mondom azt, hogy eléggé össze kell húznunk magunkat, ha meg a normál módon spórolok, akkor megsértödik, hogy nem szivesen látom.


Ti mit tennétek a helyemben?


2011. aug. 3. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit költenék amennyit eddig, amennyi jut. És mondanám neki, hogy nincs több ennyi van. Legalább ő is belátja, hogy ott sem olyan könnyű.
2011. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem tudsz jobbat tenni, mint őszintén elmondani, hogy mi a helyzet. Ha nem érti meg, akkor nagy baj van.
2011. aug. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se költs többet, mint amit tudnál.

Megmutatod neki a környéket, elviszitek szép helyekre, ami viszonylag olcsó, ehet egy pár helyi specialitást, főzni meg úgy is kell.

Ha neki ebből nem jön le az, hogy szívesen látjátok, akkor nem látogatóba ment, hanem lejmolni.

:(

2011. aug. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt is kihangsúlyoznám neki, hogy eddig ketten éltetek x összegből, most ugyanazt a pénzt három fő ellátására kell beosztanod.

És főleg, vidd magaddal a napi bevásárláshoz, hogy lássa az árakat is! Mert ha csak a terített asztalt látja, nem lesz fogalma arról, hogy mennyit kellett érte fizetned.

Én sem költenék többet, mint amennyit a kassza enged, hiszen utána miből fogtok élni?

2011. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval,annyit vagy max nagyon picivel költs többet,mint egyébként. Akkor anyud is látja, ott sem fenékig tejfel minden,és titeket akar meglátogatni, rátok kíváncsi, ehhez pedig a ti életetek tartozik.Miért akarnád úgymond becsapni őt is meg magadat is.
2011. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

minek halmoznád el minden jóval, ha nem is tehettek meg.

Ameddig a takaród és addig nyújtózkodj.

2011. aug. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan átérzem a helyzetedet,mert mi is ebben a cipőben járunk.Külföldön élünk,és bizony mi nekünk is be kell osztani a pénzt.De mégis sokan azt hiszik,hogy aki külföldön él annak a kerítése is kolbászból van.

Én már az elején elmondtam a rokonságnak,hogy szívesen látunk bárkit,de nem vagyunk eleresztve pénzzel.Amit nyújtani tudunk az az ingyenes szállás,és étkezés.Ha extra kívánságuk van,ha el akarnak menni Stonehenge-re vagy Londonba akkor maguknak kell anyagilag állni. Szívesen elfuvarozzuk őket,ha fizetik a benzint..Majd ha milliomosok leszünk akkor fizetünk mindet..de addig nem.

Én most ott tatok,hogy nem tudom,hogy adjam a rokonok tudtára,hogy bár szívesen látunk bárkit,de nem karácsonykor..Nincs kedvem az ünnepeket azzal tölteni,hogy ugrálok,hogy másoknak a kedvébe járjak..

2011. aug. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
már bocs, de mi vagy te, Mikulás? vegye meg magának amit akar. Azért, mert meglátogat, nem kell neki felvásárolni a boltokat. Nem azért megy, hogy téged lásson?
2011. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak annyit tudok mondani, mint amit előttem már okosan írtak: csak úgy élj az alatt a két hét alatt, mint addig, nem kell költekezned, mert ha azt teszed, akkor utána soha többé nem fogod tudni neki bebizonyítani, hogy nálatok sincs kolbászból a kerítés, csak mert külföldön éltek (én is ebben a cipőben járok, csak ide már nem jön senki). Azaz: lejmolni fog titeket.


Ha eljön, és azt látja, hogy neked számolgatni kell a pénzt, akor legalább szembesül a valósággal és ha később pénzt kunyerál vagy arra manipulál, hogy te adjál, akkor símán le tudod rázni azzal, hogy láthatta, hogyan éltek.


Biztosan az bánt téged, hogy mit fog otthon elmesélni a "vendégszeretetről", ugye? Holott normális szülő alapból megértő, nem éősködik a gyereke nyakán, megérti, hogy nincs, és ha már nem képes segíteni vagy nem tud adni, akkor legalább NEM VESZ EL.


Vidd el sokat sétálni, mászkálni a városban - nem tudom, hogy merre élsz, de ha olyan helyen, ahol hegy és erdő is van, sétáltasd meg a mamit kicsit, otthon úgysincs ilyen látnivalóban túl sok része és az ingyen van -, menj el vele olyan helykre, ahol pici pénzből is megoldhatod a vendégjárást és főzz minél többet otthon!


Egyébként az volna ilyenkor a normális, ha a mama - mint meghívott, mint vendég - fizeti a saját útját oda-vissza, ti pedig a kint-tartózkodását. De nem minden költséget!


Ha pedig a jó mama csak kihisztizte magát hozzátok, hogy lecsekkelje, hogyan és mennyiből éltek, akkor tegyél azért, hogy legközelebb ez ne következhessen be. Ti nem vagytok krőzusok, de sem ezzel, sem az ellenkezőjével nem vagytok kötelesek senkinek sem elszámolni! Sem pedig hagyni, hogy bárki bármilyen alapon lejmoljon titeket!


Én is külföldön élek, ismerem a problémádat, sok piszkálódást kaptam olyan emberektől, akik a stupid előítéletek rabjai, és a "külföld" számukra egyenlő a Kánaánnal, a "külföldön dolgozni és élni" pedig a disszidálással és a hazaárulással.


Neked kell tudni ezt magadban lerendezni, bűntudat nélkül és az adott embereket elküldeni melegebb éghajlatra. Bárkit.

Érted? Bárkit!


És csak nyugi! :)

2011. aug. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kell rongyrázásba kezdeni csak mert ott van ő se gondolhatja komolyan hogy 2 hét potyázás alatt végig hússal fogjátok tömmni.
2011. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!