Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Anyukám soha, semmiben sem támogat. Nem hagyja, hogy abba a gimibe menjek, ahová szeretnék. Azt sem engedi, hogy azt csináljam, amit szeretek.

A napokban ezt mesélte: ,, Egy ember életében a huszonéves kor a legizgalmasabb, ilyenkor övék a világ. Na meg az egészen pici kor, mert bármikor meghalhat. A gyerek (kihangsúlyozva) ÁLTALÁBAN szereti a szüleit...,,

Mielőtt még jobban belemennék a témába: Én szeretem anyuékat. De néha olyan érzésem van, hogy ők engem nem annyira. Örömmel bánt meg (anyu). Aztán meg úgy tesz, mint ha mi sem történt volna. Neki fontosabb volt az ő fogait megszépíteni, mint az enyémre fogszabályzót tenni. Nem is áll szándékában.

Már egy hónapja a fenekemnél úgy fáj egy csont, hogy alig bírok leülni/felálli. Pláne felállni. Erre azt mondta, hogy ne nyafogjak neki, nem érdekli. És még elvárja, hogy tiszteljem, szeressem, csak jót mondjak róla.


2011. aug. 21. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A te anyukád komoly elbeszélgetésre szorul...próbáld meg hátha észhez kap...ha meg nem akkor se legyél vele semmiképpen sem olyan mint ő veled,csak ha nagyon bírod mert eleinte ő is csak rosszabb lesz,és az is lehet hogy nem jön be és nem törik meg akkor meg megint te jársz rosszul :S
2011. aug. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez erős lesz, de az ilyen önző szemét nő nem érdemli meg,hogy anyának hívd. Lehet, hogy őt is érte valami trauma, talán érdemes lehet elbeszélgetni vele, már ha a fentiek alapján egyáltalán hajlandó ilyesmire. Én így ismeretlenül szívesen felrúgnám, hogy így viselkedik a gyerekével.
2011. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kellene gorombának lenni, mint az előttem szóló javasolja. Inkább az első válaszolóval tudnék egyetérteni.

A szülő is ember, és az emberek, már csak emberek. Van sok szép könyv meg vers az anyai szeretetről, de ez nem mindenkinél jellemző. Vannak akik eleve úgy születnek, bizonyos családokban nem szokás a kényeztetés, kedveskedés, félnek, hogy ettől elkényesedik a gyerek. Meg sokszor féltékeny is a szülő, hogy a gyereke jobb nála...


Nincs esetleg a környezetedben egy nagynéni, vagy bárki, aki ilyen "pótmama" szerepet tölthetne be nálad? PL. megkérdezhetnéd ezt a csontfájást.


Ha változtatni szeretnél, próbálj meg úgy beszélni, viselkedni anyukáddal, minthaő olyan kedves lenne, amilyennek szeretnéd. Ha durván szól, engedd el a füled mellett, kicsit esetleg sajnáld meg érte, hogy nem volt kitől tanulnia a kedvességet. Vigyél pici ajándékot néha, egy jópofa tollat, hűtőmágnest... csokit... Ha azt mondja, ne szórd a pénzt, magyarázd meg, milyen jó érzés a kedvesség és az adás... Szóval tanítgasd türelemmel.

2011. aug. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Együtt élünk a nagyimmal, de ő anyu oldalán áll, vele ilyenről nem tudok beszélni. Apuval nem emiatt, de vele sem. A többi rokonomtól meg egyszerűen elzárnak. Az unokatesóimmal úgy vagyunk, hogy tudjuk egymásról, hogy rokonok vagyunk és ennyi. Nem rég találtam a facebook-on egy lányt, akiről akkor tudtam meg, hogy az unokatesóm.
2011. aug. 21. 23:16
 5/5 anonim ***** válasza:
Kényeztetés nélkül is lehet szeretettel gyereket nevelni. De ez már szerintem kimeríti a lelki terror fogalmát. Az előző válaszolótól kérdezem, hogy szerinte normális-e egy saját gyerekére féltékeny szülő, mert szerintem nagyon nem. Ismertem ilyet, azért mondom. Mint anyuka, én őszintén remélem, hogy a kicsikéim szebbek, okosabbak, ügyesebbek lesznek nálam, és mindenben, ami előnyükre válhat támogatni is fogom őket, mert én is ezt láttam az anyukámtól. Ebből kifolyólag minden más hozzáállás elfogadhatatlan számomra. Az ilyen gyerekeket, mint a kérdező kislány, rettentően sajnálom, és sok erőt kívánok neki, amíg sikerül kiszabadulnia ebből a "családi fészekből".
2011. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!