Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Belemennél közös ingatlanba a...

Belemennél közös ingatlanba a vőlegényeddel úgy, hogy az ő nevén lesz?

Figyelt kérdés

ugyanis nem lehet a nevemen ingatlan, akkor amikor venni szeretnék.

később meg fel fognak menni az ingatlan árak, tehát most kell venni.


ok, hogy bizalom, meg minden.

de egy válás esetén én nem tudom kirakna e az utcára, mert ugye válásnál nem a humánusságukról híresek az emberek....

és tudom, hogy nem a váláson kellene agyalnom, de van egy pár példa a szemem előtt, hogy egyeseknek kellett volna....


2011. aug. 5. 11:51
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ő nevén van, akkor az soha nem lesz közös ingatlan, legfeljebb te is ott laksz, úgyhogy félreértés ne essék. Ha csak ő törleszti oké, ha egy a kassza akkor nem.
2011. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösen fizetitek, akkor semmiképp. Válás esetén úgy kirak, mint a sicc, és joga lesz hozzá.
2011. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem.

Miért nem lehet a neveden? Még a gyereknek is lehet a nevén, és a gyám rendelkezik vele.

2011. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan nem.
2011. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor sem, ha ő törleszti egyedül, mert a tőke is számít, amivel megveszitek. Azt is lehet bukni, amit beleadsz. Eszedbe ne jusson!
2011. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha közösen fizetitek, akkor ne menj bele.Nem tudhatod mi lesz később, ezért is jó egy házassági szerződés is.
2011. aug. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
És ha előbb férjhez mész hozzá és utána veszitek? Az már közös, válás esetén azt felezik, nem? Vagy lehet ez sem megoldható. Nem tudom.:)
2011. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is az a helyzet, hogy együtt lakunk a párommal albérletben, ő szeretne venni lakást, a saját nevére, én abba nem fogok belefizetni, mert tényleg sosem lesz az enyém, ha meg szakításra kerül a sor, oda a pénz és mehetek, ahova akarok. Oké, megbízom benne, meg nem hiszem, hogy szakítunk, de még az is benne van a pakliban, láttunk már nagy szerelmeket nagy pofára eséssel...tehát az övében fogunk lakni, én a rezsibe természetesen belefizetek, és ha majd nekem is összejön annyi pénz, én is veszek a saját nevemre...így ha együtt maradunk lesz 2 lakásunk, ha meg szakítunk, én sem maradok semmi nélkül.

Számomra most ez tűnik a legokosabb megoldásnak, amit tehetünk :D

2011. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha közösen fizetitek akkor NEM!!!

Bár lehet megoldás a haszonélvezeti jogod bejegyzése!!!Hiába tulaj,,ha haszonélvezeti jogod van,akkor nem tud nélküled lépni!

Miért nem írtok szerződést?

Miért nem lehet a neveden ingatlan?

Annyi lehetőség van!Tessék 1 ügyvédet vagy közjegyzőt vagy akár bíróságot megkérdezni róla,mielőtt bármit aláírsz!

2011. aug. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanis nem lehet a nevemen ingatlan, akkor amikor venni szeretnék."

Emögött nyilván valamilyen támogatott konstrukció van, azért nem lehet a neveden ingatlan, ha majd később veszel egyet. Komolyan mondom meg kellene szüntetni az összes támogatást, mert mindenki csak a kiskapukat és a visszaélési lehetőségeket keresi.

2011. aug. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!