Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichológushoz a jövő héten...

Pszichológushoz a jövő héten megyek, addig hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

Úgy érzem semmi értelme nincs az életemnek, semmi célom nincs ami erőt adhatna. Életem nagy szerelme is elhagyott 2 hónapja és nem látom a kiutat.

Engem senki más nem érdekel, rá sem tudok nézni másik pasira :( Hiába a sok vigasztalás és a baráti beszéd, nem tudom őt elfelejteni :(

Hiába visznek minden hétvégén bulizni, hívnak ide oda hogy ne legyek egyedül, ez borzalmas, hogy nem tudom kiverni Őt a fejemből :(

Semmi hobbim sincs, csak az hogy szeretem ha fotóznak, és modellkedni szeretnék, de úgy tűnik nem igazán fog ez összejönni nekem. :(

Dolgozok mindennap a hétvége kivételével, reggel elmegyek és este érek haza, szóval még filmet nézni sincs nagyon időm, annyira elfáradok.

Ráadásul még a munkahelyemen is sokszor sírok, a főnöknek már elege van belőlem hogy mindig bőgök. Még a barátaimmal sem tudok találkozni, csak hétvégén :(

Még anyám is kinevet, hogy majd jön másik, ne foglalkozzak, de könnyű ezt mondani annak aki boldog házasságban vagy párkapcsolatban él.

Komolyan mondom, néha azt kívánom, bárcsak meghalnék és inkább cserélnék egy rákos beteg emberrel aki még élni szeretne. Ha választanom lehet, tuti a föld alatt lennék már most is, de nincs merszem megtenni, gyáva vagyok.


Komoly önbizalomhiányom van.

A szerelemben soha a büdös életben nem volt szerencsém.

Megvan mindenem, de minek ha nem tudom megosztani senkivel az életemet? :'(


22/L


2011. jún. 19. 17:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Soraidból az jön le, hogy mindent egy lapra teszel fel, a párkapcsolatra. Nagyon szép dolog is egy jó párkapcsolat, de önmagadat nem egy másik emberben kell megtalálnod. Kell, hogy legyen valami, ami Téged mint önálló embert éltet, valami cél vagy érdeklődési terület, ami független attól, hogy van-e valakid, vagy nincs.
2011. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyeden próbáld visszafogni az érzelmeidet. Nehogy az állásod rovására menjen.
2011. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
22 évesnek valahogy már nem áll jól, hogy így kétségbe essen.15-16 évesen még elfogadható, de ennyi idősen már csendben szakad meg a szív, és mennyivel elegánsabb is.Önálló és -így már -független felnőtt nő vagy. Tanuld meg az érzelmeidet kontroll alatt tartani, és ne feledd, hogy a gyász, fájdalomba csomagolt megkönnyebülés. Állj fel, és járj!
2011. jún. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz helyzetben vagy. Mindenki él meg csalódásokat, rossz dolgokat, azt, hogy ez már megint nem jött össze, és hogy mindig pont velem történik ez meg ilyesmiket. Van aki ezt jobban éli meg van aki rosszabbul. Úgy tűnik, hogy téged ez nagyon megviselt, mert az az ember, aki neked a legfontosabb, sőt talán az egyetlen igazán fontosnak vélt ember volt, ő már nincs veled. Ez fáj. Lehet mondani mindenfélét, hogy majd jön más, meg jobbat érdemelsz, ez blabla... Ilyenkor az ember a padlón van, és érez hasonló dolgokat, amiket most te. Szabad sírni, szabad elkeseredni, szabad, hogy fájjon...egy darabig. Aztán muszáj összeszedned magad. A saját érdekedben mondom ezt. Próbáld átgondolni, hogy mi minden jó dolog történt veled az életedben. Hogy milyen helyzetek voltak a környezetedben, amikre azt tudod mondani, hogy de jó, hogy ez nem velem történt meg. Gondold át, hogy kik azok akik most melletted vannak, próbálj velük minél több időt tölteni, és próbálj célt keresni az életedben. A pszichológus csak akkor fog tudni segíteni, ha eltökéled, hogy kikecmeregsz ebből a helyzetből...ha te nem akarsz meggyógyulni, akkor nem fog menni. És nem lesz könnyű, ez egész biztos, de gondolj csak vissza: mennyi minden volt már az életedben, amikor azt mondtad magadban, hogy ennél rosszabb már úgysem lehet. És sikerült megoldanod azokat a helyzeteket is, ezt is sikerülni fog!!! Kitartás!
2011. jún. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Miért, mi változik jövő héten? A pszichológus sem fogja megoldani az életedet, legalábbi nem az első órán.

