Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Építkezéskor az ember "megbolo...

Építkezéskor az ember "megbolondul"?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerősötök akik építkezik, és a szokásosabbnál idegesebb, kapkodóbb, feledékenyebb?

Én nem tudom hogy én milyen lennék, ha rám szakadna egy csomó munka, felelősség, a pénzköltés miatti stressz, a többletkiadások, az elcsúszott határidők?

De ha te tudod hogy milyen lehet ez, leírnád hogy te vagy ismerősöd hogyan viselkedtek? Miben változtatok meg?

Köszönöm.


2011. aug. 11. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ez azért egyénfüggő is. :) Mi épp építkezünk, és én totál dili vagyok. Sok mindent kell fejben tartanom, mert majdnem mindent én intézek. Sajnos a férjemmel még jelen pillanatban másik városban lakunk, Ő ott is dolgozik, így elég nehéz neki megoldani, hogy átjárkáljon abba a városba, ahol építkezünk.

Elég sok mindent elfelejtek.. Dátumokat, szülinapokat...mindent, ami nem az építkezéssel kapcsolatos. Tudom, hogy ez nagyon rossz, de azt is tudom, h csak ideiglenes állapot, és a barátaim ezt megértik. :) Sokszor vagyok feszült, sőt amikor akadt egy nagyobb nehézség, akkor volt, hogy egy nap többször is elbőgtem magam...

Sok mindenkit traktálok az építkezéssel, és imádok róla beszélni. :) Persze, csak olyanoknak mondom, akikről tudom, h érdekli is őket.

Ez most egy nagyon fontos mozzanat az életünkben. Illetve, a sok rossz rémhír, amiket terjesztenek az emberek az építőiparról, és az egész építési mizériáról, még fokozzák az aggodalmaimat.

Persze, nem könnyű, de én nagyon élvezem! :) Imádok szembesülni nap mint nap új fejleményekkel..azzal, hogy szépen, fokozatosan valóra válik egy álom, és felépül az otthonunk. :)

2011. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

... és hányan össze is vesznek, szétmennek emiatt!

Olyankor sokkal stresszesebb mindenki! A rengeteg kiadás, váratlan dolgok tömkelege, kapkodás, kész legyen tél előtt, stb... Megnézném azt az embert, aki hidegvérrel végigcsinálja! Bizony engem kikészítene. Még nem építkeztem, de a környezetemben tapasztaltam már.

Talán akkor nem annyira gáz, ha az embernek van fél tonna pénze, és pl. egy vállalkozóval építtet.

2011. aug. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ideg szétcseszett mikor szétszedték a mesterek a házat.reggeltől estig kopácsoltak,majd szétesett az agyam.

nagyon rossz volt,és persze nem annyi lett mind amenyire számoltunk,örülök hogy vége.vitáztunk rengeteget,feszültek voltunk.

2011. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En egy felevszazados haz felujitasan dolgozom de nem erzem azt h. bediliztem volna, egyedul akkor van problema ha a mester megigeri es nem jon, vagy elfogy az anyag , de a lenyeg az h. egyedul dontok mindenbe ezert nincs senkivel konfliktusom.
2011. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 12 kg-ot fogytam. Hozzáteszem amikor építkeztünk a férjemet pont akkor helyezték át egy másik városba dolgozni, tehát egyedül kellett szinte mindent felügyelnem, intéznem. Nem adtuk cégnek a megépítését, mi szereztük be az anyagot, mi szedtük össze a mestereket.

Hát volt feszültség. Mondtuk is,ha együttmaradunk, akkor tuti összeházasodunk. A ház kész lett, mi pedig két éve házasok vagyunk!:)

De nem tudom mikor kezdeném újra. Az építőiparban mindenki lop, mindenki átver mindenkit. Némelyik mester az anyját eladta volna 2 forintért, de a tüzépes is!

Ami nekünk mákunk volt,hogy megvolt rá egyben a pénz. Tehát nem kellett várni bankra, ki tudtunk mindenkit időben fizetni. De még így is sok minden van, amit már most másképp csinálnánk,pedig 3 éve épült csak a ház.

Többletkiadás az volt nekünk is. Kb.3-4 millióval lett több,mint ahogy számoltuk! Még most sem 100%-os, de azt mondom,hogy már 85%-ra kész van minden.

2011. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nálunk egy szimpla lakásfelújítás kib..ta a biztosítékot.

természetesen együtt maradtunk, de volt már, h bőgve mentem haza, h ez nem igaz, h ekkora faszopó az összes "mester" h ennyire csesznek dolgozni, és ilyen kamus suttyók.


veszekedtünk is párszor hülyeségeken. de kibírtuk. volt egy idő, amikor már azt mondtam, h ez sosem fog elkészülni. aztán amikor végre minden a helyére került, beköltöztünk, és azóta is boldogan élünk amíg... :)

2011. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!