Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha végrendeletben egy nem...

Ha végrendeletben egy nem családtagra hagyják a házat, a gyereke akkor is követelheti a részét?

Figyelt kérdés
Két okból nem szeretné a gyerekére hagyni: alig törődik vele, és annyi a hitele, hogy a bank azonnal elvinné, amint megörökli.
2011. aug. 5. 01:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"ez most változik, a házastárs fog örökölni első körben, nem a gyerek!"


én úgy tudtam ez eddig is így volt.

bár alá tudná támasztani valaki valami paragrafussal, vagy akármi, amit mond

2011. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

[link]


INNEN:



,,A törvényben meghatározott örökösök csak az ott megjelölt sorrendben válnak örökösökké. Ez a sorrend kivételt nem engedő, szigorú rangsor. Törvényes örökösök elsősorban az örökhagyó gyermekei, akik fejenként egyenlő részben örökölnek.,,



,,Amennyiben az örökhagyónak nincsenek leszármazói, úgy az örökhagyó házastársa lesz az örökös. Abban az esetben, ha sem gyermekei, sem házastársa nincs az örökhagyónak, szülei örökölnek, fejenként egyenlő részben. ,,

2011. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

akkor most már tényleg csak a kérdésre kell válaszolni.

annyit hallottam, hogy a végrendelet önmagában, az egy gyenge dolog.

2011. aug. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

ötlet:

mielőtt meghal a tulajdonos, írassa a nevére annak, akire örökíteni akarná.

2011. aug. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!