Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fordulhatnék pszichológushoz?

Fordulhatnék pszichológushoz?

Figyelt kérdés
17/L vagyok,a szüleim elváltak még kiskoromban,van egy nővérem,de saját családjával él.Anyámmal élek,de már nem bírom elviselni.Apámhoz nem költözhetek,mert az egész család ellenem fordulna,és őt sem érdeklem.Anyámnak régebben volt egy alkoholista,dohányzó élettársa,most megint összeszedett valakit(roma),iszik,dohányzik,költi anyám pénzét.A nővérem úgy menekült el itthonról,mert már nem bírta elviselni(még évekkel ezelőtt),én meg itt maradtam anyámmal.Nem mos,nem főz,nem mosogat,folyton azt hajtogatja hogy ő azt csinál amit akar,nem érdekli semmi,én sem érdeklem,én is elrontottam az életét,meg az anyagi helyzetünket mondogatja egész nap,meg mindenki tönkre akarja tenni...stb...Engem egész eddig is nagyon zavart,és kiskorom óta idegeskedek,az élettársa kiskoromban többször is megvert,meg anyám is,és nincsenek barátaim,nincs önbizalmam,minden rajtam csattan,sovány vagyok,fogytam,stb...Nem bírom elvilselni már ezt az egészet,ugy érzem egy romhalmaz vagyok,az előbb is sírtam,fájt a fejem,meg kivagyok készülve...Szeretném pszichológus segítségét kérni,mert nem akarok teljesen megbolondulni,félek hogy ennél jobban is tönkremegyek...Szerintetek jó ötlet??Mit kezdenétek az életemmel a továbbiakban?(Van egy párom ő most 20éves),beutalót kell kérni az orvoshoz,fizetni kell e érte,és a családomnak tudnia kell róla?
2011. aug. 24. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó ötlet a pszichológus. Fizetni akkor kell érte, ha maszekhoz mész, nem sztk-shoz, viszont általában a fizetősök lelkiismeretesebbek a pácienshez, sajna. Én úgy tudom, hogy 18 év alatt a pszichológusnak a szülőkkel/szülővel is konzultálnia kell. Ha pesti, vagy Pest környéki vagy, akkor a Vadaskertet ajánlanám neked, az pl. ingyenes, és elég jó is.
2011. aug. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Orvostól kérhetsz beutalót és nem kell a szülőnek tudnia róla!! Esetleg amíg be nem töltöd a 18-at és munkát nem találsz, addig nem költözhetsz oda a párodhoz?

Sajnálom, hogy ilyen szörnyű életed van! De ne keseredj el! Én a helyemben eldönteném, hogy már csak azért is elvégzem a sulit(nem tudom hogy állsz tanulás terén) jól és lesz egy jó munkám rendes férjem és gyerekeim, akiket imádni fogok!!!!! A jövődre koncentrálj! És legyen benned az, hogy véletlenül se akarsz hasonlítani az anyádra!!

2011. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, jó ötlet a pszichológus. Sajnállak, hogy ilyen életben volt részed. :( Attól még, hogy ilyen volt kezdhetsz vele valamit. Egyetemre mész, jól választod meg a kapcsolataidat, lesz egy jó állásod, férjed, családod, és odafigyelsz arra, hogy ne kövess el ilyen hibákat mint édesanyád.
2011. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne hari ,hogy ezt írom,de nagyon kiakadok az olyan nőktől,akiknek fontosabb egy f.sz,mint a saját gyerekek.

Nővéredhez nem tudsz menni?

Csak mert párom anyja is ilyen volt és őt befogadta nővére,Ő lett a gyámja,pedig ott is volt két gyerek.Ez nálatok nem megoldható?

2011. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A nővéremmel nagyon jó a kapcsolatunk(mind a ketten ugyanazt éltük át...)de ő is a barátja családjánál lakik,ott vannak összesen hatan,emeletes ház,alul laknak a párja szülei meg az öccse,felül meg a nővérem a párjával meg a kisgyerekükkel.Az én páromhoz nem mehetek mert még ő is otthon lakik,meg az ő anyagi helyzetük sem túl jó,szóval mindenképp ki kell bírnom ameddig nem lesz meg az érettségim.Elhatározom magam mindig,de egyre bizonytalanabb vagyok,idén nyáron sem kaptam diákmunkát,meg egyre jobban kikészülök mindig,félek hogy elrontom az érettségimet is,semmi esetre sem szeretnék olyan családot amilyenbe élek...Nem vagyok olyan szerencsére mint ők,de nagyon nagyon rosszul esik,és igyekszem összeszedni magam,de mostanában már egyre kevésbé megy,úgy érzem hogy egyedül nem tudom végigcsinálni : (
2011. aug. 24. 17:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán a szüleidet is az élet gyötrelmei, megpróbáltatásai tették ilyenné amilyenek most. Én a helyedbe megpróbálnék a párom családjához költözni, ahol hárman kibírnak jönni akkor egy negyedik embernek is van hely. Beszélj a pároddal ha látja, hogy szenvedsz biztos segít abban, hogy hozzájuk költözz.
2011. aug. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
suli phiologus nincs? mert akkor addig kikéne birni és akkor csak egyeztettek és akkor "sulin belül" el van intézve mert volt hogy oszt.társam is ugy ment el családiproblémákkal hoztzá
2011. aug. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha van a környéken Nevelési Tanácsadó, oda is elmehetsz pszichológushoz.(ingyenes). Már elmúltál 14, ezért önállóan is bejelentkezhetsz, és kérheted, hogy a családodat ne tájékoztassák.
2011. aug. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nehéz a helyzeted. :-( Én ilyenkor, ha egy hasonló fiatal kér tanácsot, nagyon az elköltözés mellett vagyok. Ha ez bárhogyan megvalósítható, utána már sokkal könnyebb helyrehozni a sérüléseket. A kollégium pl. sokaknak járható, és a családodra való tekintettel valószínűleg fel is vennének. Ha ez sem működik, akkor valóban egy túlélési stratégiát kell kidolgoznod a következő néhány évre... ebben egyébként akár az iskolapszichológus is tud segíteni.


Kitartást!

2011. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!