Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem szeretném, hogy anyósom,...

Nem szeretném, hogy anyósom, vagy anyukám "hozzánk költözzön" szülés után. Mindketten vidéken laknak. Más is van így ezzel? Tényleg annyira kell a segítség? A férjem kb 2 hétig itthon lesz velünk.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jól jött volna, ha valaki főz... A többi házimunka igazából ráér, de a főzés sok időt elvesz, viszont fontos, hogy megfelelően táplálkozzon a kismama a szoptatás miatt.

De sztem én sem szívesen kerülgettem volna senkit....

2009. ápr. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Szia.

Nekem nagyon jó volt, hogy anyukám a szülés után kb 3-4 hétig minden nap átjött és elrendezte a háztartást.

Lehet hogy csak én vagyok béna, de enélkül eléggé tréül nézett volna ki a lakás.

Biztos sok múlik azon, hogy ki mennyire szül könnyen, milyen hamar jön rendbe, és hogy a babó mennyire hagyja az embert pihenni, alszik-e órákat így az elején.

Nekünk - mondhatni - minden kezdeti nehézségből kijutott, és örültem, hogy a gyereket el tudtam látni, meg jutott pár falat kaja a számba, és ha még le is tudtam zuhanyozni, az maga volt a kánaán. Aludni hetekig semmit nem sikerült...

Szóval nekem nagy segítség volt, hogy nem kellett a mosogatással, kajafőzéssel, takarítással törődni - nem tudtam volna megcsinálni egész egyszerűen, és csak lelkiismeret furdalásom lett volna.

Hogy aztán ez a segítő személy konkrétan kicsoda, az sztem mindegy. Anyuka, kispapa - akárki, akiben megbízol stb...

2009. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is azt mondtam,hogy nekem senki ne jöjjön segíteni! de hidd el,hogy nagyon nagy segítség,hogy tudsz pihenni!!!

én már kifejezetten hiányoltam anyukámat,hogy éjszakára nem maradt itt!

2009. ápr. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi már megbeszéltük, hogy a hazajövetel után anyukám "ide költözik" két hétre. Persze hozzá tartozik az is, hogy 400 km-re lakik. Ha pedig haza megy, akkor anyósom lesz a segítségünkre. Kaját hoz és takarít, ha kell. Az én férjem is itthon lesz velünk egy ideig, de én nagyon örülök neki, hogy lesz segítségünk. Mondjuk a férjem amúgy se szokott itthon takarítani meg ilyenek. Szóval nekem jó lesz a segítség!

Nektek kell éreznetek, hogy megbirkóztok e egyedül a dolgokkal. Sokan csinálják végig egyedül, nagyszülők segítsége nélkül.

Amúgy pedig ha bele gondolsz, a nagyik sem csak azért szeretnének "hozzátok költözni", mert esetleg nem bíznak abban, hogy egyedül bírnátok, hanem mert megszületik az unoka! Ha ők is olyanok, mint az én anyósom, akkor én megértem. Szerintem nálunk senki más nem várja úgy az új unokát, mint ő. :) Pedig ott a sógornőm 1 éves kislánya, akit pesztrálhat.

Én a helyedben hagynám, hogy pár napig ott legyenek, neked is több időd lesz a babádra! Persze ez a te döntésed! Minden jót!

31 hetes kismami

2009. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem mind a kettő nagymama közel lakik, átlag kétnaponta jöttek, de "csak" kaját hoztak, mert én idegrohamot kapok attól, ha valaki "idegen" kezdi el (bocsi!) a budimat sikálni, vagy mire elmondom, hogy hol tároljuk a porszívót, hogy nem szoktunk porronggyal port törölni, hanem a porszívó leggyengébb fokozatán, a kefével szedjük le a port... Na ennyi idő alatt már én ötször, a férjem háromszor megcsinálta. A kaja viszont nagyon jól jött, bár ha nem lett volna, akkor rendeltem volna, de jobb volt egy kis hazait enni a pocsék kórházi koszt után.


DE: nálunk semmi probléma nem volt, rendesen evett a manó, dőlt a tej, nem volt hasfájós, nem kellett semmi extrát beszereznünk, én is rendesen gyógyultam. Egyetlen alkalomra emlékszem, ami gáz volt: kb 3 hetes lehetett a bébi, amikor már a férjem is dolgozott, a mamák sem jöttek, amikor du. 2 kor zokogva hívtam fel az anyámat, hogy jöjjön át, mert még nem fürödtem, fogat sem mostam, a fésűt sem láttam... Na akkor nagyon kivoltam.

2009. ápr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

A férjem itthon volt velünk szülés után 3 hétig. Neki mi voltunk a szabadság. Jól jött mert amíg tartott a gyermekágyas időszak kicsit gyengébb voltam (de ezt nem mondtam meg). Problémám volt a szoptatással annyi segítséget ígényeltünk hogy rendeltünk ételt mert nem tudtam megoldani hogy valaki hozzon nekünk ebédet. Jól jártunk mert így is finomat ettünk igaz én nem vagyok híve az étel rendelésnek de szükség törvényt bont néha.

A rokonoknak ismerősöknek megmondtuk hogy az első időszakban ne jöjjön senki és így jártunk a legjobban!!

Legyen időd pihenni is!!:))

2009. ápr. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok. Nekünk nem volt szükségünk segitségre. Amikor hazajöttünk aznap hozott anyukám ebédet és ennyi. Szerencsére a szülés fáradalmait kipihentem a kórházba, nem szaladgáltam de birtam otthon csinálni a dolgom. a baba ilyenkor szinte csak alszik meg eszik. főzni 2 naponta szoktam megtakaritani is, amikor alszik, utánna pihi. meg a férjem is itthon volt de rá nem igazán lehetet számitani, ugyhogy ne aggodj.
2009. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi anyósommal együtt lakunk és kifejezetten jó volt mikor haza értünk már főtt kajával várt minket és mindenben segített. Császároztak ezért jó volt és kellett a pihenés.
2009. ápr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi is pon t így leszünk mint ti. Én sem szeretnék senkit kerülgetni, nálunk a férjem mindent meg tud csinálni. Messze laknak a nagymamák és ha itt vannak, egyszerűen nincs egy normális napirendünk. Ez még elmegy, baba nélkül, de babával agyvérzést kapnék.
2009. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem habitustól is függ. Én például belebetegednék, ha valaki itt sertepertélne körülöttem, az én saját otthonomban, mintha itthon lenne, legyen anyám vagy anyósom. Szerencsére a férjem is kikötötte, hogy inkább segít, de ne már a nagyszülők gondoskodjanak arról a gyerekről! Lehet, hogy könnyen beszélek, mert még nem szültem, de nem tudom elképzelni, hogy annyira szükségünk lenne a segítségre. a férjem majd takarít, zöldbablevest meg borsófőzeléket főzni meg a legegyszerűbb dolog a világon. Gondolom, 1-2-3 nap is elég, hogy megmutassák, hogy kell fogni, hogy kell pelenkázni, füröszteni a babát. Én az ilyen apróságoktól jobban félek, mint attól, hogy főzni kell.
2009. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!