Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiskorú 17 éves gyereket...

Kiskorú 17 éves gyereket otthon lehet hagyni felügyelet nélkül 2 napra? Jogilag mi a szitu?

Figyelt kérdés
Szomszédom erre készül,mert céges kirándulásra megy,és nincs kire bízni a gyereket.Ja a gyerek nem megbízható !
2010. szept. 17. 15:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Szia

Amennyiben a szomszéd egyedül neveli a gyereket akkor Ő a hivatalos gyámja, és 18 éven aluli gyermeket nem hagyhat felügyelet nélkül elvileg.

Törvény szerint nem hagyhatja otthon ,de gyakorlatilag meg rengetegen otthon hagyják a gyermekeiket akár 10 éves akár 17.

Ha a lánynak papírja van róla hogy nem beszámítható vagy beteg stb akkor tilos egyedül hagyni.

2010. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
17 évest simán miaz h nem megbízható ?:D bulit szervezne ha nincsenek otthon a szülők akkor ilyen szempont minden 17éves megbízhatatlan :D
2010. szept. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
17 eves nem kiskoru, hanem fiatalkoru. Azt akartam irni, mielott mondtad, hogy nem megbizhato, hogy ilyen koru "gyereket" otthon lehet hagyni 2 napra, ha a szulo megbizhat benne. A szulonek kell merlegelnie, hogy meg lehet-e benne bizni. Miert nem megbizhato?
2010. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Miért foglalkozol te ezzel ennyire?

Ez a szomszédod dolga és nem a tiéd.

2010. szept. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Engem 2 hétre is itthon hagytak. Nem 5 éves, hanem 17, önellátó, szinte már majdnem felnőtt ember.

Az, hogy nem megbízhatatlan... Szerintem nem a te tiszted ezt eldönteni. Elég ha a szülei bíznak benne.

2010. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Jogilag nem hagyhatja otthon, de a jog értelmében a közértbe sem küldhetné le vagy nem jöhetne egyedül haza a suliból. A gyámja (gondolom az anyja) felel érte egészen 18 éves koráig. Ez múltkor volt a tv-ben. Meg is lepődtem ,ezt teljesen kivitelezhetetlennek tartom. Mit jelent az, hogy nem megbízható? