Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz leírnom, de hátha kapok...

Nehéz leírnom, de hátha kapok valami hasznos tanácsot: / Pszichológustól, v. akivel megtörtént / Hogyan lehet feldolgozni a vér szerinti apától elszenvedett gyermekkori molesztálást?

Figyelt kérdés

Már nem tartom vele a kapcsolatot kb.2 éve, ha csak meglátom, rosszul vagyok. / remegés, szédülés / Létezik olyan, hogy egy anya nem veszi észre?

Ha akkor feljelentettem volna,kaphatott volna komolyabb büntetést ?

Még mindig erőltetné a "kötelező", "udvariassági" telefonhívásait és 1 évben egyszer,

karácsonykor,hogy látogassam meg.

Nem fogja fel,hogy ez nekem rossz ? / piásan látni,mint gyermekkoromban,abba a lakásba bemenni... /


2010. okt. 11. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. okt. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Már régen történt.

31 vagyok és 14 évesen történt,ami "előhozott" régebbi emlékeket is,amikre már nem emlékeztem.

2010. okt. 11. 13:03
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom elképzelni,hogy ne vegyem észre,hogy a gyerekemet az apja molesztálja.Vagy nagyon hülyének kell lenni vagy egyszerűen nem akar róla tudni az anya.Nagyon sajnálom ami veled történt.Ha nem kötelező ne menj vagy menj,de ne egyedül.Én jól képen törölném apádat és utána mondanék neki pár "kedves" mondatot és otthagynám!
2010. okt. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szexuálisan molesztált? Anyukád tud róla? Fel kellett volna jelenteni.

Én azt javaslom, fordulj szakemberhez, ezt nagyon nehéz leküzdeni egyedül.

2010. okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Pszichológus, pszihiáter esetleg kineziológus.
2010. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Persze,felnőtt fejjel én is tudom,hogy fel kellett volna jelenteni,de 14 évesen,gondolja,hogy ezek után az ember szépen átgondolja,hogy mit kell tennie ?

Természetesen begubóztam és féltem.

Anyámnak nem mertem elmondani,csak testvéremnek,aki szintén gyerek volt.

Azt mondta,nem hiszi el. / De nem kérdezett semmit,nem volt "kiakadva",ami nagyon furcsa.

Azt nem tudom,h. vele történhetett-e valami. /

2010. okt. 11. 13:11
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig első vagyok.

hát..azt hittem most vagy 14 és régebben molesztált.Ha akkor feljelented,akkor kapott volna komolyabb büntetést,ha tudod is bizonyítani.


22 éves vagyok és engem a nagybátyám az aki molesztált. 6-7 éves voltam.Anyámnak nem szóltam,mert még nem tudtam,hogy mi az a molesztálás.Azóta se szóltam senkinek róla,hogy nehogy bajt csináljak és lehet,hogy ma már nem is hinnének nekem.Mostanában egyre sűrűbben tör fel ennek emléke.Talán mert már nekem is van egy 9 hós lányom.Érdekes módon ő úgy csinál,mintha ez meg se történt volna.Úgy csinálok mintha én nem emlékeznék rá,mikor találkozok vele.Valamennyire átérzem a helyzeted,bár nekem nem az apám volt a ludas.Bár feldolgozni nem fogom soha szerintem!


Bocsi,hogy érdemleges választ nem tudtam adni!Kitartást és,ha nem akarsz akkor ne menj!Bocsánatot kért már emiatt?

2010. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Fordulj a nane-hoz.
2010. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia !

Köszi,már az is jó,hogy beszélhetek egy sorstárssal.

Érdekes a hasonlóság,ez a F. is úgy tett,mintha mi sem történt volna,sőt másnap még egy hülye tinilányos poént is megeresztett..

Ő is úgy csinált,mintha nem történt volna semmi.

Évekkel később hoztam fel a témát.

Bocsánatot kért,de az ivást és a bunkó viselkedést folytatta.

Megértelek a kislányod miatt.

Én biztos nem fogom neki megmutatni az unokáját.


Tudom,milyen nehéz,de én biztosan megmondanám négy szem közt a véleményem.

Biztos,hogy nem szólna senkinek a családban.

Viszont,lehet,hogy nem lesz jobb tőle.

Nem tudod elkerülni a találkozásokat ?


Köszönöm a válaszokat.

2010. okt. 11. 13:37
 10/16 anonim ***** válasza:
Az érdekes az,hogy normálisan beszélgetünk és imádom a lányát is.De ez az eset mindig előttem van és sose maradok vele kettesben.Ez nagyon feszélyez.Anyukámhoz szoktam járni és oda szokott évente pár alkalommal menni.Olyan családlátogatásra.Hosszú történet ez.Mert a szüleim pár éve nincsenek már együtt és ez az illető apám tesója,de a családból ennyire nem bomlottak fel a barátságok.
2010. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!