Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek még, hogy a Párom...

Mit tegyek még, hogy a Párom Családja elfogadjon? (Részletek lent, kicsit hosszú lett. )

Figyelt kérdés

A Párommal a neten ismerkedtem meg még 2007-ben, egy közösségi oldalon. Velem egyidős (24)2009májusában jöttünk össze, addig csak barátok voltunk, noha nekem is tetszett, mint férfi, nem mertem nyitni felé, mert akkoriban voltam túl egy szakításon.

A lényeg: tavaly összejöttünk, azóta minden hétvégén Náluk vagyok (én pesti vagyok, Ők pedig egy Pesthez közeli kis községben laknak.) Hozzánk sajnos nem jöhetünk, mert a nővérem a férjével és kislányával velünk lakik egy háromszobás lakásban (plusz ott vagyok én, anyu és apu). Párommal nagyon szeretjük egymást, rendkívül erős a kötelék közöttünk.

Viszont van néhány probléma...kicsit úgy érzem, hogy a Párom Anyukája (akit a második anyámként szeretek...) és nővére nem igazán tud engem elfogadni, annak ellenére, hogy semmi olyasmit nem követtem el, ami ezt esetleg indokolttá tehetné. Az Anyukájával beszélgettem még pár hónapja, akkor mondta, hogy a Párom nővére többször szóvá tette, hogy én milyen sokat vagyuk náluk, és hogy milyen dolog az, hogy én nem viszem el hétvégére hozzánk a Páromat. Holott én többször mondtam mind a Páromnak, mind Nekik, hogy sajnos még aludni sem tudna hol szegény, mert a nővéremék miatt akkora kupi van az egész lakásban, hogy hihetetlen. Én is szinte csak cipőkanállal tudok közlekedni...mellesleg a lánynak egy korábbi palija ott lakott náluk 2 évig és nem is dolgozott semmit. Tehát nem értem, miért jtt elő ezzel a témával...Párom Anyukája pedig meghallotta múltkor, hogy a Párommal poénkodtunk, hogy milyen gyerekünk lesz. Tényleg csak hülyéskedtünk, hiszen egyáltalán nincs a közeljövőre nézve tervbe véve házasság és gyerek, egyelőre élvezzük a szerelmet, de amikor ezt meghallotta, kiakadt: "Adok majd én Nektek...én még nem akarok unokát..."

Apukája és Nagymamája viszont kifejezetten örül, hogy sokat vagyok ott. A Nagyija egy igazi tündér, imádom, Apukája is nagyon kedves. Anyukát is és a nővért is nagyon szeretem, de ezek mégis nagyon rosszulestek. Lassan már ott tartok, hogy megmondom Páromnak, hogy nem megyek egy ideig Hozzájuk...megfordult a fejemben, hogy egy ideig inkább panziókban/hotelekben találkozzunk, csak az a baj, hogy egyrészt egyikünk sincs eleresztve anyagilag, másrészt a Páromra mindig szükség van otthon, mert Apukája egy agyvérzés következtében hosszú ideig fekvőbeteg volt, most már hála Istennek jobban van és szépen gyógyul, de még dolgozni nem tud, ezért mindent a Párom csinál a ház körül. Amiben én is tudok, segítek. Pl. a Páromnak segítek füvet nyírni, gazt szedni, amikor eszünk, mindig én mosogatok, mások edényeit is szívesen eltakarítom. Ha Karácsony/szülinap/névnap van, mindig több ajándékot viszek az ünnepeltnek, és szívből adom...egyre rosszabbul érzem magam, lassan kezdek belebetegedni...

Mégis, mit tehetnék? Minden választ szívesen elolvasok.


24/L


2010. máj. 6. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Érthető, hogy egy idő után teher,hogy minden hétvégén ott vagy. Ehhez nem kell nagy ész. Nem érv, hogy mert mosogatsz,ha úgy alakul és alkalomkor mennyi ajándékot viszel.. Ahogyan te nem akarod őt hazavinni (bár nem értem,miért esik nehezedre) úgy nekik is lehet kellemetlen a te jelenléted..És aligha arról van szó,hogy nem fogadnak el téged..
2010. máj. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elég régóta együtt vagytok, nem gondoltatok arra, hogy mégis megpróbáltok különköltözni. Esetleg akár egy kis garzonba is albérletbe. Azt azért két fizuból talán ki lehet gazdálkodni. Ezzel megoldódnának a gondok.
2010. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezzel az anyával meg a párod nővérével nem tudsz mit kezdeni. Ha kék a szemed az a baj, ha barna az-típusú emberek. Mindenbe bele tudnak kötni. Én is azt tudnám javasolni, hogy érdemes lenne különköltözni egy kis garzonba, és akkor legalább ez a probléma kipipálva. Utána meg valószínű az lesz a szólam, hogy elbolondítottad a párod otthonról, de ezzel ne foglalkozz(atok)!

