Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » És ez közös vagyon? 1 éve...

És ez közös vagyon? 1 éve vagyok férjnél, még előtte összegyűjtöttem x összeget, és az édesanyámnak is van összegyűlt x összege. Most ha ebből a 2 x-ből vennénk édesanyámmal egy kis értékű ingatlant.

Figyelt kérdés
1 éve vagyok férjnél, még előtte összegyűjtöttem x összeget, és az édesanyámnak is van összegyűlt x összege. Most ha ebből a 2 x-ből vennénk édesanyámmal egy kis értékű ingatlant, az én nevemre, akkor az a férjemmel vajon közös vagyonnak számít? Mivel házasságkötés után vettem, bár az ő pénze nélkül?
2011. aug. 13. 10:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nem, külön vagyonodból vetted, tehát külön vagyon...de ügyvéd előtt azért nem árt rendezni, hogy az az ingatlan a tiéd
2011. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Írjatok házassági szerződést.
2011. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

házassági szerződést nem írhatnak, mert már házasok


közjegyzőnél tehet a férj nyilatkozatot v. ügyvéd előtt, hogy elismeri különvagyonnak az ingatlant

2011. aug. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
59%

Ez így nem éppen igaz, sőt...

Házassági közös vagyon MINDAZ,amit a házassági életközösség ideje alatt együttesen, vagy akár külön-külön(!) szereznek a felek. Kivéve, ami különvagyon.Tehát így hiába íratod a nevedre, elvileg.

Gondolom,akkor nem írtatok házassági vagyonjogi szerződést a házasságkötéskor.. Pedig érdemes lenne, mert abban határozhatod meg, hogy mi a Te különvagyonod, és akkor ezzel meg is oldódik a problémád..(Főleg, hogy Édesanyád pénze is benne van, plusz ez lehet,hogy bonyolítja a dolgot)

De még jobb lenne, ha felkeresnél egy ügyvédet, vagy jogi tanácsadót, ő adná a legbiztosabb választ.

(én jogi egyetemi hallgató vagyok)

Sok szerencsét! :)

2011. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: Legyen édesanyád nevén.

Egyébként a külön vagyonod,de nagy cirkusz bizonyítani.

2011. aug. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
71%
És de: házassági vagyonjogi szerződést a házastársak is köthetnek!
2011. aug. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha édesanyám nevére vesszük, akkor nyilván a testvérem is fogja örökölni a felét majd, (amit viszont --kövezzetek meg-- de nem érdemli meg, mert az édesanyánk már kocsit + lakást tett a feneke alá és jelenleg semmije nincs, az exnejével minden elherdáltak), na szóval ezért necces.
2011. aug. 13. 11:35
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

A legegyszerűbbek:

1. házassági szerződés;

2. adás-vételi szerződésen anyukád a vásárló, és te leszel a tulajdonos;

2011. aug. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kézilány, köszönöm a válaszod, és a többiekét is, valszeg ez lesz, mielőtt veszek bármit is, beszélek ügyvéddel. Igen, nem akartam házassági szerződést, mert azt megalázónak tartom a másik félre nézve.
2011. aug. 13. 11:41
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vegyétek meg és irassátok a te nevedre, mert ez különvagyon.

Különvagyon, ha a házasság előtt veszel valamit, vagy a házasság alatt örökölsz, névre szóló ajándékot kapsz, vagy ezeket eladod, és veszel valami mást az árán, ez mind különvagyon. A logika pedig az, hogy ezeknek (öröklés, ajándék, korábbi vagyon) semmi köze ahhoz, hogy házas vagy. Ha házas vagy, ha nem, akkor is örökölsz, akkor is a te ajándékod, szóval ezekhez semmi köze a férjnek.

2011. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!