Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit ajánlanátok?

Ilyen esetben mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

17/L vagyok,anyukámmal élek,a szüleim elváltak,apa keveset keres,és anya rokkantnyugdíjas.Az a helyzet,hogy ugye jövőre tovább "kellene"tanulnom,de még nem tudom,hogy hová,vagy hogy tovább tanuljak e.Mindenképpen szeretnék ECDL-vizsgát,középfokú angolt és németet,jogosítványt,meg jó érettségit,ezeket mindenképp.Apukám felajánlotta,hogy ő segít a jogosítványban meg a nyelvvizsgában,a másik meg majd meg lesz valahogy)zsebpénzből kb.).Az anyám teljesen kibírhatatlan,szó szerint dilis és kicsinál.Két tervem van,amik között gondolkozom:

1. Választok egy egyetemet/főiskolát,nyáron elmegyek dolgozni,és nem költök el belőle egy fillért sem,van párom,és egy albérletben laknánk(ő már ott lakik).

2. Nem választok továbbtanulási lehetőséget,hanem elmegyek dolgozni nyáron,és a párommal lakok albérletben,ő tanul,én dolgozok,és majd ha lesz annyi pénzem,akkor megyek felsőoktatási intézménybe.

A szüleim nem tudnak majd támogatni anyagilag,és mindenképp el szeretnék költözni itthonról.Az a helyzet,hogy nagyon nagyon kellene a munka.Be vagyok regisztrálva két féle diákmunkaszövetkezetbe de nem sok reményt látok,mert idén sem kellettem sehová,mert azt mondták nem vagyok nagykorú,meg tapasztalatlan vagyok,...stb...Jövőre bizonyára egy fokkal könnyebb lesz.Mit ajánlotok,honnan érdeklődjek,esetleg kérhetek e majd bármilyen támogatást is valahonnan?Esetleg egyéb ötletetek van?Ha igen kérlek osszátok meg velem,köszi! : )


2011. aug. 25. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsőt választanám és "kinyögném" most az egyetemet...ha egyszer abbahagyod a tanulást utána már nehezebb belerázódni, leülni tanulni. Én tuti nem kezdtem volna 21-22 évesen az egyetemet, nem mert szégyen, hanem addigra már elkényelmesedtem volna ilyen szempontból.

21-L

2011. aug. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképp jelentkeznék felsőoktatásra(egyetemre vagy főiskolára).Na ugye erre már februárban kell.Tanulnék keményen,hogy sikerüljön a nyelvvizsga és az érettségi is,hogy jó pontszámaid legyenek a felvételiken.

A jogosítvány jó ötlet,mert van számos olyan munka,ahova kellhet(pl területi képviselőknek),viszont olyan szempontból felesleges, hogy minimum 2-3 év tapasztalat kell (autóvezetési)az ilyen melókhoz(plusz munkatapasztalat is ugye,kivéve ha van protekciód).


Ha jövő nyáron,vagy nyárig találnál egy biztos állást,ami jól fizet és elég hozzá az érettségid, és még fel is vettek főiskolára,vagy egyetemre, akkor tudsz halasztani 1 vagy 2 félévet a suliban és helyette dolgozhatsz pénzt kereshetsz.


Nyugodtan tanulhatsz később is, akár még levelezőn meló mellett,nem mindenki kényelmesedik el.Sok olyan barátnőm van,aki 24 fölött nappalin tanul,mellette dolgozik,de olyan is,aki 30 éves és levelezős képzésre jár,ő is dolgozik :-) Nappalin sem könnyebb,levelezőn sem az iskola,a lényeg a rendszeresség,a szorgalom és a jó időbeosztás.De ez mindenhez kell.


Szóval mindenképp jelenetkezz továbbtanulni,és ha lesz munka,vagy bekerülsz az iskolára,akkor még mindig dönthetsz többféleképpen:-)

2011. aug. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!