Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megfelelő családi...

Szerintetek megfelelő családi háttér nélkül is lehetek sikeres? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nálunk senki sem támogatja a tovább tanulási szándékaimat. Nem is szivesen áldoznának rá pénzt sőt. Mindent teljesen egyedül kell majd megcsinálnom senki sem fog támogatni sem anyagilag sem szellemileg.Úgy érzem egyedül vagyok a céljaimmal és nem érzem magam elég érettnek ahhoz h egyedül hagyjanak mindenben.
2011. aug. 6. 17:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nekem még nem voltam ilyen súlyú problémáim, bár már én is éreztem hasonlót. Amikor felvételi előtt a szüleimmel beszélgettem. Anyukám azt mondta, azt válasszam, amelyiket szeretném, ő nem akar helyettem dönteni, csak a véleményét mondta el. Igazából a gimi csak pillanatnyi lehetőségként jött szóba, oda nem szerettem volna menni. Volt két szakközépiskola, az egyik elég fiús suli, mivel leginkább műszaki dolgokkal foglalkozik, egyedül infó és közgazdaság van ahová lányok is járnak. Az iskola sem volt szimpatikus, nem szerettem volna oda menni. A másik suli, amit végül választottam, ott is van közgazdaság, amit én szerettem volna tanulni (ezt is tanulom). Apám elég erősen próbált rám hatni, folyton azt mondta, hogy menjek a fiúsabb suliba, az keményebb, jobban tanítanak, többre vihetem, ha odamegyek. Ne tudjátok meg, hogy hányszor tízig számoltam magamba, mikor már nagyon ideges voltam.

Végül összevesztem apámmal és azt mondtam magamnak, hogy nem érdekel, mit gondol. Ez az én életem, úgy döntök, ahogy én jónak érzem és küzdök a céljaimért. Ha egyedül, akkor egyedül, legalább bebizonyíthatom, hogy egyedül is megállom a helyem. Felvettek a suliba, közgazdaságra, aminek nagyon örülök, még mindig szeretem és ezzel szeretnék foglalkozni később. Az osztály egyik legjobb tanulója vagyok 4,2 körüli átlaggal és bár sosem dícsér meg, meg semmi, érzem, hogy büszke rám.


Ez az eset megtanította nekem azt, hogy nem szabad feladni semmit. Menni kell tovább, akkor is, ha nem akarnak támogatni, eleinte apukám sem örült a döntésemnek, most már ha elakadok a matek háziban szívesen segít, ha tud, vagy ha le kell vinni a suliba és ráér levisz stb. Megbékélt a helyzettel és érzem, hogy támogat.


Szóval ezzel azt akarom mondani, hogy nem szabad arra gondolni, hogy egyedül nem fog sikerülni.Kitartónak és szorgalmasnak kell lenni, akkor sikerülhet! Hidd el, egyedül is menni fog!

Bízz abban, hogyha látja a családod, hogy sikeresen veszed az akadályokat, akkor támogatni fog! :)

16/L

2011. aug. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehetsz sikeres, de azt tudni klel hogy a gazdag családból származóknak sokkal könyebb minden, szóval neked sokkal többet kell teljesíteni és elviselni. Most ezt nem arra értettem hogy az egyetemen, mert ott nem pénzre adják a jegyet hanem tudásra, hanem az életre értettem. pl sokkal nehezebb úgy tanulni hogy koliba vagy 3 másik emberrel egy szobába, mint ha úgy tanulnál hogy szüleid az egyetem közelében vesznek neked egy lakást, neked különb szobád elsz a többit meg kiadod albérletbe.



A diákhitel sem rossz, én is javaslom, de ha máér tanulsz versenyképes szakra menj!

2011. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat és a bátorításokat!:D
2011. aug. 8. 12:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!