Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötöttetek a férjetekkel...

Kötöttetek a férjetekkel valamilyen megállapodást házasságkötéskor?

Figyelt kérdés
Pl. mindennap el kell töltenetek együtt 1-2 órát, megbeszélitek ki mit végez el a ház körül, esetleg abban is megállapodtok, hogy mindig adtok a külsőre és nem híztok stb.
2011. aug. 16. 12:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ha megállapodást nem is kell, de azért nem árt, ha mindkét fél elmondja, hogy mire van szüksége, és hogy mihez kér türelmet a másiktól. Én pl elmondtam anno, hogy néha kell egy kis magány a hobbimhoz, és hogy ez remélem nem gond. A válasz meg annyi volt, hogy "persze nem gond, ez természetes". Jó ilyen kis apróságokat tisztázni, hogy ne értsék félre, és ne akkor kerüljön szóba, mikor már veszekedésig és sértődésig fajul a dolog.
2011. aug. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

Mikor összeházasodtunk, akkorra már ismertük annyira egymást és a másik életvitelét, hogy tudjuk, hogy hajlamos-e hízni, serénykedik-e a ház körül, foglalkozik-e a másikkal...

Nem házasságkötésünkkor költöztünk össze, tehát sok változást nem hozott a házasság. Ilyen téren legalábbis. Csak érzelmileg. Sokkal jobb a férjemként gondolni rá. És ezzel még egy szintet mélyült a kapcsolatunk. De mondom, ez mind csak a dolog érzelmi részét érinti.

2011. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

A szeretet szabadságon alapul, nem szükségen és elvárásokon.


És ha nem jön össze a napi egy óra, akkor elváltok?


+ Szerinted mit érnek az ilyesfajta ígéretek, ha a holtomiglan, holtodiglan, egészségben, betegségen, jóban, rosszban nem elég?

Magadnak tartozol azzal, hogy nem zabálod dagadtra magad, nem a férjednek. Ha meg megbetegszel és azért hízol el, az már a fent betegségben és rosszban kategória, semmi köze az ígérgetéshez.


Ha nem akarod, hogy átverjenek, ne követelj ígéreteket. Nem lehet és nem is egészséges ilyen szabályok között élni. Felnőtt ember vagy, tudod, mi a dolgod. A párod is tudja. Nem a szabályoktól működik a házasság, hanem az elfogadástól és az odafigyeléstől. Egyiket sem lehet szabályokkal kikényszeríteni.

Velem ne azért beszélgessen a férjem napi 1 órát, mert muszáj neki, azt köszönöm szépen, nem kérem.

2011. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Igen, házassági szerződést. De ilyesmire nem tértünk ki benne. Csak az anyagiakra. :-)
2011. aug. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
Nem kötöttünk semmiféle megállapodást. Mondjuk az még lehet, hogy nem is lenne hülyeség, hogy pl. minden x napot együtt töltünk vagy egy napból x órát. :) Ez ha belegondolsz nem hülyeség, mert mindig "rá vagy kényszerítve", hogy valami programot szervezz. De az, hogy ki mosogasson vagy ki mit csináljon a háztartásban hülyeség. :)
2011. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Persze nem ragaszkodnánk szigorúan az x órához, nyilván itt az lenne a lényeg, hogy valamennyit együtt legyünk, figyeljünk egymásra. :)
2011. aug. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%

*Ez ha belegondolsz nem hülyeség, mert mindig "rá vagy kényszerítve", hogy valami programot szervezz. De az, hogy ki mosogasson vagy ki mit csináljon a háztartásban hülyeség. :)


Több értelmét látom a házimunka felosztásának. A muszáj-programok nem sülnek el jól. Szerintem ha már házasságig jutottál, meg kell tudni beszélni a másikkal, kinek mikor mihez vagy és mihez nincs kedve.

Ha meg valami nem tetszik (pl. otthonülő a párod és a megállapodással akarod rákényszeríteni, hogy kimozduljon), inkább ne menj hozzá.

2011. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
nincs férjem, de nálunk alapvető szabály volt, hogy megbeszéltük, nem leszünk olyan pár akik mindenhova ketten mennek. Néha kell külön is időt tölteni, mert szerintem borzalmas, ha valakik össze vannak nőve. Ha felhívom a barátnőmet, hogy igyunk meg egy kávét, és kérdés nélkül hozza a párját is. Örülök, hogy jól megvannak, de nem értem, miért nem lehet megérteni, hogy én Vele akarok beszélgetni. Úgyhogy mi megbeszéltük, hogy nem leszünk ilyenek, szerintem ez nagyon fontos.
2011. aug. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
88%
Semmi megállapodás nincs. Igazából a házimunka javarészt rám hárul, neki csak a szemetet kell kivinni és füvet nyírni, a többi az én dolgom, de néha azért segít a takarításban. Sokkal többet keres nálam, így én érezném magam szarul, ha még ezeket is neki kellene megcsinálni. De boltba pl. szinte mindig együtt járunk. :) Házassági szerződést sem írtunk, pedig én direkt felajánlottam, mert nem olyan anyagi háttérrel rendelkezem, mint ő és a családja, de erre nagyon berágott. Azt mondta, ami az övé, az az enyém is. :) Úgyhogy nálunk minden klappol, erőltetett dolgok meg nincsenek, hogy kötelező jelleggel ezt, meg ezt kell csinálni. Ahogy jönnek.. :)
2011. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
Nem arról van szó, hogy mondjuk minden pénteket kötelezően velem kell tölteni, hanem tudja, hogy a péntek az enyém ezért nem arra a napra szervezi le a haverjaival a sörözést:) ilyen szempontból nem hülyeség szerintem egy-egy ilyen megállapodás.
2011. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!