Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha szülőként...

Szerintetek baj, ha szülőként csak pár órát foglalkozom a gyerekemmel, (babysitter vigyáz rá)?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásom van, emiatt én osztom be az időmet, de szülés után sem szerettem volna jelentősen felborítani az eddigi időbeosztásomat. Emellett szükségem van egyedüllétre is (pl. szeretek eljárni futni, edzeni). Így a férjemmel fizetünk egy középkorú, kedves hölgynek. Ő van vele szinte egésznap. 5 éves a gyerek.

Arra odafigyelek, hogy amíg vele vagyok, csak rá koncentráljak és mindig kitalálok valami újat, hogy minél tartalmasabbak legyenek az "együttlétek".


Szerintetek ez így nem helyes? Csak mert vannak, akik ellenzik.


2011. aug. 16. 10:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%

Nem baj. Vannak olyan "jólétinek" kikiáltott országok, ahol 6, esetleg 12 hét a szülés után, aztán ha muszáj, akkor lehet menni dolgozni.Felnőnek, értelmes és érzelmileg is fejlett felnőttek lesznek. Mint ahogy sok éven-évtizeden keresztül így volt nálunk is, amíg a gyes intézmény létre nem jött.

Több időt, és minőségi időt töltesz a gyerekeddel, mint az óvodába járó gyerekek szülei.

Az ovis hozzászólóknál pedig megütött, hogy 8 óra ovit számolnak. Nem 10 az az óvodában töltött idő a gyereknek? Esetenként több? Hiszen a szülő 8 órát dolgozik, és be is kell érni a munkahelyre, érte is kell menni.

2011. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Én is azt mondom, hogy meg kellene szoknia az ovodát, ilyen korban, hiszenhamarosan iskolás lesz. És ha Te osztod be az idődet, akkor inkább a vállalkozáshoz vegyél fel egy munkatársat aki besegít, ebbe abba és a gyerekeddel legyél. Ezek az idők nem jönnek vissza soha! ÉLvezd ki, a gyerekkorát, később úgysem lesz rádutalva ennyire mint most. Én nem is tudom elképzelni, hogy ha gyerekem lesz, főállásban dolgozzak. Most is, és később is megengedhetjük magunknak, hogy 4 órában melózom és így minden másra van idpm. Nem vagyok idegbajos, minden készen van, kaja, takarítás, mosás, vásárlás, tudok a kutyával foglalkozni, anyukámmal találkozni és ha a Férjem hazajön, nincs már kötelező munka. Próbálj több időt szentelni a gyerekedre, nehogy egyszer a babysittert követelje helyetted, mert szerintem az egy anya szégyene. Sok boldogságot! :)
2011. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, az, hogy nyári szünetben a mamával van a gyerek, nem ugyanaz, mintha egész évben megállás nélkül ott lenne! Egy 5 éves gyereknek már kell a gyerektársaság. Persze, azt nem írtad, hogy a "pótnagyi" viszi-e gyerekek közé, játszóházba, játszótérre, tehát lehet, hogy megvan a gyerektársaság. Itt csak akkor tényleg az a veszélyes, ha túlzottan hozzánő a "pótnagyihoz". Mert az oviban nem lehetséges a túlzott kötődés, mivel ott nem egyedül van az óvónénivel a gyerek, hanem az óvónéninek "sok gyereke" van, nem lehet kisajátítani. Szóval én is javaslom, hogy amint lehet, járjon óvodába. Hogy a konkrét kérdésedre is válaszoljak, ha megvan minden nap a tartalmas együttlét a gyerekkel, akkor semmi probléma, ha mellette viszed a vállalkozásod és közben még a hobbidnak is hódolsz. Nekem örökös lelkiismeret furdalásom van, mert főállásban dolgozom, plusz van egy webáruházunk, amit másodállásban viszek, plusz a háztartás és én szeretnék többet törődni a gyerekkel, vagy legalábbis megtalálni az arany középutat, hogy ne lógjunk egymáson, ugyanakkor ne mindig egyedül legyen kénytelen játszani. :( Ő most volt májusban 3 éves, szeptembertől ovis lesz.
2011. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 napietus ***** válasza:
utolsó, azt én sem vitatom, hogy oviba járni kell. csak mivel most tette fel a kérdést a kérdező, aug. 16-án, ezért következtettem arr, hogy most azért van így, mert nyári szünet van az oviban.
2011. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia ha belegondolsz aki otthonmarad a kisgyerekevel az sem jatszik egesz nap vele . Foz, takarit, bevasarol stb.

Es ez nem rossz szerintem, ha a gyerek alladoan (aktiv) figyelmet kap mit fog csinalni amikor bekerul a suliba...

Egy lesz a husz kozul nem hiszem hogy pozitivan fogja megelni. Szerintem is az ovi lenne a legjobb megoldas.

Te megkapnad a szabadidoet (amire szerintem is szukseged van es mindenkinek lenne is) es a kisfiad 1 csomo mindent tanulna amit otthon nem tud. Raadasul ehhez a nenihez elkezd kotodni aztan eltunik majd az eletebol az sem a legjobb.

Persze ezek altalanositasok te ismered legjobban a kisfiad jellemet ha szerinted jobb neki otthon a nenivel lehet hogy igy is van.

2011. aug. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Szeptembertől megy magánoviba, utána megy ugyebár suli.
2011. aug. 16. 11:50
 17/21 napietus ***** válasza:
hát akkor nincs itt semmi probléma.
2011. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem bőven elég lesz most oviba mennie, és ez egyben meg is fogja oldani a dadusról való "leválás" gondját.


Nincs ezzel semmi nagy baj, amit csináltatok, és aki leszól, az főleg irigy lehet...

2011. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

bocs, "suliba"


Eddig amúgy otthon volt, de gondoltam 1 év jó lenne oviban, iskolakezdés előtt.


Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam.

2011. aug. 16. 11:59
 20/21 anonim ***** válasza:
25%
Az sztem elég rossz, ha egy "vadidegen" van veée egész nap, nem a szülei. Ilyen idős korban a gyerekek már nagyon okosak, látják, mi történik... lehet, hogy jobban fog kötődni a bébiszitterhez, és azt fogja hinni, hogy nem akartok vele eleget foglalkozni...
2011. aug. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!