Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha szülőként...

Szerintetek baj, ha szülőként csak pár órát foglalkozom a gyerekemmel, (babysitter vigyáz rá)?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásom van, emiatt én osztom be az időmet, de szülés után sem szerettem volna jelentősen felborítani az eddigi időbeosztásomat. Emellett szükségem van egyedüllétre is (pl. szeretek eljárni futni, edzeni). Így a férjemmel fizetünk egy középkorú, kedves hölgynek. Ő van vele szinte egésznap. 5 éves a gyerek.

Arra odafigyelek, hogy amíg vele vagyok, csak rá koncentráljak és mindig kitalálok valami újat, hogy minél tartalmasabbak legyenek az "együttlétek".


Szerintetek ez így nem helyes? Csak mert vannak, akik ellenzik.


2011. aug. 16. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Kis korba, aki többet van vele ahhoz fog jobban kötődni.


Addig semmi baj, amíg marad az idős néni, de ha később kidobjátok a "mamiját", mert nem kell hozzá ,akkor ott már gubancok lesznek.

2011. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy párom anyukája is vállalkozó. Szülés után fél évvel már dolgozott. Ő a műhelyénél berendezett egy babasarkot, és ott játszott a fia. Ha valami gubanc volt, akkor ott volt mellette mindig. Szóval ő így oldotta meg a problémát.


Nem kell maximálisan mellette lenni, de érezze a közelséged, az felbecsülhetetlen!

2011. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha óvodába járna, akkor se lenne többet Veled. Nekem van olyan ovisom, akit hétre hoznak és ötkor visznek haza. Konkrétan többet vagyok a gyerkőccel, mint a szülei ;)
2011. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát 5 évesen már oviba szoktak lenni a kicsik, 8-délután 4-ig, szóval nem maga az a baj, hogy nem te vagy mellette, hanem inkább az, hogy nincs több gyerek között, nem fog jól szocializálódni,nem lesznek kis barátai,nem fog megtanulni egy csomó dolgot és nem veszi körül több felnőtt (mint a több óvónéni)hanem egy személyhez ragaszkodik majd. Mindenképpen káros.
2011. aug. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
77%
Egyet értek az előzővel h hozzá jobban fog kötődni mint hozzád és majd őt fogja majd ink az "anyukájának" tekinteni.Ezt tapasztalatból mondom.Ja és még annyi h mindenkinek arra van ideje amire szeretne időt fordítani szerintem betudnád úgy osztani h jusson szabadidőd is de a gyerekkel is többet tudnál lenni és lehet h akk már nem kell állandó bébysitter.
2011. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jár oviba? Szüksége lenne rá, hogy megtanulja a társas kapcsolatok kezelését, és délután ugyanúgy vele töltheted az időt. Mellesleg a legtöbb szülőnek alapvetően nincs ideje napi pár órát csak a gyerekkel tölteni, mert délután ha elhozza a gyereket az oviból, vásárol, főz, házimunkázik, úgyhogy a napi pár óra az kifejezetten jó. De továbbra is azt mondom, hogy oviba kéne járnia, és hogy ne szakadjon el a "mamától" így hirtelen, hétvégeken vagy egy-két délután továbbra is vigyázhatna rá, te pedig ugyanúgy eltölthetnéd a gyerekkel azt a néhány órát. Amúgy tényleg veszélyes lehet, ha a gyerekben kialakul egy családi jellegű kötődés a bébiszitterhez akit aztán hirtelen elküldenek. Az olyan, mintha elveszítené egy családtagját. Az óvónénihez is kötődnek, de nem ilyen mértékben, ott azért általában zökkenőmentes az átállás az oviról a sulira.
2011. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem minden gyereknek járna, hogy 3-4 éves koráig - amennyiben megoldható (vagyis nyilván ha nem kerül utcára a család, ha az anya nem dolgozik), az anyukája gondoskodjon róla. Ellenkező esetben a gyereket "megcsinálták", de érzésem szerint minek...? Hogy kipipálják a "jónővagyok" listán a "gyerekszülés- anyaság" kategóriát? (Ne érts félre, nem Téged akarlak bántani, mert nem tudom, mik a körülmények, miért vállaltad a babát, mit érzel most stb.)

Szerintem attól, hogy valaki megszül egy gyereket még nem lesz anya.


Én akkor vállalok majd babát, amikor hajlandónak érzem magam (illetve megengedhetem magamnak), hogy rászánjam ezt az időt, és csak utána nézek babysitter vagy ovi után.

De hát nagyon sokan csinálják úgy, ahogy Te. Amúgy még a legjobb megoldást választottátok, mert a bölcsi helyett tényleg jó alternatíva a dadus. És szerintem akkor se lesz gond, amikor majd lassan egyre kevesebbet vigyáz rá, gondolj bele, a saját anyjukról is "leválnak" lassan a gyerekek, ugyanez fog történni, ahogy önállósodik. Csak mondjuk ne "rúgjátok ki" egyik napról a másikra a dadát.


Szóval azt nem mondanám kereken, hogy nem helyes így, de én máshogy csinálnám. :)

És még valami: ha Te így vagy boldog, akkor bizony ez a jó a gyereknek is. Jobb volna egy frusztrált, türelmetlen anya, akinek mindenhez van kedve, csak ne kéne megint vele lenni...?

(Kötelességünk boldognak lenni, hogy másokat is azzá tehessünk...)

2011. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%
Még valami: én otthon nőttem, 6 évesen (évvesztes vagyok) mentem oviba egy évre, de csak délelőttre, majd jött a suli. Semmi bajom nem volt a gyerekekkel való kapcsolatok kialakításában, sőt, nagyon is sokan szerettek és sokakat szerettem. :) Szóval nyugi, semmiről nem késett le az 5 éves kicsi. :)
2011. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
5 éves kortól meg különben kötelező az ovi,iskolai előkészítés szempontjából!
2011. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 napietus ***** válasza:
23%

én meg a mamámnál voltam nyári szünetben, amikor nem volt ovi. az én szüleim sem értek rá egész nap engem tutujgatni.


szóval semmi baja nem lesz a gyerekednek ettől, ne foglalkozz azokkal, akik leszólnak, saját portájuk előtt söprögessenek.

2011. aug. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!