Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a pár mindkét tagja ugyanan...

Ha a pár mindkét tagja ugyanannyit dolgozik, kinek kell végeznie a házimunkát?

Figyelt kérdés

Tudom, ez az örök kérdés, de kiváncsi vagyok, hány válasz lesz mindkét oldalon.

Engem zavar, hogy a párom magától nem csinál semmit. Ha nekifogok, akkor megkérdezi, hogy mit segítsen, de én nem vagyok az anyja.:D Szerintem ez úgy lenne normális, hogy ő is tisztában van vele, ahogy én, hogy milyen feladatok vannak, és magától is nekifog. Persze tudom, értékeljem, hogy legalább segítene, mert sok férfi még egy tányért se tesz arrébb, de nekem ez inkább kellemetlen, hogy én osztogassak neki feladatot, vagy csináljam meg egyedül.

Ti mit gondoltok? Nálatok hogy van?


2011. aug. 3. 19:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

mindkét félnek ugyanannyit... a férfi sem hal bele ha elmosogat vagy kiporszívózik stb.


amúgy az én férjem sem szeret magától nekilátni a házimunkának, de ha kiosztom a feladatokat megcsinálja... inkább szólok neki, hogy ezt vagy azt segítsen vagy csinálja meg, mintsem én egyedül vergődjek az összes házimunkával amíg ő csak henyélget...

2011. aug. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ki mikor mire ér rá. Ha éppen mindketten itthon vagyunk, akkor ki mit szeret csinálni. Pl. A férjem imád főzni, és nem mellesleg tud is. Szóval, ha éppen itthon vagyunk, és ráér, akkor ő főz. De vannak olyan ételek, amiket csak én főzök meg, és vannak olyanok, amiket csak ő főz meg. Mert úgy finomabb. Mosogatni én szoktam, addig ő felporszivóz. Felmosni is ő szokott, és fürdőt-wc-t kitakaritani is. Sőt, mivel a 8.-on lakunk, és én szédülök, az ablakot is ő pucolja meg. Minden mást én csinálok. Mikor költöztünk, ő is ugyanúgy suvickolt mindent, mint én. Nem derogált neki. Sőt, most éppen itthon vagyok a gyerekekkel, igy a legtöbbet én csinálok, de pl 2 hete nagyon beteg voltam. Szegénykém 12 óra kemény munka után mikor hazajött bevásárolt, és megfőzött, hogy másnap legyen meleg étel, mert én nem tudtam a láztól, és mert folyton szédültem, és hánytam. A szemem is fájt, szóval besötétitettem a lakásban rendesen, a nappali fény nagyon erős volt nekem. (gyógyulásom óta viszont nem tudok betelni vele.)
2011. aug. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
nekem is megkérdezi a párom, hogy segíthet-e, magától is szokta csinálni, de az a ritkább. Én örülök neki, hogy ennyit is segít, mivel sokan még ennyit sem tesznek. Ne érezd magad rosszul, ő kérdezi meg, tehát segíteni szeretne. Akkor utasítanál, ha meg sem kérdezné, így csak válaszolsz neki:)
2011. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

A kerttel tényleg sok munka van, de nálunk nincs kert, úgyhogy ez nem szempont.

Köszi a válaszokat!

2011. aug. 4. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!