Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesapám halála után anyával...

Édesapám halála után anyával maradtunk ketten 2010 05-ik hónapjában, s ebben az évben el vesztettem a két mamám, két papám és húgom is. Anya ezért változott meg?

Figyelt kérdés
Anyukám innentől gyökeresen megváltozott mmindenért kiabál ha mondjuk egy zsepit kér és kettőt viszek ilyen jelentéktelen dolgokért. Rendszeresen járok ki segíteni neki dolgozni egész nyáriszünetem rászántam hogy neki segítsek és pénzt sem fogadtam el tőle, bár nem is akart adni.Szülinapomra karácsonyra nem kaptam semmit tőle de viszont amit másoktól kaptam pénzt, telefont biciklit eladtam hogy neki segítsek ezzel.összértékben úgy 74000 ft körül volt.ÉS amikor kérek tőle pénzt minden nap mondjuk reggelire (500 forintot) azt mondja nincsen pénzem.Ráadásul az egyetlen családtagjam , anya, a nővérem és a sógorom. a nővérem és a sógorom mindenben igazat ad nekem és tudják anya milyen. miért lehet ez ?? kérlek adjatok valami segítséget mert így nem tudok vele élni egyedül hagyni meg nem fogom !! nem tudom mitévő legyek előre is kösz 15/f
2011. aug. 19. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
anyukád valószínűleg depressziós, orvosi segítségre lenne szüksége, de ha magától nem megy el, erőltetni nem lehet. hagyj még neki időt, majd rá fog jönni, hogy neki már érted kell élnie, illetve, már majdnem csak te maradtál. Most még gyászol.
2011. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Atya ég, nagyon kemény volt a 2010-es évetek.

Igen azt hiszem, hogy ez a változás oka, sztm anyukád el akar magától idegeníteni, ez egy önvédelmi reklex.

Nem akarja, hogy bárkinek az elvesztése jelentsem számára valamit, mert lehet lelkileg belepusztulna.

Jó ég, őszinte részvétem nektek.

Minden tiszteletem a tied, hogy így állod a sarat.

Érdemes lenne anyukádnak erről beszélni, ha nem megy akkor pedig érdemes lenne egy pszichológus bevonását szorgalmazni.

Úgy látom, hogy sajnos édesanyád képtelen ezt a mérhetetlen rázúdult gyászt feldolgozni egyedül és inkább megkeményítette a szívét, lelkét.

2011. aug. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszotokat de az orvost már próbáltam ... nagy nehezen sikerült rávenni a pszicholóia vizsgálatra

persze más ürüggyel és lehet hogy tényleg lehet hogy ezek lehetnek az okai amitmondtatok :/

2011. aug. 19. 15:10
 4/10 anonim ***** válasza:
és folytatódik a kezelése, úgy értem a pszichológusnál?
2011. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem, azt mondták lényegtelen mert a történtek közül semelyik nem hatott olyan szinten rá ami ezt kiválthatta :/
2011. aug. 19. 17:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez nem hatott rá "olyan szinten", akkor mi??????


Részvétem, ezt nem is tudom, hogyan lehet túlélni.

2011. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem értem az orvosokat, komolyan.

Meghalt a családjának a nagy része egy éven belül erre közlik, hogy az nem hatott rá?

Úristen, ehhez nem kell 5 év az orvosin.

Sajnos az a baj, hogy nem tudok igazán mit tancsolni pedig szeretnék.

Figyu lehet, hogy hülyeségnek tűnik, de ha édesanyád szeret olvasni akkor oda kellene neki adni egy Csernus könyvet, azok nagyon jók.Komolyan.

Csernus: A NŐ a netről is le tudod tölteni.

2011. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát az az igazság hogy anyát nem nagyon kötik le se a könyvek se semmi más ehhez hasonló dolog :/ de azért köszi a tippeket... ráadásul most egy másik pasival kavar másfél év eltelte után :s és ugyebár én tisztába vagyok ezzel de ő mégis mindig azt mondja nem, neki nincs senkije ráadásul a gumimat is lenyúlták...
2011. aug. 20. 11:19
 9/10 A kérdező kommentje:
és van úgy hogy annyit nevetünk és olyan jókat hülyéskedünk mert ő olyan aki benne van minden hülyeségben még 38 évesen is ... de a hülyéskedés után mondjuk 10 perccel megint mondok valami vicceset azt mondja fejezzem be hagyjam abba nem kíváncsi rám mindezt kiabálva...
2011. aug. 20. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:

nem bántani akarom, de kicsit úgy érzem, hogy édesanyád meghasonult és ez a pszichiátriai szakkönyvek szerint a skizofrénia kezdete...sztm érdemes lenne orvos után nézni mégis...és másodvéleményt kérni....

....az is mutatja, hogy kb másfél év sem telt el és már új barátja avn, úgy hogy meghalt a fél családja...ez így nem tiszta kép...túl sűrűek a hangulatingadozásai is...

2011. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!