Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ezek a mai fiatalok. Ti...

"Ezek a mai fiatalok. Ti neveltétek őket! " Mit gondoltok erről? Lehet benne igazság?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

-én inkább úgy mondanám: "Ti nem neveltétek őket."

így már igaz

2011. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden kornak megvoltak a fiataljai, csak ahogy fejlődik a világ, úgy a fiatalok is másképp durvulnak.
2011. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Habár manapság inkább azt mondanám, h a tv és a magazinok nevelik a fiatalokat, de erről is a szülő tehet, h hagyja.
2011. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Ha hagyja???

Azért kíváncsi vagyok, melyik az a fiatal, aki minden cselekedetéről beszámol otthon és azt mondják neki; Nem baj fiam/lányom csináld csak.

Az ember nem lehet mindeig a gyerek seggében!


Én már felnőtt vagyok (gondolom erre rájöttetek) de egyszer sem gondoltam volna, hogy a szüleim tehetnek néhány botlásomról. Jól eltitkoltam előlük. És azt is tudom, hogy az én gyerekeimnek is vannak titkaik előttem, mint ahogy mindannyiunknak (aki most azt mondja, hogy az övének nincs annak át kellene gondolnia ezt az egészet, vagy várjon még kamaszodni kezd a gyerek).

Ha megvan az a bizonyos rossz társaság és a gyereknek van hajlama ebbe "beilleszkedni" akkor a szülő a feje tetejére állhat, akkor is oda fog menni.

Itt persze lehet jönni azzal, hogy mert ezt látja otthon, vagy éppen hogy otthonról menekül, stb.

De nem hiszem hogy pl. olyan százalékban drogoznak otthon, mint amennyire lehet hallani hogy a fiatalok megteszik azt.


Nem mindig a szülő a hibás!

2011. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem 15-20 éves fiatalokra gondoltam a tv és magazin ügyében, hanem a kisgyerekekre. Sajnos sok gyerek úgy nő fel, h csak ül a tv előtt és nézi a hülye meséket filmeket. Tudom, h egy tizenéves mindent kitalál, de egy kicsit még lehet terelni. Ha kiskorában odafigyelnek erre (nem erőszakos formában), akkor később sem lehet nagy probléma.
2011. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen kedves utolsó, de kamaszodni lehet durván és kevésbé durván is. Azért nem mindegy, hogy a gyerek minden hétvégén részegre issza magát, és 15 évesen terhesen jön haza, vagy éppen azt titkolja a szülei elől, hogy ellógott egy óráról. Én abban hiszek, hogy ha a gyereknek egészen kiskorától kezdve olyan erkölcsi alapok voltak megadva, akkor ha olyan a társaság, akkor sem fog elzüllni. Csak éppen sokan ott rontják el, hogy 13 évesen kezdik el nevelni a gyereket, na akkor már teljesen mindegy micsinál a szülő. De ha egy gyereknek rendesen meg van tanítva hogy mit lehet, és mit nem, (itt nem a megparancsolomnekedmerténvagyokazanyád című dolgokra kell gondolni, hanem ha a gyerek is a magáénak érzi az elveket) akkor kamasz korában sem lesz eget rengetően rossz.
2011. okt. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%
Sok szülő ott rontja el, hogy már szülés előtt tudni akarja, hogy a gyereknek milyennek kell lennie! A legtöbb amit egy szülő adhat a gyerekének az az érzelmi elfogadás, feltétel nélküli szeretet, csak sokan ezt a fogalmat nem ismerik... Ha a gyermekhez így viszonyulunk, ő érzelmileg igényessé válik, és kamaszkorban nem fogják elsodorni a személytelen kapcsolatok. Én így látom.
2011. okt. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Tegyük hozzá azt is, hogy sok ember van, akit nem lehet nevelni, még ha meg is próbálja a szülő! szóval nem minden a nevelésen/nem nevelésen múlik, a személyisége is ott van az embernek, hogy hajlandó-e befogadni a tanácsokat, segítséget, stb.
2011. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9%
A '60-as, '70-es években meg szinte minden fiatal durván drogozott, sokkal többen, mint ma. Ilyenek a fiatalok. A fejlődés, és annak fokozatai, pedig személyenként eltérőek.
2011. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21.11-es, sztem az Amerikában volt számottevőbb, mint Mo-on. Az akkori mo-i eszmék nem engedték meg a züllést.
2011. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!