Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen táplálékkiegészítőt...

Milyen táplálékkiegészítőt ajánlanátok nekem az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és amíg tartott az iskola kolis voltam. Reggelit, ebédet, vacsorát kaptam és mindennap bevásároltam magamnak (tej,zabpehely,zsömlék,kenyér,felvágott,vaj,gyümölcs). A táplálkozásom jó volt. Most azonban vége a sulinak, itthon vagyok anyu viszont dolgozik, emiatt csak hétvégente tud főzni, ami azt jelenti, hogy már nem olyan jó a táplálkozásom. Keddtől péntekig azt ebédelek amit találok itthon vagy elmegyek venni valami kaját (a reggeli és vacsora nem gond, napközben az étkezésekkel megint nincs baj mert folyton eszek valamit, csak ugye eddig a koliban ebédre volt leves, sült hús, főzelek vagy bármi más és még repetázhattam is, itthon viszont már nem tudok csak hétvégén ebédelni ilyen főtt vagy sült ételeket). Ezért szükségem lenne valami táplálékkiegészítőre, azonabn nem igazán vagyok otthon a témában. 2 hónapja edzek, eddig nem szetdem még semmit. Segítenétek választani? Gondolom inkább tömegnövelőre lenne szükségem, mert azokból van olyan amiben azért fehérje is akad és persze sok kalória, ami kellően kiegészítené az étrendem. Árban maximum 10 ezer forintot akarok rákölteni és nem probléma ha nem valami full agyonreklámozott cucc, csak legalább 30 napra elég legyen és megfeleljen nekem.

170cm/64 kg.

Köszönöm.


2011. jún. 18. 18:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

mark86


húst vegyél...

2011. jún. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"bevásároltam magamnak (tej,zabpehely,zsömlék,kenyér,felvágott,vaj,gyümölcs). A táplálkozásom jó volt."


:| :| :| :| :|

2011. jún. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szia

Reggeli,tízórai, ebéd, vacsora, plusz mindennap bevásárlással úgy gondolom jó volt a táplálkozásom. Azokat csak példának írtam hogy kb ilyesmi ételeket értek egy bevásárláson... Sosem voltam éhes, sokat ettem és amikor elkezdtem az edzést 59 kg voltam. Ehhez képest a 2 hónap alatt +5kg szerintem jó magamhoz képest. Tudom hogy a táplálkozáson van a fő hangsúly, de nem állt módomban ccsirkemellet és rizset enni a koliban mindennap. Ezért maradt a folytonos zabálás(tarja,vaj,paprika,kenyér,zsömle,müzli,tej,csoki,joghurt,alma, ba,banán de ezeket megint csak példának írom). Itthon pedig az a rossz hogy hiába marad meg a napi bevásárlás, nem mindennap tudok ebédelni úgy ahogy kellen csak ha anyu itthon van és tud ebédet főzni. Egyszerűbb dolgokat eltudok készíteni, de húst nem tudok sütni. Ezért szeretném ha tanácsolnátok nekem egy olyan tömegnövelőt, amivel kicsit kiegészíthetném az étrendemet.

2011. jún. 18. 19:00
 4/16 anonim ***** válasza:

Elkeserítelek, eddig is fosul kajáltál.

10 ezer forintból vennék vmi csóró proteint, és mellé zabálnám a ch-t másra úgysem futja ennyiből. És ebből is napi olyan 2 néha 3 adag jut, ha 33g-s adagokat használsz.

2011. jún. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

"tarja,vaj,paprika,kenyér,zsömle,müzli,tej,csoki,jogh

urt,alma, ba,banán"


Ezek árából vehettél volna tényleg fasza kajákat is az az igazság. Nem feltétlen kell csirkemell és rizs.

2011. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

csakegyuser

Nem keserítesz el, örülök neki hogy időt szántok rám. A koliban megpróbáltam kihozni a maximumot a heti pénzemből és a körülményekből, de ezek szerint lehetett volna jobban is. Szerinted akkor fehérjét kéne vennem? Én azt hittem a tömegnövelő jobb lenne mert abban több a kalória és a szénhidrát szóval lehet könnyebb lenne megtartani a súlyom.De ezek szerint nem így van?

Ezek árából milyen fasza kaját tudnék venni? Írnál néhányat ha nem nagy kérés. Itthon már nem feltétlenül költök el ennyi pénzt kajára, mert itt azért csak van hütő és tojás meg valami felvágott akad itthon, de ha írnál fasza kajákat amire inkább érdemes költeni akkor azt megköszönném!

2011. jún. 18. 19:13
 7/16 anonim ***** válasza:

Fehérjét vegyél + dextróz bele, tömegnövelő nem éri meg.

Tömegelésnél simán jó a csirkecomb is, de még akár disznó zsírtalanabb része is, legfontosabb neked most hogy sokat egyél. Zabpehely elég olcsó, rizs se drága, zsömle meg joghurt árából tuti kijön. Veszel power proteint és azt tudod inni reggel edzés után meg este. Mindig nyomsz mellé valami szezonális olcsó zöldséget azt annyi. Mehet még lencse is pl, lehet venni konzerveset, nem kell vele sz@rakodnod se.

2011. jún. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 TOMAtm ***** válasza:

a fehérje okés,tényleg neked még bőven jó a 4 kilós power protein,napi 3-4 szer 2 kanál.dextrózt hanyagolnám,semmi szükséged rá.

az anyu nem ér rá főzni ,meg elég gáz,nyáriszünet van,teis tudsz kaját készíteni.fogsz egy teflonos tepsit,öntessz bele egy kis olajat(olive ha van),alágyújtassz,aztán beleteszed a kissé besózott húst,amikor kifehéredett a pipi húsa(3-4 perc)megfordítod,tekersz rá egy kis borsot és készre sütöd.nem lehet elrontani,mert max megpirul egy kicsit(nyers ne maradjon azért).a rizsből meg kapsz zacskóst,rá van írva mit kell vele csinálni(belelógatni a forróvízbe(még Kelly Bundynak is sikerült).szóval ha nem vagy igazán balf*sz akkor menni fog.ha meg lust vagy 15-20 percet eltölteni a konyhában a nyáriszünetben,mikor 24 órában semmi dolgod,akkor dögölj éhen,nem fog rajtad segíteni akármennyi protein sem.

2011. jún. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezek a barátságos válaszok :DD
2011. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

Akkor megrendelek egy 4 kilós power proteint, az árba úgy néz ki jó. Még annyi kérdésem van hogy nagyjából mennyibe kerül majd egy ilyen étrendet fentartani (heti szinten)?

Nem vagyok lusta vagy b*alfasz, csak nem vagyok otthon a konyhában. Viszont időm lesz megtanulni főzni/sütni.Nézek testépítő étrendet tömegeléshez, neten biztos találok szerintem. Csak kérdés hogy vajon mennyibe lesz majd?Nektek mennyibe van a heti étrend? Hozzátok viszonyítva egy 64 kg-os 18 éves srácnak heti 5edzéshez nagyjából mennyibe fog kerülni ? Kb 128 gramm a napi fehérjeszükségletem és 320 gramm a ch szükségletem egy napra ha jól számolok.

Kösz mégegyszer mindenkinek.

2011. jún. 19. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!