Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezhet ilyen? Miért nem...

Létezhet ilyen? Miért nem szeretem a családom?

Figyelt kérdés

Családanya vagyok/voltam. Felneveltem két gyereket, unokám van. Egész életemet nekik szenteltem, magamra soha nem költöttem. Most elmentem két hétre, kb. 15 év után, és nem hiányoztak. Hazajöttem, és nem akarom látni őket. Mindig a pénzem kellett nekik. Csak nézek, és nem akarom elhinni, hogy semmi érzelmet nem váltanak ki. Kerülöm a találkozást.

Mi történt velem, hogy lettem ilyen érzéketlen irányukba?


2011. aug. 25. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem csak besokalltál és felnyílt a szemed.
2011. aug. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy érzéketlen, csak rájöttél, hogy te is létezel.Eddig nekik éltél, mindent alárendeltél.Most már van időd foglalkozni magaddal,és élvezed,átestél a ló másik oldalára.Nem gond, majd elmúlik. Meg fogod találni a középutat, idő kell neki.
2011. aug. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Az utolsóval értek egyet.
2011. aug. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az rendben van, de saját vélemény nincs?
2011. aug. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, már másnál is láttam ilyet! a probléma az hogy amíg nevelted őket és csak a családdal törődtél magadról elfeledkeztél!

meg kellett volna találnod az egyensúlyt

2011. aug. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Már a húszas éveik végén járnak, a nagyobbik családos, de mindig én vettem nekik mindent, az unokámnak az utolsó ruháig, játékig. A kisebbik még velünk van, 26 éves, egy napot nem dolgozott még, mi tarjtuk el, de még a hobbiját is mi finanszírozzuk. Csak az a furcsa, hogy eddig ez nekem természetes volt, és örömet okozott.

Egy pici dolog történt, rájuk bíztam egy levél feladását, amíg odavoltam, de egyiknek sem volt kedve elmenni a postára (3 pecre van tőlünk), s ekkor valami elszakadt.

Szégyellem és gyűlölöm magam, de hirtelen mintha idegenek lennének, máskor egy pár órás távollét után rohantam hozzájuk, úgy hiányoztak, most bezárkóztam a szobámba, és nem akarom látni őket. Tudom, hogy nem helyes, de semmi szeretetet nem érzek irántuk. Rettenetes érzés. Iszonyú lelkiismeretfurdalásom van, mégse tudok találkozni velük. Teljesen kétségbe vagyok esve.

2011. aug. 25. 08:18
 7/10 anonim ***** válasza:
TEljesen érthető, ne gyűlöld magad ezért. Nekem az a furcsa, hogy valaki 26 évesen is még a szüleitől függ és nem dolgozik. Ez -ne haragudj- a te hibád, neked kéne a sarkadra állni és nem hagyni ezt /de már rég meg kellett volna tenni/.
2011. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szóltam már néhányszor, de akkor úgy üvölt velem, majdnem nekem jön, inkább nem szólok már.
2011. aug. 25. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt meg pláne nem hagyhatod! Megérdemled a tiszteletet ennyi áldozattal teli idő után!! Párod mit szól ehhez?
2011. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát most családi dolgokról nem írok, hogy 26 éves hobbijait fizetitek meg bármi más, azt úgyis ti dolgotok. Meg ennek nem ez a lényege.


Hanem amit korában is írtak, az hogy magaddal nem foglalkoztál túl sokat legalább is. Akármit csinálhatna a gyereked ha ugyanannyi időt szánsz rájuk ugyanezt éreznéd. Hát fontos az egyensúly, de jobb későn mint soha.


Illetve még annyi hogy írtad hogy csak a pénzed kell nekik. Lehet, hogy ez eddig is megvolt csak nem foglalkoztál vele aztán most mire előjött már elvette az egész kedved tőlük, amit talán még akkor meglehetett volna simán oldani. Na de ez nem változtat már. Csak ilyesmi velem is volt, nem beszélünk meg x dolgot aztán elfajul. Csak mindenki el van a saját fejében mindenfélét gondolva a másikról. Ha ti meg amugy is vitáztatok ilyenekről akkor ezért is.

2011. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!