2010. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
elmesélem az én történetemet:10évi házasságbol léptem ki amiből született egy fiam.A párommal fél éve lakunk együtt (anyáméknál)eddig semmi baj.de viszont az ő anya egyszerüen látni se akar engem sőt még a saját fiát is kidobta. Igy élünk anyáméknál. most kiderült hogy babát várok (talán elfogadta)rám még most se kiváncsi. a párom haza jár "hála" kettöjük kapcsolata rendződőtt.Én úgy fogom fel hogy nem rajtam múlik majd eljön az idő amikor beszélünk. De a te eseted más.szerintem ne kapasd el a mamám és alányát "TE OTT MÉG VENDÉGVAGY"minél többet adsz annál többet követelnek légy vissza húzodó és igen probáljatok semleges helyen találkozni vagy a nővérével egy igen komoly beszélgetét
2010. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Azért nem viszem haza, mert aludni sem tudna hol. Nővéremék egy gyerekkel laknak nálunk, holott ők már vettek lakást, csak lusták felújíttatni rendesen, hogy költözhető legyen.

Másrészt a Párom nővérének egy régebbi pasija 2 évig élt ott náluk. Akkor őt miért tűrték meg? Ők is mehettek volna albérletbe!

Párom nem szeretne albérletbe menni, amit megértek, mert Rá mindig szükség van otthon (a beteg Apuka miatt).

Egy Pest megyei községben élnek, ahol nagyon kevés albérlet van kiadó, rendszerint családi házak, amik elég húzós áron vannak kínálva. Ráadásul neki a munkahelye is egy 15 perc sétára van a házuktól...így még azt sem vehetjük számításba, hogy beköltözünk Pestre egy kis garzonba...

2010. máj. 6. 13:39
 6/19 A kérdező kommentje:
...egébként az eddigi válaszokat köszönöm szépen.
2010. máj. 6. 13:47
 7/19 anonim ***** válasza:
35%

24 éves vagy,...már rég ki kellett volna repülnöd otthonról.

Nem csodálom ,hogy a párod szülei rossz szemmel nézik, hogy csak te vagy ott. Plusz kiadás vagy egy csomó mindenben (kaja, víz stb). Vegyetek ki egy közös kis albérletet vagy fizesd ki a párod szüleinek azt a pénzt, amit az ott tartózkodásod alatt felélsz.

2010. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát akkor itt elég patthelyzet van, sajnos akkor sok mindent nem tudtok csinálni. én a helyedben otthon is egy kicsit a sarkamra állnék, és csinálnék neki "helyet". A tesódék is kibírják egy -egy hétvégére, hogy összehúzzák magukat szerintem. Ha nem, akkor meg rá kell őket kényszeríteni. A helyedben (mivel feltételezem külön szobád van) vennék akkor egy kanapét, ami kihúzható vagy ha befér akkor egy franciaágyat, és kész meg van oldva a dolog, lenne hol aludnia nálatok. Ha más nincs, a tesódékkal is alhat a kisgyerek egy -egy hétvégén néha.

Sajnos akkor ahogyan olvastam nincsen mit tenni.

Szerintem azért a párod anyukája és a tesója nem fúrni akarnak, csak nem értik a miértet és azért az ő házuk, tehát lehet már egy kicsit zavarsz, és nem azért mert utálnak, hanem mert van nekik is egy életformájuk (eddig volt). Az hogy a másikat meg két éven át eltartották, sztem már pont elég volt nekik, és ezt nem azon érte, hogy téged vele hasonlítanak össze.

Remélem sikerül valami megoldást találnotok.

2010. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Felajánlottam Nekik, hogy beszállok a háztartás költségeibe, de nem fogadták el...

Mellesleg a nővér nem ad haza a szülőknek, a Párom igen, ez is furcsa...

2010. máj. 6. 14:03
 10/19 anonim ***** válasza:
Sajnos ezek azok, amiket itt utólag írtál (függetlenül attól hogy igazad van) amibe már nem szólhatsz bele, ez az ő magánügyük. A párodnak elmondhatod a véleményed, az egy teljesen más dolog, de sztem igazándiból neki sem kellene, mert nem feleség vagy, nem családtag ez így nem rád tartozik.
2010. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!