Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Irigykedik rám az egyik...

Irigykedik rám az egyik barátom. Vessek véget a barátságunknak?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, már elég rég óta. Sajnos úgy néz ki, neki nem jött be az élet.. Magányos és munkanélküli, ráadásul iszik is. Nekem viszont van egy boldog párkapcsolatom, munkám, kiegyensúlyozott az életem. Akármit mondok neki, ő bunkón beszól valamit, semmi sem tetszik neki, ami nekem jó. Valószínűleg féltékeny rám, de én ezt már nem tolerálom tovább. Eddig elnéző voltam, próbáltam neki segíteni, de úgy érzem betelt a pohár. Szerintetek ne foglalkozzak vele többet és ne keressem, hátha észhez tér? Bár szerintem reménytelen hogy észhez tér..

23/L


2009. ápr. 12. 10:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szerintem is más,hogy irigykedik. Én segítettem neki amikor csak tudtam és ennek ellenére rettenetesen bunkó velem.. És én is voltam régebben rossz passzban, annak ellenére pedig nem voltam rosszindulatú és bunkó a barátaimmal. Én tudtam örülni az ő boldogságuknak, annak ellenére, hogy nekem rossz volt. Szerintem helytelen az ő viselkedése, már mondtam is neki, de még ő volt felháborodva.. Egyébként mindenkivel ilyen, aki körülveszi, szépen lassan el is tűntek mellőle az emberek, már csak kevesen tudják tolerálni a viselkedését. Én barátomnak tartom, ezért segítetettem neki, ki tartottam mellette, de időszerű lenne megváltoznia, mert már én sem bírom ezt sokáig sajnos.
2009. ápr. 12. 13:10
 12/14 anonim ***** válasza:
66%

11:08-as


ha egy felnött ember nem tud magán segiteni, miért lenne az más dolga hogy "felkaparja" onnan??? mégis kinek érzi magát az illetö??? mindenki megdolgozik a saját pénzéért... nem hiszem hogy csak ugy a zsebükbe repül.


ugy hogy ne gyere azzal, hogy egy barátnak segitenie kell!! a barátság nem az anyagai támogatásról szól. ha neked meg igen, akkor te nem tudod mi az a szó hogy barát

2009. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajat tapasztalat, miutan en is Terezanyu voltam sokaig...egy partnerkapcsolatot (3 ev) es egy baratnot (17 ev) raztam le magamrol a jobb elet remenyeben.

Partner: folyamatos rinya, ilyen-olyan szeretetlen gyerekkor, stb...megsajnaltam es dontottem: majd en megmutatom, milyen ha az embert szeretik, gondolnak vele stb. Soha nem tudott mit kezdeni a joval amit kapott a hatam mogott szepen elmondott mindennek - szep kis szerelem igaz???!!!- Mikor kiadtam az utjat meg elrinyalta mindenkinek...hogy o engem meg mindig szeret stb...Szakitasunk igazi oka? Megcsalt ket rinya kozott. Szegeny no gondolom megsajnalta. Maholnap 40 eves es meg mindig a rinyabol el es meg mindig van aki megsajnalja aztan rajonnek, hogy milyen es ujabb terepet keres es kezdi elolrol...

Baratsag: 14 eves korom ota tartott...a csaj bekoltozott hozzam, pasimat es lakasomat akarta mert az olyan jo...mas barataimmal probalta a kapcsolataimat tonkretenni es sikerult is de akkor meg nem hittem a sajat szememnek. Mert kell, hogy bizzunk a baratainkban nemigaz? O valojaban egy boldogtalan, ures, csakis penzhajhasz valaki aki csak akkor boldog, ha manipulalhat - en meg jo alany voltam...ha segitettem, nem volt jo, mert a kolykenek a ruhai nem ugy lettek kimosva ahogy o mondta-otthon fekudt nem tudott mozogni - mellesleg ha nallam valaki kimosna, osszecsokolgatnam a kezeit!!!! Szoval a csaj nem volt boldog a pasijaval, az eletevel es ugy dontott elveszi az enyemet.

En nem is ertem, mit gondolnak az ilyen emberek?

Ennyi ev tapasztalata utan ne legyen lelkiismeretfurdalasod amiatt, ha elengeded a kezet. Beszel majd mindent - ezek is megtettek a legjobb az volt, hogy nem ertettek miert nem keresem a tarsasagukat tobbe. De nem tartozol neki magyarazattal. Megtettel mindent a legjobb tudasod szerint.

Engedd el, ne kinozd magad.

2009. ápr. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem az anyagi segítségről van szó, nem azzal kell segíteni, ki beszélt itt (a kérdezőn kívül) pénzről?

Egyszerűen csak meg kéne próbálni mellette állni és nem pénzzel, hanem más módon segíteni, kiszabadítani az ital rabságából, beszélgetni vele, mellette állni, segíteni munkát találni, elhívni sétálni, nem kerül pénzbe...

Én is voltam tartósan rossz passzban, ital nem volt meg hasonlók, de életkedvem sem... a barátaim, az igazi barátaim, nem pénzzel, hanem azzal, hogy tudtam, hogy mellettem állnak, mert mindig mellettem állnak, és volt kikhez fordulnom, és nem éreztem magam teljesen egyedül magamra hagyva, meghallgatták a panaszaimat, amiken nem tudtam javítani, mert nem volt lehetőségem rá, nem bántottak érte, amiért meg kell hallgatniuk, nem haragudtak rám, amiért nem tudtam mindenért örülni, ott voltak, ott volt a segítő kéz, a támasz, nélkülük már nem élnék. Egy fillérrel nem segítettek ki soha, de azzal, hogy vannak és mellettem állnak mindig, és volt, aki munkát találni is segített, előbbre tudtam lépni. Én is huszonéves vagyok.

2009. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!