Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 13 éves fiam kihez kerülne,...

A 13 éves fiam kihez kerülne, ha meghalnék?

Figyelt kérdés
Második házasságomban élek,az új házasságomból van testvére,a férjemet imádja.Az édesapjának is van új házassága,ott is vannak testvérei,az új feleséget viszont ki nem állhatja.Él az apai és anyai nagymamája is.
2011. aug. 20. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az apjához. Ha neki "nem kell" akkor a nagyszülőkhöz.

Nekem volt olyan osztálytársam akit az apjához ítéltek, de neki nem kellett és lepasszolta a nagyihoz.


De ne gondolj ilyesmire...

2011. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
az apukájához kerülne, ha ő lemondana róla, vagy bármi ok lenne ami miatt nem lakhatna velük akkor nagyszülő azthiszem
2011. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem gondolnék,de épp most megy egy film az Rtl-en,azt nézi,s abban meghalt a kislány édesanyja.Nem kérdeznek meg egy ekkora gyereket mielőtt elhelyezik?
2011. aug. 20. 22:12
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
az apjához kerülne, nem is értem a kérdést, hogy merülhetett benned fel, hogy bárhová máshová...
2011. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ház nyilván az apához.

Amúgy ez a kérdés egy kicsit morbid, nem ?

2011. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
"Nem kérdeznek meg egy ekkora gyereket mielőtt elhelyezik?" nem kérdezik meg, a legközelebbi rokonhoz megy...nem mellesleg, attól, hogy nálad van elhelyezve az apja felügyeleti joga nincs megvonva
2011. aug. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"Hivatalosan" az édesapjához kerülhet. De lehet, ő lemond róla.Talán az öreg nagyszülőknek is problémát okoz egy gyermek nevelése. Életedben kérheted ilyen esetben, hogy a mostani férjed MARADHASSON a gyámja.De kérdezz meg net.jogászt! De ez csak elméleti kérdés, nincs semmi gyakorlati indoka, ugye?
2011. aug. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Valóban morbid lenne,ha a volt férjem kérdezné...

De én azért kérdezem,mert a fiamat is foglalkoztatja.

2011. aug. 20. 22:19
 9/14 A kérdező kommentje:

Gyakorlati oka nincs szerencsére,de aki közlekedik...és volt már balesetem.

Ez az elvi gondolatmenet azért tetszik,mert ha jól emlékszem egy 12 éves gyereket már megkérdeznek válásnál az elhelyezéséről.És azért épp elég megélni egy tragédiát,hátha még utána olyan helyen kell élni,amit utál, s aminél van jobb.

2011. aug. 20. 22:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően az apjához kerülne. Ezt azzal lehet kivédeni, hogy előre meg kell egyezni - hivatalos formában - a volt férjeddel, hogy ilyen esetben a nevelőapánál maradhasson a gyerek. Persze még így sem biztos, mert az édesapa bármikor kérheti, hogy mégis nála legyen a gyerek, viszont ebben az esetben meghallgatják a gyereket is, hogy miért nem akar oda menni. Én is ezerrel gondolkozom, hogy le kéne papíroznom, hogy ha én véletlenül feldobom a talpacsom, akkor a kisebbik fiam anyámhoz kerüljön és még véletlenül sem az apjához. Az apja még a születése előtt lelépett, négy éves korától nyolc éves koráig rá se nézett, aztán párszor találkoztak, majd évek óta ismét nem kíváncsi rá, semmilyen kapcsolat nincs köztük. A gyereknek egy kínszenvedés lenne egy idegen emberrel, idegen környezetben élni, aki csak azért venné magához, mert anyagilag megérné neki (csp., árvasági, az utánam örökölt fél lakás), de egyébként semmiféle érzelmi kapocs nincs köztük. És ez nem rosszindulat, iszonyú adósságai vannak, az apjánál lakik a kislányával és az enyhén alkoholista élettársával egy lelakott lakás egy szobájában, és csak annyi szól mellette, hogy genetikailag ő az apja a fiamnak. Viszont ez sokszor nem elég.
2011. aug. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!