Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon durván összevesztem a...

Nagyon durván összevesztem a szüleimmel, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elmesélem a szituációt:

Anyám valamilyen rendezvényre kellett hogy vigyen néhány üveg szénsavmentes ásványvizet, hideget. Mondta hogy hozzák a boltból. Lementem a SPARba, nem volt behűtve, csak kis üveges ásványvíz, így átmentem a szemközti kisboltba, ahol volt behűtve ugyan, de csak szénsavas. Vittem nekik, erre mondta anyám, hogy ez nem szénsavmentes (mellette húzta a száját). Mondom jó, de csak ez volt behűtve. Erre kezébe veszi, és mondja, hogy "ez neked hideg?!". Mondom, ez volt a leghidegebb, a hűtőből szedtem ki. Aztmondta hogy ez nem elég hideg, és nemigaz hogy a SPARból nem tudtam volna hozni. Közben pedig elég hevesen káromkodott velem, hogy mennyire megbízhatatlan vagyok, meg hogy b*sszam meg hogy ilyen hülye vagyok. Merthogy nem biztos, hogy mindenki szereti azon a rendezvényen a szénsavas ásványvizet.

Erre én nagyon ideges lettem, és azt mondtam, hogy "akinek nem ízlik, az b*ssza meg az anyját, iszik majd szénsavasat, és rohadtul elegem van belőle, hogy mondok valamit te meg sz*rsz rá." És faképnél hagytam az ásványvizekkel.

Szerintetek?

17/F


2011. aug. 27. 15:18
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Sosem hisz nekem, gyűlölöm. Nagyon sokszor eljátszottam a gondolattal, hogy szívem szerint lelőném. Apámmal ugyanez a helyzet, őt is gyűlölöm tiszta szívemből.


hozzak*

vittem neki*

2011. aug. 27. 15:20
 2/27 anonim válasza:
anyukádnak felesleges volt ekkora balhét csinálni pár üveg ásványvízből! de az a legtisztább ha leülsz vele beszélgetni elvégre már nem vagy kisgyerek!
2011. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
13%
Bocanaot kersz, utana elmesz dolgozni, es kulonlaksz.
2011. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
82%

szerintem mindketten túlreagáltátok. Anyád meg legközelebb menjen el vizet venni ha valami nem tetszik...

Gondolom a rendezvény résztvevői előtt azért "tökéletes" családanyát játszik.

Szép.

Legközelebb nem hoznék semmilyent.

De azért te is változtathatnál a hangnemeden...

2011. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

emiatt nem kell gyűlölnöd szerintem.


én úgy látom a helyzetet, hogy felesleges dolog miatt vesztetek össze. én inkább vittem volna mentes vizet, mert tényleg sokan nem isszák meg a szénsavasat, de te így láttad jónak. nem lett volna nagy dolog, ha szépen megkér anyud, h légyszi hozz menteset, mert olyan kell. de rögtön felkapta a vizet. tuti ideges volt és rajtad vezette le. de te meg belementél ebbe.


ennek az lesz a vége, hogy lenyugodtok és odamegy a másikhoz a kevésbé makacs. meg kellene beszélnetek, hogy ha vmi probléma adódik nem rögtön lehülyézni kell a másikat, aki segíteni akart, hanem normálisan megebeszélni.


18/L

2011. aug. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

De..mindig ez van!

Mindig rajtam vezetik le ha mérgesek! Szerintetek ha egyszeri alkalom lett volna, akkor zavarna a dolog? Nem!

Anyám is rendszeresen káromkodik velem, öcséimmel is (7 évesek). Mindenen fennakadnak, mindenben találnak kivetnivalót, és soha 1 "köszönömöt" nem kaptam volna, pedig rendszeresen besegítek a házimunkában is...!

2011. aug. 27. 15:26
 7/27 anonim ***** válasza:
ők káromkodnak, te gyűlölöd őket.nem jó ez gy. mindkét félnek változnia kellen. ha nem megy/nem akarod, költözz el éskezdj önálló életet
2011. aug. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 civisbazsi válasza:
42%
paprikás krumplit virslivel, azt szeretem:D
2011. aug. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

jaj.. ez most muszáj volt? :D


Nem fognak változni. Minden apróságon fennakadnak, a saját szobám sem a sajátom, még az itthoni telefon is itt van bent. Még zár sincs az ajtómban, semmi magánéletem nincsen. Nem akarom gyűlölni őket, de jelen pillanatban, gyűlölet fog el ha meglátom őket. És ezen nem tudok változtatni. Az meg hogy leülünk beszélgetni, felesleges. Volt már rá 1 kísérlet hogy anyámmal megbeszéljem, a reakció: "jaj jólvanmár ne szövegeljél, költözz el ha nem tetszik".

2011. aug. 27. 15:34
 10/27 anonim ***** válasza:
Minek ilyennek gyerek?
2011. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!