Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Magyarorszagon miert hajtjak...

Magyarorszagon miert hajtjak tul az embereket?

Figyelt kérdés

Ertem ez alatt:

Suliban felesleges dolgokat tanulnak, a felnottek rengeteget dolgoznak piti penzert, ezek utan kesobb nem csoda, hogy befasult idegbetegek lesznek (altalanositas volt, rokoni korben van erre par jo pelda).


Ezzel szemben itt, Olaszorszagban mar 16 evesen en valaszthatom ki hogy.mit szeretnek tanulni, es pl toribol is csak az altalanos muveltseghez szukseges dolgokat tanuljuk. Ja es naponta 4-6 oram volt es 9-re kellett bejarnom.

A felnottek napi kb 6 orat dolgoznak es siesta idejere mar ok is itthon vannak. Az egesz hatralevo napot a csalad kozosen tolti.

Mimdenki kipihent, boldog, emberszereto - otthon nem tapasztaltam ezt soha. :(

Ja es napi 6 ora meloert annyi fizetest kapnak hogy luxuskorulmenyek kozott elunk (anyukam mcdonaldsban kasszas, apu asztalos).


Miert van ekkora kulonbseg?? (Bocsi a hibakert, csak eleg nehez igy irni)


2011. aug. 8. 18:35
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
23%
20:49-es nem tudom te hol élsz. Persze, lehet, hogy akad köztük gazdag, de a legtöbb nem az, különösen a fiatal orvosok nem. Elég sok orvost ismerek, mert a családban is vannak orvosok, és egyikük sem él luxuspalotában, és egyikük sem jár méregdrága luxusautóval. A rokonaim is gondolkoznak a külföldön, mert itt nem tudják az orvosi fizetésből eltartani a családjukat.
2011. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
18.48-as tudós nekem se jut eszembe,de rengeteg hangszerkészítő(hegedű)Cremona,festő,zeneszerző igen,ezek is ugyanolyan fontosak.
2011. aug. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%

Sok sok híres olasz kell? Tudós? A maga korában mindegyik annak számított akiket most felsorolok:

Leonardo Da Vinci, Michelangelo sok sok más polihisztor, Giovanni Luppis --> "az önálló hajtással rendelkező torpedó feltalálója"

Guglielmo Marconi --> Teslával dolgozott együtt.

Festők, költők, felfedezők (!!)

Zeneszerzők, operaénekesek (Vangelis, Bocelli)

Galilei --> természettudós

Kolumbusz Kristóf olasz származású...


Sorolhatnám évekig! Nem kell ennyire isteníteni a Magyarokat, mivel nem vagyunk árják, ugyanolyan nép vagyunk mint más. Vannak sokkal nagyobb kulturális értékekkel rendelkező népek (köztük igen az olasz is az)

2011. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!