Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy birtokolni...

Úgy érzem, hogy birtokolni akar. Mit csináljak? Hogyan lehetne megbeszélni a dolgot?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, anyukámmal élek. A barátom már kb egy éve itt lakik nálunk. Volt egy hobbi féleségem, ami neki nem tetszett, így abbahagytam a kedvéért még 2 éve, de megbántam és most újra kezdtem úgy egy hónapja. Minden nyáron lehet táborba menni, és jövőhéten lenne a tábor, és lehetséges, hogy én is el tudok menni, aminek nagyon örülnék, viszont ő nem. Igazából semminek sem örül szinte, ha tervezek valami programot, főleg az olyanoknak nem, ami kicsit hosszabb. A tábor egy hetes lenne kb, de egyszerűen nem tudom beadagolni neki, hogy szeretnék rá menni, mert tudom hogy megbántanám. De csak egyetlenegy hétről van szó, nem évekről. És egyszerűen nem bírja ki, hogy ne legyek mindig otthon. Mikor valakinél szeretnék aludni, vagy egy bnőm aludna nálam, azt sem nézi jó szemmel. Hogyan tudnám ezt megbeszélni vele? Már többször próbálkoztam, de egyszerűen nem érti meg, hogy szükségem van olyan időre, amit a saját kedvtelésemmel töltök el, és nem csak itthon vagyok. 24 éves, én meg 19, egyikünk sem gyerek már, úgyhogy nem értem, hogy miért olyan nagyon nehéz tőle engednie.
2011. jún. 13. 17:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell "megbeszélni", ha ennyire nem hajlik a kompromisszumokra. Be kell jelenteni, hogy mész és kész.

Ha nem tetszik neki, akkor lehet cuccolni.

2011. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ha mar ilyen koran kezdi ezt a birtoklasi vagyat te meg inkabb fuggetlen leke vagy akkor ez a kapcsi nem fog mukodni. ahogy az elso hsz irta bejelented h te mesz es kesz. ha meg nem tetszik neki akkor koltozzon el. tul fiatal vagy h begubozz.
2011. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

3 éve vagyunk amúgy együtt. Szoktam neki mondani, hogy fiatal vagyok, kell az élet, mikor, ha nem most? Nem értem, mit nem ért rajta meg...

Nem értem, magam, miért nem mondom meg neki, mit szeretnék.

De nem szeretném megbántani, de így viszont magamat bántom.

2011. jún. 13. 17:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Érzelmi zsarolásnak hívják, amit a barátod csinál. "Ha nem azt csinálod, amit én akarok, akkor nagyon meg leszek bántva és ezzel bűntudatot okozok neked"

Ebből a játszmából úgy lehet kilépni, ha nem hagyod zsarolni magad. Ő legyen csak megbántva, ha neki ez esik jól.

2011. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy zsarol. És nagyon rosszul is érzem magam miatta, hogy hagyom magam.

Volt valami konfliktus közöttünk, nagyon összevesztünk, és sírt is, de nagyon, és annyira rosszul éreztem magam miatta, mert tudom, hogy szeret, de változtatni szeretnék ezen akkor is.

2011. jún. 13. 18:02
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

jézuskrisztus...lépj ki ebből a kapcsolatból, később nagyobb gondjaid lesznek.

ez a pali beteg, és ha te nem érzed magad teréz anyunak, akkor semmi keresnivalód mellette.

ha elhagyod, öngyilkossággal is fog fenyegetni, erre is készülj fel.

most akkor van önálló életed vagy nincs?

2011. jún. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy beleszóljon ezekbe a dolgokba!


Tapasztalatból mondom.


Ha hagyod, akkor sokkal rosszabb lesz.

Én hagytam sajnos az elején, 2-3 évig.

Már a végén abba is beleszólt, hogy hétvégén ebéd után lepihenhetek-e.

Meg abba is, hogy kivel, mikor találkozhatok, hova menjek szabadidőmben, mit kérdezhetek tőle, mit nem, mikor szólalhatok meg, hány perccel azután, hogy hazaérkezett.


Az elején kell tisztázni a dolgokat, és meghúzni a határaidat, mert, ha nem teszed, akkor az ilyen típusú ember csak jön és jön egyre beljebb a lelkedbe, a személyiségedbe, és a végén már nem ember leszel mellette, hanem egy bábu.


Amit Ő úgy irányít, ahogy akar.

2011. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Futás! Először a táborba, aztán minél messzebb ettől a pasitól. Annyit azért megkérdeznék halkan, mi a fenének kell egy 18 éves lánynak összebatyuznia valakivel? Főként olyannal, aki már az összeköltözés előtt "letiltott" a hobbidról? Gondolom nem rúdtáncos voltál kedvtelésből, hanem valami teljesen ártalmatlan ügyről volt szó.

Ahogyan írsz erről az egészről, az már önmagában is ijesztő. Éppen csak bocsánatot nem kérsz azért, hogy eszedbe mert jutni valami, amihez a pasid nem adott engedélyt. Mondd meg neki, hogy el AKARSZ menni ebbe a táborba. Ha van ideje, és kedve, akkor meglátogathat, ha nem, egy hét múlva otthon leszel.

Két eset lehetséges.

Mire hazaérsz, a pasid sértődötten elköltözik, és te hálát adhatsz az istennek, hogy néhány év múlva nem kell engedélyt kérned tőle a kézmosáshoz is.

Mire hazaérsz, a pasid átgondolja egy kicsit a helyzeteteket, és lesz értelme megbeszélni vele, hogyan tovább?

Akármi is történik, így ne maradj ebben a "kapcsolatban".

2011. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
rúgd ki b+
2011. jún. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolsz arra, hogy neki rossz, ha azt csinálod amit szeretnél, ezért tépelődsz. Ő miért nem gondol arra, hogy neked rossz, ha nem mehetsz el időnként?
2011. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!