Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan spóroljak, ha egyedülál...

Hogyan spóroljak, ha egyedülálló anyaként a 2 éves fiammal együtt 72000Ft-ból kell kijönnöm, és a havi rezsi meg az élelmiszert muszáj kifizetnem?

Figyelt kérdés
Lakbér nincs, saját egyszobás lakásban lakunk.
2011. márc. 22. 20:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Pld. tartsd meg mindig a 100 Ft-osokat amik megmaradnak. Ha megmarad 2 akkor az egyiket tedd félre, ha nap végén van 3 akkor kettőt tegyél félre, egyet hagyj meg. Lesz olyan nap, hogy nem lesz és lesz olyan mikor félre teszel 2oo-3oo ft-ot.

Szerintem ezzel is gyűl, ha nem is sok, valamennyi. És nem érzed meg, hogy hiányzik.

2011. márc. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Csináld azt, hogy a következő havi pénzből tényleg semmit nem veszel, csak kaját. A megmaradt pénzt tartsd elkülönítve. És a következő hónaptól azt csináld, hogy mindig az előző havi maradék pénzből veszel meg olyasmit, ami nem létszükséglet. Nagyon sokat számít, ha szét van osztva a pénz, sokkal átláthatóbb, könnyebb spórolni. Ha ügyes vagy, több részre is oszthatod.
2011. márc. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

Simán kijöhettek.

Mi férjemmel élünk albérletben havi 68 ezer forintból, ebből albérlet+rezsi 50 ezer.

Szerencsére szüleim néha adnak pár élelmiszert, bérletet sem veszek, jegyet sem lyukasztok a buszon ha nem muszáj. (nem jókedvemből bliccelek!), ruhát pedig csakis turkálóból szerzünk.


Tehát nekünk havi 18ezer jut élelmiszerre, tisztálkodószerekre, ruhára, nektek annyival könnyebb, hogy nincs lakbér, így gondolom kb. legkevesebb 45 ezer marad.


Húst akkor veszek, ha aznap jár le, így féláron van, valamint ha valami akciós, akkor többet veszek belőle, ha romlandó, akkor lefagyasztom.


Csak arra kell figyelni, nehogy éhesen menj bevásárolni, iszonyat érzés mikor rádjön a kívánósság és mégsem vehetsz édességet.

2011. márc. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Én másfél szobás lakásban lakom és kb. 25-30 a rezsi egy hónapban közösköltséggel együtt.Sokat lehet spórolni az árammal, a fűtéssel és például a tévé és internet lemondásával.Tv-t antennával is lehet nézni,három csatorna bejön úgy és nem kell érte fizetni.

47 ezer ft marad így ételre és egyebekre. Ruházkodáson lehet még sokat megspórolni.Például vaterán rengeteg kisgyerek ruhát lehet kapni nagyobb csomagokban is fillérekért.

Gondolom pelenka már nem kell a gyereknek és tápszer sem,így ezekkel már nincs gond.Olyan ételeket főzz,amik laktatóak és sokat tudsz csinálni pl. főzelékek,levesek,tészták

A takarításnál a legkönnyebb spórolni,elég ecetet használni.

Minden mást pedig akciósan érdemes venni és körül kell nézni,hogy hol mi olcsóbb.

2011. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Hát a rezsin spórolj.


Pl add el a tv-t mert felesleges!

Csak a rezsi lesz tőle több, meg károsítja az agyat.


Vegyél kisebb hűtőt, ilyen lakókocsiba valót ami csak 125 wattot igényel.


Ne használj mikrót.


A Wc lehúzó víznek használj esővizet úgyis jön a nyár, nem fog szétfagyni még tartály sem ha kialakítod vagy marad a vödrös módszer.


Mósópor helyett folyékony mosószert használj higítva.


Ne vegyél drágát semmiből sem.



Szerintem inkább a rezsin fogj mint a kaján, mert amit kaján spórolsz azt majd elköltöd gyógyszerre később..

2011. márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha lakbért sem kell fizetni és ilyen kicsi helyen laktok akkor szerintem simán ki lehet jönni belőle. Ha nem költesz hülyeségekre csak olyasmire ami tényleg fontos. Még félre is lehet tenni belőle.
2011. márc. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Szerezz egy notebook-ot tv helyett, ha kell, bármit elérsz a neten, és kevesebbet fogyazst mint egy tv.


A nagy számítógépet asztalit is rakd parkolópályára, mert azok is tundak kajálni.

2011. márc. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Hát sztem is, én havi 100ból élek albiba, és hónap végén mindíg marad 5-10 rongy.
2011. márc. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

tv, telefon nem kell. én nagyon jól megvagyok csak nettel :D filmek, infók, olvasnivaló, a kissrácnak meséket is találsz sztem. pl youtubeon van egy csomó magyar népmese :D

mobilod persze legyen, de csak kártyás, és csak végszükség esetén telefonálj, a lényeg, h elérhető légy, és az orvost ki tudd hívni, ha gond van a fiaddal.


villany: vegyél egy en.tak izzót és csak azt égesd huzamosabb ideig, a többi lámpát csak szükség esetén.


fűtés: csak akkor fűts, ha otthon vagytok. már ha megoldható.


víz: zuhanyzás. a mosógép vizét fogd fel egy lavórba, a wc-t azzal öntsd le nagydolog után.


kajákból nézd a kilónként árat, ne csak a csomag árát. rizs, krumpli, mindig legyen.

a kisfiúnak főzz gyakran tejbegrízt, olcsó és biztosan szereti.

ha tudsz, akkor vegyél minél több idénygyümölcsöt, olcsóbb, és fontos a vitamin!


röviden ennyi.

2011. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekruhákkal próbálok több pénzhez jutni, illetve forgatni azt. Fordítva csinálom, mint általában mások. Jó minőségűt veszek, amit aztán jó áron tovább is tudok adni, amiből megveszem a következő adagot a kislányomnak. Ő most 17 hónapos, így plusz költség a pelus, tápszer is...A rezsire kérhetsz önkormányzati támogatást. Gyerektartást kapsz? Ha nem, innen indulnék el. Apuka családjától is kérnék segítséget. Főzz nagy adagokat, fagyassz belőle egy-két személyeset! Időt és energiát spórolsz. Én nem mondanám le a netet a helyedben, sok esetben muszáj, hogy tájékozódni tudj. Ráadásul kell kommunikálnod a külvilággal, különben befordulsz teljesen, és egy depressziós anyukával nem megy semmire a kisfiad. Legyetek sokat levegőn, addig sem nő a rezsi, és egészséges. Sok erőt és kitartást kívánok neked!
2011. márc. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!