Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is az a normális...

Szerintetek is az a normális ha betegek vagytok a párotok elkísér dokihoz?

Figyelt kérdés
Nos!Szerintem az a normális ha valaki nagyon nincs jól hogy a másik elkísérje,persze ha épp ráér.Az a konkrét gondom hogy elkéne menni egy másik városba kocsival fogorvoshoz,de a párom nem igazán örül,sőt majdnem hogy könyörögni kell.Holott:ráér,nem kerül neki semmibe,van kocsija.Nekem ez alap dolog lenne,ugyanis ha ő lenne beteg én is elkísérném.Nem szoktam sűrűn kérni tőle hogy vigyen el ide vagy oda és ha megkérem akkor is csak ilyen esetekben amikor pl.orvosról van szó.Akkor telt be a pohár mikor engem nem akar bevinni,de édesanyját meg bármikor beviszi ha kell,pedig ő nem dokihoz menne hanem csak vásárolni.
2011. aug. 9. 14:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk ez a természetes.Ha valamelyikünk beteg,a másik elkíséri,ott van mellette.Engem szó nélkül elvisz a párom orvoshoz,és ez legyen fogászat,vagy nőgyógyászat.Mindegy.Elvisz,megvár,és otthon meg mindent megtesz,hogy pihenni tudjak..(teát főz, ennivalót készít stb)

Ez fordítva is így van..

2011. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Az én páromra most írhatnék sokmindent, hogy utál porszívózni, imádja a tv-t nézni egyfolytában stb. de egyben számíthatok rá. Ha beteg vagyok, akkor elkísér, eljön velem, elvisz; vagy minimum segít leszervezni, hogy vki elvigyen. Bár mondjuk tanácsot nem tudok adni, az is egyfajta szeretet, ha odafigyelünk a másik gondjaira...
2011. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem biztos... Ha nincs dolga és előző nap nem dolgozott mondjuk éjfélig, persze, elkísér. De ha fáradt/nem ér rá, elmegyek egyedül. Itt van igazából egy köpésnyire a doki, nem nagy út. Busszal 5 perc alatt ott vagyok.
2011. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Ez az egy bajom van velem,amúgy jó ember minden téren.A családja nem beteges és nem nagyon kelett még elkisérnie senkit sem az édesanyja egészségügyis és tényleg le a kalappal mindig tudja h mivel kezelje öket vagy mit adjon nekik hogy megelőzzék a betegséget,de ez engem nagyon zvara hogy tényleg ilyen szempontból nem lehet rá számítani vagy majdnemhogy könyörögni kell hogy eljöjjön.Ha nincs nagy bajom vagy a városba megyek dokihoz nincs is gond,de azért ne hiszem hogy túl nagy kérés hogy vigyen be egy foghúzásra és ne zötykölödjem végig a buszt,ugyis elég baja van az embernek.
2011. aug. 9. 14:19
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Ha ANNYIRA beteg vagy, hogy járni sem bírsz, jogosan várod el.

Ha egy tömés miatt kell menned, szerintem intézd egyedül. Aprósággal ne terhelje az ember a párját, persze attól még felajánlhatná, hogy megkönnyítse a helyzetedet, az igaz.

Az anyja meg felnevelte, ennyi jár neki. Ne keverd a kettőt, tök más. De azt megteheted, hogy kirúgod a pasit.

2011. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, ha megfáztam, és ő épp dolgozik, eltalálok egyedül is.

Az én párom ha nem dolgozik mindig eljön velem. Két hete, még a tüdőszűrőre is elkísért. :-)

2 éve a szájsebészetre kellett mennem, kis "műtétre". kérdezte, hogy eljöjjön-e. Mondtam hogy jó lenne. Kivett egy szabadnapot, és jött. Pedig vonattal mentünk, és neki fizetni kellett a jegyet.

2011. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ha fáradt is , vagy 15 perces sétára is van pl. a doki , azért jólesik egy kérdés, hogy "elkísérjelek?". Aztán az már az ember helyzetétől függ, hogy mit mond.
2011. aug. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
57%
Miért, össze vagytok nőve vagy mi? Nem hiszem hogy elvárható lenne, hogy elkísérjen, hacsak nem vagy annyira beteg hogy bármelyik pillanatban összeesel... De pl fogorvoshoz minek?
2011. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam megkérni, de ha megkérem akkor rosszul esik ha nemet mond. Persze sose kértem még úgy meg, hogy tudom épp dolgozik akkor vagy ilyesmi. Nekem is fogorvoshoz kellett mennem és nagyon féltem, tudom, hogy attól hogy ott ült mellettem nem lesz jobb odabent a dokinál mégis jól esett, hogy elkísért. Szerintem nem "normális" meg alap hogy minden orvosi vizsgálatra rohanni kell a párunkkal, de ha erre megkér és nincs más dolga az embernek akkor szerintem nem illik nemet mondani. Mikor fájt a torkom és mentem a dokimhoz nem akartam hogy jöjjön mert míg várunk ő is elkap valamit és abból nem lesz semmi jó.
2011. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

Kis bajnál nem várom el, ha vagyok annyira topon, hogy saját lábon elmenjek. De ha magas lázam vagy fájdalmaim vannak (pl gyulladt fog, vesegörcs), akkor úgyis vagy ő, vagy mentő/betegszállító lenne, mert egyedül nem megy.


Mondjuk ezen felül nekem a vérvétel nagyon para (tűfóbia), oda magától visz, mert tudja, hogy elsumákolnám, annyira félek. Ezért jön őrt állni, amíg lecsapolnak. Injekció esetén szintén, mert felnőtt létemre szöktem már meg váróból...

2011. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!