Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Anyával is összeve...

Mit tegyek? Anyával is összevesztem.

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet velem, mostanság olyan balszerencsés vagyok, mint még soha. Kezdődött a két matek 1-el, csak ez a két jegyem van. A többi tárgyból mind jól állok, magyar szakra szeretnék menni és az iskolám ösztöndíjára is pályázok. Aztán folytatódott a délutánnal. Fogszabályzóm van, ma kellett mennem igazításra. Gondoltam, én naiv, idióta lányka majd biztos kettesben maradok a dokival és akkor végre randevúra hívhatom. Végig bent volt az asszisztensnő, egy másik páciens is. Közölte velem, hogy nem tudok fogat mosni és kapok még egy hónapnyi esélyt, különben leveszi a készüléket. Ezt megteheti? Még nem vagyok 18, a TB támogatását élvezem, így keveset kellett fizetni. Utána felírt egy elektromos fogkefét, parodontax fogkrémet, szájvizet (2-t). Anyának mondtam, hogy ezeket kellene megvenni. Azt mondta, hogy tudom milyen drága egy elektromos fogkefe? Meg hogy biztos csak azért mondta, hogy megtanuljak fogat mosni. De ez komolyan kell... mert nem úgy tűnt, mint aki viccel, neki is volt fogszabályzója. Olyan rossz... nem akarom, hogy levegyék... mert nem tudok fogat mosni... és anya azt mondja, hogy egy sima fogkefével is meg lehet mosni rendesen a fogamat. De egy: szűk fogsorom van, a google-ban találtok róla képet. 2: fogszabályzóval együtt nagyon nehéz mosni, mert a két metszőfogam fentebb áll a többinél... nem tudom.. és totál aggaszt az is, hogy a villamosból kitekintve még egy 100 kg-os nőnek is volt pasija, babája én meg itt vagyok egyedül - még egyszer sem volt pasim. És folyamatosan azt hallgatom, hogy az otársaim milyen jól megvannak a kedvesükkel, komolyan már csak én vagyok egyedül. Még az osztály romájának is sikerült találnia valakit - igaz az otthagyta egy gyerekkel a nyakán. Mit tegyek?
2011. okt. 26. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? amúgy neked eddig "szerencséd" volt? szerintem amiket itt felsoroltál egyáltalán nem szerencsétlenség? amúgy jól olvastam hogy randira akartad hívni a fogorvosodat? xd
2011. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért lennék nyafka? Csak mert félek, hogy leveszik a fogszabályzómat amire nagy szükségem van? Meg hogy nagyon magányos vagyok?
2011. okt. 26. 18:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is volt fogszabályzóm, mára már sajnos nem lehet, mert egy kis baki miatt alig maradt gyökere a szabályozni való fogamnak, így örülök, ha megmarad még 10-20 évig. Nekem pl. azt mondták, hogy használjak elektromos és hagyományos fogkefét is (egyik sem ér el mindenhova, de a kettő kiegyensúlyozza egymást, vagy mi ) Én például az elektromosomat karácsonyra kaptam, ajándékba, esetleg te is kérhetnél az :) Viszont ha nagyon sürgős, ajánlom figyelembe a netet, talán még használtat is tudsz venni. ( cserélhető fejest, tehát nem azzal mosod a fogad, amivel az előző gazdija)

Sok szerencsét, szép fogakat, és sok pasit :)

2011. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rasszistának meg lehet rasszista vagyok... de engem az a lány már annyiszor bántott elsőben, hogy nem tudok rá másként tekinteni.
2011. okt. 26. 18:23
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor felteszem még egyszer a kérdést és ki is egészítem: miért vagyok nyafka, miért egyoldali nyávogás? Legalább kifejtenétek. Hozzáteszem az én kommentemet (ismét: azért, mert félek, hogy leveszik a fogszabályzómat amire nagy szükségem van?


A konkrét kérdés, AMIRE KÍVÁNCSI VAGYOK!


Megteheti-e a fogorvos, hogy leveszi a fogszabályzómat, csak mert azt mondja, hogy nem tudok rendesen fogat mosni? Hiszen kifizettem a pénzt, annyit, amennyibe kerül.

2011. okt. 26. 18:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Válasz a kérdésedre: a fogorvos javasolhat ezt-azt, de te megtagadhatod a kezelést, feltéve ha elmúltál 18 - mert ez sehonnan sem derül ki.
2011. okt. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem múltam el 18 és nem akarom megtagadni a kezelést. Éppen ellenkezőleg Ő akarja megtagadni, ha nem javul a fogmosási technikám.
2011. okt. 26. 19:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"leveszi a fogszabályzómat"

Ezt is kezelésnek nevezzük Aranyom :)

Alapból pedig egy normális fogorvos csak javasol, hogy csináljon valamit, a végső döntést általában a páciens hozza meg.

Bár nem tudom, milyen stílusban beszélsz a fogorvossal, de meglehet, hogy nem vesz komolyan.

2011. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Nyafka vagy, mert ezek nem igazi problémák, hanem te kreáltad őket és te tehetsz róluk !


1. Két egyesed van matekból: Ez egyértelműen a te hibád, nem pedig balszerencse. Ha tanultál volna nem lenne így.

2. Miből gondolod, hogy a fogorvosod elmenne veled randira? Kiskorú vagy + a betege. Ez etikátlan lenne az ő részéről, a te részedről pedig naivitás, ha azt képzeled, hogy viszonyt fog kezdeni veled.

3. Ha te nem teszel meg annyit a fogaidért, hogy rendesen megmosod és ápolod őket, akkor a fogszabályzónak sincs semmi értelme, azaz igaza van abban, hogy le akarja szedni. A betegnek kötelessége együttműködni az orvossal, ha ezt nem teszi nem érdemli meg az ingyenes vagy kedvezményes orvosi ellátást !

4.Nem feltétlenül kell elektromos fogkefe, az orvos ezt azért javasolta, mert már nem lát más megoldást arra, hogy rendesen mosd a fogaidat. Egyébként lehet kapni kisebb fejű hagyományos fogkefét vagy gyerekfogkefét olcsón, amivel rendesen eléred minden fogadat. Csak ugye ez egy kis megerőltetést feltételez a saját részedről.

5.Egyszer sem volt pasid?- Fel sem merült benned, hogy saját magadban keresd a hibát? Lehet, hogy a viselkedésed miatt nem kellesz senkinek.


Mit tegyél? Nőj fel ! Változtass és ne sajnáltasd magad !

2011. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!