Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jővőre megyek középsuliba....

Jővőre megyek középsuliba. Koleszos akarok lenni, de szüleim nem engedik. Mit tegyek? Tovább lent

Figyelt kérdés
jővőre megyek középsuliba. koleszos akarok lenni, de szüleim nem engedik. mit tegyek?? hogyan szedhetném rá őket hogy had legyek az?? amugy egy megyével messzebb van a suli. és igy igazábol a busz sokba is jönne ki. egynap majdnem 1000 ft-ot elbuszozgatnék. amugy vannak tapasztalaitol a koleszról?? ti szeretitek?? mennyibe kerül?:D
2011. aug. 3. 20:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól alkalmazkodó típus vagy akkor biztos jó buli. Én nem mennék koliba a helyedben. Főként azért sem, mert még csak 14 vagy, ebben a korban alakul ki a személyiséged. Szülőktől távol nem kapsz valódi nevelést és ha hajlamos vagy rá elzüllesz.
2011. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%

nem hiszem hogy a havi busz bérleted 30 ezer lenne.

Ha nem engedik, hogy az legyél akkor nyilván annak oka is van.


Miért akarsz kollégista lenni? Az utazás még nem ok rá.

Szerinted akkor minden jó lesz, vagánykodhatsz majd, bulizgathatsz, vagy mégis miért? Vagy a haverok is azok lesznek?

2011. aug. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha veszel bérletet, akkor azzal olcsóbban jössz ki, de szerintem a koleszpénz kevesebb, mint a kiszámolt havi utazgatás.

Mondd, hogy a koleszban meg van adva, hogy meddig mehetsz el, meg van adva, hogy mire kell visszaérni, önállóságot is tanulsz a saját szobátok miatt, hogy fárasztó lenne korán kelni és későn hazaérni, könnyebb így bejárni ha bármi olyan program van, hétvégente úgyis hazamész és aki koleszos az még több érvet tud neked mondani.

Én helybe járok suliba, de nem lennék koleszos, nem nekem való..

2011. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Nkem sem engedték, pedig nagyon akartam. Ma már örülök neki, hogy nem engedtek.
2011. aug. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

nem tervezem hogy dorgozni fogok:)).

amugy igen. ugye ahova megyek senkit nem fogok ismerni. és ez jobb alkalom hogy összeismerkedjek velük. megháát ott lehetmajd partyzni:))amugy szüleim azért nem akarják mert nem szeretik ha nem otthon vagyok://.

bár én jelenleg örülnék neki ha kicsit nem kéne itthon lennem.. sok a vita mostanság:S

2011. aug. 3. 20:18
 6/16 anonim ***** válasza:
én helyedben megpróbálnám a bejárást és ha nagyon nem tetszik akkor majd mond anyudéknak, hogy te ezt nem bírod és így a tanulás sem megy
2011. aug. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hivatkozz a tanulásra. Hogy az utazással nagyon sok időd elmenne, nagyon korán kéne felkelned, és későn is érnél haza, meg nagyon hozzá is lennél kötve a buszhoz, pláne rossz ez télen, ha nagy hó van. És ez igaz is szerintem. Mármint ez nem csak valami mondvacsinált indok, tényleg nehezebben tudnád kipihenni magad, kevesebb időd maradna, ha nem is a tanulásra, de a lazításra akkor mindenképp, és az is a pihenés része, nem jó, ha túlhajtja magát az ember, főleg ennyi idősen, hiszen még azért több pihenés kell.

A kollégiumban meg azért megvannak a szabályok, nem lehet ész nélkül csavarogni, vannak nevelők, kell tanulni ott is.

2011. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy züllésre hajlamos vagy. Egy suli nem a partyról szól. Kell az is, de ha csak azért akarsz kolis lenni az elég gáz. 18/L
2011. aug. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem mondtam hogy csak azért akarok koleszos lenni hogy partyzak. hanem igy télleg több időm maradna. meg kinek van kedve fél napot végig buszozni??:S amugyse bírom a sok autozgatást se:S
2011. aug. 3. 20:23
 10/16 anonim ***** válasza:
Ismertem egy középsulis koleszost, aki nagyon lerontott nagyon hamar, kitűnővel ment oda, nem sokkal később meg már a kettesért küzdött. A koliban nagyon nehéz tanulni, mert ott állandó forgalom van, és nagyon könnyen elzüllhet az ember gyereke. A szüleid ettől akarnak megóvni. Egyébként több más ismerősöm még messzebbről járt be, mint a koleszos csaj.
2011. aug. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!