Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a pár mindkét tagja ugyanan...

Ha a pár mindkét tagja ugyanannyit dolgozik, kinek kell végeznie a házimunkát?

Figyelt kérdés

Tudom, ez az örök kérdés, de kiváncsi vagyok, hány válasz lesz mindkét oldalon.

Engem zavar, hogy a párom magától nem csinál semmit. Ha nekifogok, akkor megkérdezi, hogy mit segítsen, de én nem vagyok az anyja.:D Szerintem ez úgy lenne normális, hogy ő is tisztában van vele, ahogy én, hogy milyen feladatok vannak, és magától is nekifog. Persze tudom, értékeljem, hogy legalább segítene, mert sok férfi még egy tányért se tesz arrébb, de nekem ez inkább kellemetlen, hogy én osztogassak neki feladatot, vagy csináljam meg egyedül.

Ti mit gondoltok? Nálatok hogy van?


2011. aug. 3. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki feltakarítja a saját mocskát = Semmi nyavalygás.
2011. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Figyelj, örülj hogy megkérdezi. Mármint, még ha kötelességtudatból is teszi, igenis mondd meg, ha valamiben segíthet, nem hiszem egyáltalán hogy ez anyáskodás lenne párod felett.

Én nő létemre évekig nem nagyon láttam meg a munkát pl. otthon a szüleimnél, ugyanilyen voltam, mint párod. A férfiak általában máshogy gondolkodnak, ebben nem mindig van benne az, hogy fejben tartják ezeket a munkákat is.

Adj neki munkát, finoman jegyezd meg, hogy ezzel (pl.: mosogatás, teregetés, stb) mindig besegíthet, és szépen köszönd meg neki, így majd magától is menni fog.

Ne felejtsd el hogy nem vagyunk egyformák és párod nem gondolatolvasó (rólam is sokszor azt hiszi az enyém, pedig mint mondtam, nálunk én vagyok a nő...)

2011. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fele-fele. Mi így teszünk.

Még a fűnyírásban is segítek nő létemre (meg egyéb férfi munkában is, ha kellek), enyém a szegélynyíró, ő pedig szokott velem sütni-főzni, elmosogat maga után, stb.

2011. aug. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem is fele-fele. Esetleg osszátok be, hogy melyik házimunka mikor kinek a feladata legyen.


Amúgy szerintem ez mindenképpen "jó pont", hogy megkérdezi, mit csináljon, és nem látok ebben problémát, hogy te osztod ki a feladatokat. De ha zavar, akkor vele beszéled meg. :)

2011. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, nem szeretek parancsokat osztogatni, hogy mit csináljon és mikor. Pláne ha látom hogy nagyon nem akarja csinálni. Inkább megcsinálom én magam. Néha meg rájön az 5 perc és magától összepakol, kitakarít, elmosogat, de ez elég ritka.:)
2011. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőnek, egyforma arányban. Vagy úgy, hogy az van beosztva, kinek mi a dolga, figyelembe véve, hogy ki mit utál a legjobban csinálni, illetve ki miben ügyesebb, vagy pedig úgy, hogy az van beosztva, hogy ki mikor ér rá jobban, és akkor kvázi felváltva.

De ezt persze meg kell beszélni, nem várni kell a csodára, vagy célozgatni.

2011. aug. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem, nincs olyan, hogy kell, ilyen esetben; megegyezés kérdése az, hogy ki mit tud vállalni és mit csinál. Ez már nem nagyanyáink kora, és nem érvényesek az akkori szokásjogok, írtalan szabályok sem.


Nagyanyáink, dédanyáink idejében a nő nem dogozott munkahelyen (vagy csak kevesen, de azok nem mentek férjhez), és ő is, mindenki más is a társadalomban természetesenek vette, hogy a "munkahelye" a család: férj, gyerek, háztartás - néha még cseléd is besegített -, és pont.


De ma már nagyon más világ van. Ehhez kell alkalmazkodni, nem a múltban élni. És ezt valóban "kell". :)


Nálunk felesben megy minden, természetesen. Ha az egykünk beteg vagy valamiért kevesebbet bír, vagy több a melója, akkor a másik ideiglenesen többet vesz a vállára - és fordítva. Nem is élnék vele másként.

2011. aug. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nő vagyok és megmondom őszintén úgy érzem hogy a házimunka női dolog. Nekem rosszul esne, ha ő főzne és tenné le elénk a kaját,vagy látni porszívózni..a hajam égnek állna.

Csinálja csak a műszaki dolgokat meg a kertet. Egy szépen rendben tartott kerttel baromi sok meló van, a nagyszüleimnél csak a virágok locsolása egy óra, és akkor még nem beszéltem a fűnyírásról, gazolásról és egyéb kinti munkákról. Egész nap el lehetne szenvedni vele, meg ott vannak a műszaki dolgok, tönkrement dolgok.

Nekem jól esik a női szerep és fontosnak is tartom.


Tudom, hogy le fognak pontozni, de nem zavar, ez az őszinte véleményem.

2011. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

kb fele-fele


Örülj hogy megkérdezi...exemmel veszekedni kellett hogy néha segitsen,panel,semmit "férfimunka",a porszivó/felmosó/mosogató meg derogált neki...nem hiába lett ex,nem vagyok házicseléd (amig nem elvárják,szivesen megcsinálom)


Páromnak szólni se kell,magától megcsinál mindent,eleinte kérdezgette hogy mit hogy csináljon,de már azt se.Együtt érünk haza,pihi,közös vacsifőzés,aztán max fél óra házimunka (mig én mosogatok,ő porszivóz, vagy mig beinditok egy mosást,addig ő összeszedi az előzőt és elteszi,stb)


Amig nem tapasztaltam hogy működhet ez veszekedés és kérlelés nélkül is,sokszor voltam úgy vele,hogy inkább megcsinálom én,mert mire kiharcolom hogy megcsinálja,addig már készen lennék,és még a durcáskodást se kell nézni utána.

De szerencsére vannak normális férfiak,akik nem lesznek papucsok attól mert házimunkát végeznek (hamarabb kész,több idő van egyébre,neki is jó)

2011. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Úristen, kicsit meglepődtem a válaszokon. Még,hogy köszönd meg neki,hogy egyáltalán megkérdezi...Nem csoda,hogy a férfiak nem csinálnak maguktól semmit, hiszen a nők is azt gondolják,hogy ez a természetes! Én nem hiszem,hogy kellene léteznie olyannak, hogy "női munka" vagy "férfi munka". Egy háztartásban éltek, szerintem egyértelmű,hogy mindkét fél ugyanúgy részt vesz a házimunkában és nem kell noszogatni a férfit...
2011. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!