Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá Anyukámat?

Hogy vegyem rá Anyukámat?

Figyelt kérdés
Pesten szeretnék suliba menni, de szegedi vagyok.. nem szeretné hogy Pestre menjek tovább tanulni, de nekem ez az álmom,hogy a Vörösmartyba járhassak dráma tagozatra... mit mondjak neki, hogy vegyem rá,hogy mehessek? :|
2011. aug. 26. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
van pár ismerösöm más városokbol mind pestre akart jönni felét el is engedték, nem az a legbiztonságosabb hely de hát mégis csak a főváros itt van a legtöbb minden, szerintem csak félt téged ... amit meg is értek.
2011. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ez az iskola az álmod,kérd, ne tegye tönkre. Mondd, hálás leszel neki ezért.
2011. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nézd,lehet,hogy egyrészről anyagi okai vannak,másrészről én 22 éves fejjel sem engedném el szívesen Pestre a tizenéves gyerekemet,ha lenne.Amúgy nekem is ez volt az álmom anno.De hidd el,ráér az majd ha eljön a fősuli ideje :)
2011. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szerintem a legjobb ha egy másik felnőtt beszél anyukáddal. Hiszen te még gyerek vagy, úgyis azt gondolja, hogy ez csak egy fiatalkori fellángolás, majd elmúlik...téged annyira nem vesz komolyan.

De ha mondjuk az egyik tanárod beszélne vele az már más tészta...elmondja, hogy tehetséges vagy, lát benned fantáziát stbstb annak már van nyomatéka.

2011. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jaaj, most Pest miben lenne más, mint Szeged? Oké, egy kicsit nagyobb, de Szeged is "nagyváros" szóval nem lenne annyira új dolog. Mondd meg anyukádnak, h ha nem enged el, egész életedben dühös leszel rá emiatt.
2011. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Én azt mondom, hogy nem a középiskola határozza meg mi lesz belőled. Egyetemen az első 1-2 félévben a jobb középsuliba járóknak lesz egy kis előnyük, de utána eltűnik ez a különbség. Valamint vedd figyelembe azt is, hogy a magyar kollégiumok többsége nem egy leányálom.
2011. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Próbálj vele beszélni, akár többször.. máshogy nem megy.. mennyire szeretnéd, és hogy megoldható, és hogy vigyázol magadra.. ésatöbbi..

Amúgy tényleg csak félt, és meg is értem (néhány éve pesti vagyok).

Anyumnak én már huszonévesen köszöntem meg, hogy ragaszkodott ahhoz, hogy a lakóvárosomban járjak középiskolába.. bár az annyiból volt más eleve, hogy én napi szinten ingáztam volna.

2011. aug. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Anyád félt, és valószínűleg azért mert ismer!

Keress inkább Szegeden drámatagozatot!

2011. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szegeden nincsen dráma tagozatos.... és én Pesten szeretnék
2011. aug. 26. 11:13
 10/15 anonim ***** válasza:

És abba beleegondoltál, hogy ez az álmod neki havi kb 50ezer plusz lenne alsó hangon? Utazni kell, BKV kell, csomó helyeség a koliba, zsebpénz, kolit, menzát fizetni...

Na meg még fiatal vagy, befolyásolható, és nem feltétlen tesz jót neked Pest. Meg sok rosszat hallani, egy tinilányt én se szívesen engednék, max ha lenne valami megbízható felnőtt rokon, közeli ismerős, akinél lakhatna és vigyázna rá. De azért a nevelés mégis a szülő dolga, úgy meg nehéz, ha messze vagy.

Esetleg beszéld meg vele, hogy neked ez fontos. Felnőtt módjára, mert amíg úgy viselkedsz, mint egy buta, éretlen kisgyerek, addig nem csoda, ha úgy gondolja, otthon a helyed. Meg mondd meg neki, hogy legalább a lehetőségét adja meg, mert ugye az se kizárt, hogy elvérzel az első alkalmasságin és be se kerülsz.

Persze ha az anyagi része a probléma, akkor marad az, hogy szépen keresel egy szegedi sulit, van ott is sok jó. Kivéve, ha megkeresed te a pénzt, de tekintve, hogy max 14 éves vagy, ez kizárt.

2011. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!