Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarorszagon miert hajtjak...

Magyarorszagon miert hajtjak tul az embereket?

Figyelt kérdés

Ertem ez alatt:

Suliban felesleges dolgokat tanulnak, a felnottek rengeteget dolgoznak piti penzert, ezek utan kesobb nem csoda, hogy befasult idegbetegek lesznek (altalanositas volt, rokoni korben van erre par jo pelda).


Ezzel szemben itt, Olaszorszagban mar 16 evesen en valaszthatom ki hogy.mit szeretnek tanulni, es pl toribol is csak az altalanos muveltseghez szukseges dolgokat tanuljuk. Ja es naponta 4-6 oram volt es 9-re kellett bejarnom.

A felnottek napi kb 6 orat dolgoznak es siesta idejere mar ok is itthon vannak. Az egesz hatralevo napot a csalad kozosen tolti.

Mimdenki kipihent, boldog, emberszereto - otthon nem tapasztaltam ezt soha. :(

Ja es napi 6 ora meloert annyi fizetest kapnak hogy luxuskorulmenyek kozott elunk (anyukam mcdonaldsban kasszas, apu asztalos).


Miert van ekkora kulonbseg?? (Bocsi a hibakert, csak eleg nehez igy irni)


2011. aug. 8. 18:35
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Akkor magyarazd el a dolog lenyeget. Hogy miert kell annyi felesleges dolgot megtanulnia otthon mindenkinek? Az eletben 1x sem lesz szukseg a megtanult (es persze elfelejtett) dolgok kb 3/4-edenek
2011. aug. 8. 18:55
 12/33 anonim ***** válasza:
79%
Miért, te ott kint mint hasznosítasz a mindennapjaidban abból amit az olasz suliban tanultál? Legalább ugyan annyira semmit.
2011. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
70%

Húú!!! Nagyon tetszik, amit elmondtál! Mennyi idős vagy? És mikor mentetek ki?

Egyébként én úgy gondolom, hogy mindkét félnek igaza van, mert tényleg nagyon magas szintű a magyar oktatás, de valóban felesleges. Nekünk egy baráti családunk kiment Japánba, és kint éltek több mint 1 évig. Azt mondják, hogy ott teljesen más a rendszer, azt tanulsz, ami érdekel, és ott figyelembe veszik, hogy téged mi érdekel, és tanácsot adnak, hogy akkor így meg így és itt meg itt tanulj tovább... Az emberek ott mindig kedvesek, udvariasak és segítőkészek. legalábbis ők így mesélték, aztán tudom, hogy soha nem fenékig tejfel az élet, de azért jó lehet...

2011. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
70%
Persze hogy nem lesz! De mi honnan tudjuk, miért kell? Nem mi, diákok szabjuk meg, mit tanuljunk. Tele vagyunk ostoba töltelékórákkal. Szerintem teljesen fölösleges így leterhelni a diákokat. Egyébként én olyat hallotta, hogy pl. a magyar ORVOSKÉPZÉS világhírű, nem maga a (pl. középiskolai) oktatás.
2011. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Amit itt tanulunk az az altalanos muveltseghez kell. A legtobbet gyakorlatban vagy akar 10 ev mulva is hasznositani tudo.


16 vagyok es 2 eve jottunk ki. Itt is en valaszthatom meg, hogy mit tanuljak.

2011. aug. 8. 18:59
 16/33 anonim ***** válasza:
88%
Az én rokonaimnak csődbe ment itt a zöldségkereskedésük. Kimentek Amerikába, ugyanúgy zöldségkereskedők. A magyarországiakhoz képest luxuskörülmények között élnek. Össze sem lehet hasonlítani. Szerintem sajnos, aki boldogulni akkor, akárhol jobban lehet, mint itt, el kell menni.
2011. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%

Meg fogsz lepődni de nem a munkabérekben és az oktatásban van a legnagyobb különbség Magyarország és külföld között.


A legnagyobb különbség a gondolkodásmódban van. A magyar ember életében kulcsszerepe van az áldozattudatnak, ha valami rossz történik vele akkor a legtöbb esetben nem képes belátni hogy ő maga okozta a bajt önmagának, elkezd bűnbakokat keresni és sajnos talál is (pedig ő volt az aki hozzáment a részeges férjéhez, ő volt az aki nem akart elköltözni a szemétkedő szomszéd mellől stb.). Röviden a magyarok nem akarnak felelősséget vállalni a saját életükért, inkább sajnáltatják magukat hogy "jaj de sz@r életem van mert a szemét főnök, a hülye szomszéd, az iszákos férjem, a másfelé kacsintgató feleségem stb. Elsősorban ezért vannak maguk alatt az emberek. A másik pedig hogy a magyarok még amikor hazaérnek se akarnak megbeszélni egymással semmit, rögtön arra fogják hogy "fáradt vagyok, majd később". Ezt eljátsszák hónapokon, éveken keresztül és csodálkoznak hogy "az a gazember megcsalt, otthagyott stb.".

Az hogy otthon a legtöbb ember számára egyszerűen lehetetlen megélni az csak ezután jön. Persze 10 magyarból valószínűleg 9 a pénzhiányra fogja hogy pl. miért nem jó otthon a családi élet (pedig az hogy leülök a feleségemmel/barátnőmmel/férjemmel/pasimmal/gyereke(i)mmel beszélgetni/segíteni a háziban/közös programokat szervezni nem kerül egy fillérbe se).

2011. aug. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
80%
300 ezer az jó fizu 6 órára. Én is ennyit kapok Ausztriában, mondjuk 8 órára. De nem is ez a lényeg hanem az éghajlat ami ott van. Mondjuk kemény, hogy találtatok ott melót, mert most Olaszban sem fényes a helyzet..
2011. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
84%
Én a meló résszel teljesen egyetértek. Külföldön gyorsétteremben, könnyű munkával sokkal többet keresek, mint otthon a stresszes, felelősségteljes állásomban, ahol felelős voltam a kezemen átmenő rengeteg pénzért, és Mo-n még durván is bántak velünk, minden túl volt adminisztrálva, stb. Ahol most élek a kaja kb ugyanannyiba kerül, de a ruhák, elektronikus cuccok olcsóbbak. Pedig otthon sokkal-sokkal keményebben dolgoznak az emberek, mégis úgy éreztetik velük, hogy nem elég amit csinálnak. És átszámolva mindkét országban ugyanannyit adóztam(adózok).
2011. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, merre vagy? :)
2011. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!