Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túlzottan engedékeny vagyok a...

Túlzottan engedékeny vagyok a férjemmel? Jó ez így?

Figyelt kérdés
Anyósom nem hagy békét, hogy nyaggassam férjemet, hogy menjen bokatornára; menjen be dolgozni, ha hívják (utál ott dolgozni ahol van); hogy kérjen jövedelemigazolást közgyógyhoz stb., és mindezeket nekem mondogatja nem férjemnek. Én nem szólok bele semmibe amit férjem csinál, mivel nem akarok konfliktust vele, de egy kicsit úgy érzem tényleg engedékeny vagyok. Mi a normális, mennyire szabad beleszólni férjünk cselekedeteibe? Ti hogy csináljátok, jó-e az engedékenység?
2011. aug. 22. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Túlbuzgó az anyósod, lehet kényeztette, vagy egrecíroztatta a férjed, ezért nem gondoskodik magáról. Ha magától nem intézi a dolgait, csak ha te mondod neki, akkor szerintem nem kell engedékenynek lenned. Csak el kell találni az arany középutat.
2011. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanácsot adhatsz, de nyaggatni...nem vagy az anyja. A felesége vagy. Ily módon nem lehetsz "túlzottan engedékeny".
2011. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Adj tanácsot, és támogasd a döntéseiben, miután a tanácsodat elmondtad. Bárhogy dönt is, az övé a döntési szerep.
2011. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Normális párkapcsolatban, hacsak nem szenvedélybeteg vagy ön-és közveszélyes az adott fél, semmi jó nem származik abból, ha az egyik fél megmondja a másiknak, hogy mit tehet, mit nem. Sztem se szólj bele ezek után sem abba, hogy mit csináljon a férjed... nem vagy túl engedékeny egyáltalán. Ha meg vmiről úgy találod, hogy rosszul csinálja a férjed, ülj le vele, és vitasd át az adott dolgot, mondd el az adott dolog mellett/ellen az érveidet, érezze, hogy a javát akarod, és nem anyáskodni/basáskodni akarsz fölötte.
2011. aug. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy túlzottan engedékeny??!! Nem a parancsnoka vagyok a férjemnek, hanem a társa!

Szerintem elég nagyfiú lehet már, maga is el tudja dönteni mit akar.

Az én férjem nem is viselné el az utasítgatást, de én sem fordított helyzetben.

2011. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a véleményem, nem szabad egymást kisbabának nézni, mindenki legyen felnőtt ember, ha már felnőtt. Ha nyaggatjuk, elmegy, nem éli át azokat a következményeket, amik rávehették volna őt, hogy magától megtegye, amit kell.
2011. aug. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A helyedben elmondanám a véleményemet a férjemnek, hogy így jobb lenne... stb.

Személy zserint mindig elmondom a véleményemet az adott dologról, ha negatív, ha pozitív. És nem kell feltétlen összevitázni, meg nyaggatni sem.

2011. aug. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!