---

A pasihoz:

Egy kapcsolat két ember szabad akaratán múlik. Ha tényleg szereted a másikat, tiszteled is, és tiszteled a véleményét is. Az ő véleménye pedig az, hogy nem ő a nagy ő. Röviden ennyi.

Hosszabban: még hozzátenném, hogy a szerelem nem "szerencse" kérdése, hanem kőkemény munka, ön- és társismeret. Ez vár rád, de ez nem fog 1 hét alatt megoldódni.

A munkához: ha így folytatod, kirúgnak a sok bőgésért...

2011. jún. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ugyan ez voltam mint te. Ahogy az első is írta, mindent hozzá kötöttem, ő volt mindig ott, vele keltem, vele feküdtem, ha baj volt őt hívtam fel, ha örültem neki meséltem el először!! Csak ő, ha hívtak barátnőim néha elmentem de végig azon jártak a gondolataim, hogy de jó, este találkozunk.

Elhagyott.

2 hónapja engem is. Azóta rájöttem, hogy nagy marha vagyok, több éven át csak ő számított. Végre elértem azt a pontot, hogy alig várom, hogy felhívjam anyukámat, barátnőkkel sétálni menjünk, elvigyem a kutyát a parkba vagy megnézzek egy jó kis filmet este egyedül.

Hihetetlen, hogy ez van. Még mindig hiányzik, még mindig imádom, még mindig visszavárom őt :(

Csak őt, nem kell senki más.

De tudok mit kezdeni magammal és elhiszem, hogy van nélküle is élet.

Neked kell akarnod túllépni rajta. Az nem segít ha CSAK eljárkálsz, beszélgetsz, lefoglalod magad. Akarnom kell. El kell hinned, hogy van kiút.


Szabad kérdeznem miért mentetek szét?


21L

2011. jún. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem szeretett, nem becsült meg, nem akart velem lenni.

Azért akarok pszichológushoz menni mert több barátom is javasolt egyet itt a környékünkön, ráadásul ingyen, úgyhogy nem veszítek ezzel semmit.

Igazából most estem vissza nemrég, 1 hónapja még jól voltam (jobban), mert azt hittem visszajön és meggondolja magát :'( Közös barátunk szerint a pár hisztimen kívül nagyon jól járt volna velem, mert tényleg megadtam neki mindent...

2011. jún. 19. 18:29
 8/18 A kérdező kommentje:

A munkahelyemről meg annyit, hogy én fogok kilépni. Nagyon kevés pénzért dolgozok 3 ember helyett. A főnök csak azért nem rúg ki, mert nincs az a hülye ember aki odajönne dolgozni napi 12 órát 3 ember helyett ilyen kevés pénzért. Ráadásul útiköltséget sem fizetnek, semmit ..

Nekem nem éri meg ez az egész, szüleim is azt akarják, hogy felmondjak.

2011. jún. 19. 18:30
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkor gondolkodj racionálisan! Találsz nála jobbat? Aki meg fog becsülni, veled szeretne majd lenni, mindent megadni?

A válasz valószínüleg: Igen.

Ne sírj utána, meg sem érdemli.

2011. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Van már új munkahelyed? Amíg nincs, eszedbe ne jusson kilépni!

(ment egy levél nemrég)

2011. jún. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!