Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők akik nem képesek...

Elvált szülők akik nem képesek felnőtt módjára higgadtan megbeszélni dolgokat azok miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy ha nem bírják még látni se egymást (valahányszor beszélnek csak anyázás van) akkor a gyerekekkel üzengetnek egymásnak pl. hogy kéne pénz tankönyvre stb., ha pedig nincs pénz tankönyvre akkor persze hogy a gyerek kapja az arcába hogy "mert anyád/apád így meg úgy"? És ezek után várnak tiszteletet? Ez nem a gyerek szándékos kihasználása?

Miért nem fogadják el hogy a válástól függetlenül a gyerekeik nevelése és segítése még mindig a kettejük közös ügye amiről időnként egymással is beszélniük kell (mégpedig felnőtt módon, nem anyázva, ezzel is jó példát mutatva a gyereknek)? Miért kell a gyereket postásként használni?


2011. aug. 24. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én sem értettem ezt soha..De szégyelhetné magát mélységesen az ilyen embernek nem mondható izé...Ráadásul egyre több az ilyen válás... :(
2011. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nahát erre én is marhára kíváncsi lennék!!17/L vagyok,a szüleim elváltak még öt éves koromban,de pl. most van ez a helyzet,hogy ugye könyvet kéne venni pénteken,anyámnak van egy alkoholista cigizős roma "társa"-.- aki miatt apa azt mondta hogy nem ad pénzt könyvre vegye meg ő meg anya ne rá költse a pénzét meg a gyerektartást se adja oda többet előbb mint amikor kéne mert tartson el minket ő,(megjegyzem gyűlölöm azt a férfit,férfi.á..patkány),anyám meg kitalálta hogy ő azt csinál amit akar meg ő ez meg az kivan kelve magából és hogy majd apám kifizeti a könyveimet....hát ma nagyon elegem lett a kevés nyugdíjat kapó nagymamámnak kellett odatelefonálnom(ég a képemről a bőr)hogy most az egyszer vegye meg a könyveimet....Tegnap voltunk a mamánál de ameddig oda értünk van egy ház amit még anya megakart "kapni" amikor apával együtt éltek,akárhánmyszor elmegyünk arra mindig elmondja hogy "apád miatt nem vettük meg mert nem akart elköltözni"ráadásul olyan hangnembe mintha én tehetnék róla.....meg apa miatt szokott le a levesről,stb......kevés pénzünk van és mindig anya nyihog hogy kérjek apámtól (aki mostantól nem ad)nincs tőle pOfám kérni de ha meg nem ad akkor én vagyok a hibás ha meg kérek akkoris.......szóval tele a t.ököm az egésszel mind a kettővel,egy lvem van még aztán új életet kezdek valahol jó messzire!!!!!!!!!nem fogok kikészülni itthon
2011. aug. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20:13-mas vagyok,és az a véleményem hogy undorítóak az ilyen emberek,elegem van nagyon már,ha egyszer elmegyek többet nem jövök vissza de még előtte jól odamondom a magamét mindenkinek aki szerintem megérdemli!!!!
2011. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amikor kisebb voltam ugyanígy voltam én is mint a 2. válaszoló, most az öcsémtől hallom ugyanezt a helyzetet. Szóval mondhat bárki bármit, erre a problémára az idő nem megoldás...


És ami még külön aggaszt de rettenetesen hogy majd a jövőben hogyan NE legyek olyan ember, házastárs, szülő mint az én szüleim. Hogyan? Vannak itt olyanok akik hasonlóan nőttek fel és kifejezetten jó szülők lettek, a mai napig jó házassággal?

2011. aug. 24. 20:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Válás után általában minimum az egyik fél tele van tüskékkel. Sértve van a nőiességében/férfiasságában, esetleg még mindig jelent neki valamit a volt párja.


A volt pár pedig - jó esetben - csak az extől válik el, a gyerekeitől nem. Őket ugyanúgy szereti, az ő életük ugyanolyan fontos neki, mint régen.


A "sértett fél" pedig gyakran nehezen tudja tolerálni, hogy a gyereknek ugyanúgy van apja/anyja, de neki már nincs párja... A legrosszabb ilyenkor az, ha azt a bosszút, amit a volt párjának szánna, a gyereken éli ki. Tulajdonképpen féltékeny a saját gyerekére, esetleg haragszik rá, hogy nem hajlandó vele együtt utálni "azt a mocsok, hazug" apját/anyját.


Intelligencia kell ahhoz, hogy valaki úgy tudjon elválni, hogy a gyerekek a legkevésbé sérüljenek. Empátiára lenne szükség, de a legtöbb elvált ember ilyenkor nem lát az önsajnálattól. Mivel a gyerek egy életre az exéhez köti, ezért bünteti őt is, pedig az nem tehet semmiről...

