Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan hogy valaki gyengéne...

Van olyan hogy valaki gyengének születik? Vagy ez döntés kérdése?

Figyelt kérdés

lelki tényezőkre gondolok alapvetően. aki nem az az is válhat azzá?


nem vagyok benne biztos h tudati kérdés lenne,mert akármit csinálok az életem egy dekát sem mozdul előre. ürességet érzek és egyfajta elkeseredettséget. ezért is foglalkoztat a kérdés.


köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 17. 01:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
nem, szerintem mindenki később válik azzá, mint pl a lányok meg kényesek mert megtehetik elvan nézve nekik más környezetbe nőnének fel akkor más lenne..
2011. aug. 17. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szerintem van, mert sok dolgot örököl az ember. Viszont ezt a külső tényezők teljesen fel tudják borítani, és képesek nagyot változtatni.
2011. aug. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Biztos vagyok benne, hogy alkati dolog, ezzel születünk, vagy erősek vagyunk vagy gyengék.

Szerintem neveléssel sem igen lehet változtatni rajta.

2011. aug. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

akkor mégis mi a megoldás egy magamfajtának ? vágjam fel az ereimet kb. most?(mondjuk most túl álmos vagyok hozzá)


ma láttam egy előadást ,a szinészek olyan erővel hittel táncoltak benne hogy öröm volt nézni,én pedig ha a saját életemre gondolok egy kis érzelmi behatás padlóra küldd -pl most torokgyulladás,betegségek,magány ,kis örömök , újranekifutás neverendingstory ésatöbbi ..


ÁHHH S@arrr az élet ..-legalábbis igazságtalan

2011. aug. 17. 02:07
 5/13 anonim válasza:
Nem születtél ilyennek, most a külső hatások ezt alakították ki benned. Ha fáradt vagy, ahelyett hogy ilyeneken gondolkozol feküdj le aludni, és szedd össze magad! ;) nehogymár egy gyógyítható betegség küldjön padlóra..
2011. aug. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Senki sem születik lelkileg gyengének! A közvetlen környezet alakítja ki még gyerekkorban ezt a gyengeséget az emberben. 01:59-es nagy hülyeséget írt.


Ugyanakkor nagyon fontos tudni hogy amennyiben már felnőtt vagy, amint átlépted a felnőttkor küszöbét onnantól már teljes mértékben a te felelősséged hogy mennyire vagy gyenge vagy erős! Onnantól kezdve ha gyenge vagy az egyetlen ember aki tehet erről az te vagy!

De ne ostorozd magad, az nem segít. Csak érezd a súlyát annak a ténynek hogy X éven keresztül rossz úton jártál. Azt írod hogy gyenge vagy. Kérdés: miben? Érzelmileg (párkapcsolat, emberi kapcsolatok, szüleiddel való viszony stb.)? Vagy racionálisan (munka, karrier, anyagi helyzet)? Gondold át hogy bizonyos élethelyzetekben miben nyilvánul meg a gyengeséged. Talán túlságosan megalkuvó vagy bizonyos helyzetekben és emiatt érzed magad gyengének, te se tudsz büszkének lenni saját magadra. Talán régen tudtad mi tenne boldoggá de mások megmondták neked mit tehetsz és mit nem te meg voltál olyan naiv és önbizalomhiányos (talán az utóbbi még mindig áll) hogy hittél nekik.

Neked kell végiggondolnod hogy hogyan jutottál el a boldogtalanságig! Ha ez megvan onnantól már tudni fogod mit tegyél azért hogy boldog légy!

2011. aug. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Már gyerekkorban látszik, ki a gyenge, sérülékeny, és ki az erős.

Ez pedig nem változik felnőttkorra sem.

2011. aug. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

Ez döntés kérdése, eldöntöd, hogy erős leszek, mindent, ami az utamba áll, azt legyőzöm, akkor sikerülni fog.


Olvasgass az agykontrollról.

2011. aug. 17. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hallgass a 02-es valaszolora ! tokeletesen igaza van! a gyengeseg a TE dontesed! nem szuletunk gyengenek. a mai helyzetben mar az is valami ha egy helyben tudsz maradni es nem csuszol lefele! hany eves vagy?
2011. aug. 17. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a 02.30-as ra gondoltam
2011. aug. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!