2011. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Mivel a gyerek egy életre az exéhez köti, ezért bünteti őt is, pedig az nem tehet semmiről..."


Bünteti őt is, ezzel pedig azt éri el hogy a gyerek kiábrándul belőle mint emberből, mint szülőből, mint példaképből. Több kárt okoz még saját magának is mint hasznot. Ezt olyan nehéz észrevenni?

2011. aug. 24. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim is elváltak két éve...akkor borzasztó volt a helyzet, mert anyum megcsalta apát. Apa vissza akarta hódítani, de anyum meg csalta tovább (nem értem miért csinálta.Apu nagyon rendes volt hozzá, még el is nézte volna neki a félrelépést).Aztán apu feladta azt mondta jól van akkor válok!De mikor anyu meghallotta a válás szót akkor feleszmélt a rózsaszín ködből és teljesen kétségbe esett, próbálta meggyőzni aput hogy mégse váljanak...De apu akkor már eldöntötte mivel más gondok is voltak anyuval(pl. nagyon könnyen ideges lett és akkor olyan dolgokért ordított hogy a rágó papírját a pultra tette...ez így nem tűnik durvának de ha mindennap ilyen butaságokért 1 óra ordibálás jön az borzasztó)A bonyi még az volt, hogy közös cégük is volt/van ami az egész megélhetést biztosította...azt is elkellett volna dönteni kié lesz a cég de egyik sem engedett. Volt szép nagy ház na az kié legyen egyik sem engedett volt két gyerek na az kié legyen .Ezekből olyan mértékű viták kerekedtek,hogy anya szétrúgta apa ajtaját mindent hozzávágott ami a keze ügyébe került utána megbánta és a mi nyakunkon sírt.Borzasztó nézni ahogy mindkét ember akit szeretsz hogy szenvednek :( Amúgy anyukám még a mai napig nyugtatót szed de most már az új párja miatt, aki amúgy nagyon rendes, de anya mindig talál valami okot ami miatt nem.Azóta nagyon nagyon jó a helyzet, amikor anyunak jó a kedve akkor apuval viccelődik nevetgélnek.De a mai napig vannak olyan dolgok amin összekapnak,de közel nem olyan durván. A cégben közösen dolgoznak.A ház anyué lett de apunak kifizette a ház értékének a felét, amiből apu tudott venni egy másik házat, igaz az kicsit kisebb,de jó.És a nővérem apunál lakik én meg anyukámmal. De heti 2-3 napot ott vagyok apunál és a nővérem is anyunál. Mindkettő talált magának új párt akikkel remélhetőleg sokáig együtt lesznek. Amúgy azért én kerültem anyuhoz mert a nővérem nem jön ki jól vele (mert mindkettő nagyon temperamentumos és nehezen elviselhető,de nagyon is szerethető.)De amúgy meg a nővérem meg anya szeretik egymást csak kisebb balhék azért vannak.Szóval a történetem happy end lett .:) Remélem veled is lesz, hogy egy idő után elfelejtik a régi gondokat és megbékélnek egymással.Amúgy bocsi h ennyit írtam de ki kellett adnom magamból :)
2011. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia,


ha kicsit is vigasztal, a negatív példa is példa - az, hogy már így látod őket, és törekszel arra, hogy Te ne ilyen legyél, már jól jelzi, hogy van más választásod, mint az ő "életformájuk"! Sok ilyen emberről hallottam, akik szuper szülők, stb. lettek. Tudod, a szeretetet nem csak tőlük lehet kapni - sőt, eleve el van benned ültetve, képes vagy szeretni még így is!

Szóval legyél kitartó a jóban, biztos nehéz, és hidd el, tudsz majd szép életet élni, jó szülő és házastárs lenni! Nem könnyű (annak sem, aki jobb háttérrel indul), de akarni, és folyamatos erőfeszítéseket kell tenni érte - és menni fog. Hajrá, addig meg kitartás!

2011. aug. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2011. aug. 24. 21:26
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is pofátlanság. Viszont talán hülyén hangzik de legalább kap valami féle figyelmet a gyerek. Mint pl a rossz kapcsolatok, egyikből másikba csak legyen valami. Megy így legalább van valami konkrét dolog az életében amit utálhat.


Nekem meghalt apukám, kettő nem ugyanaz szóval nem azt mondom hogy örüljél neki, mert ugyanolyan szar. Na, és így ugye már semmi se volt, akár az se hogy talán valamikor majd javul valami. És semmit se tudtam kezdeni ezzel az érzéssel, és ilyenekből lesznek az "őrültek" mint aki fókuszban is volt asszem. Itt meg ugye pontosan meglehet fogni mi a gond.


Annyi a lényege hogy ha valaki pl drasztikus lépésre szánná el magát hát még mindig inkább a válás mint ez.

2011. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!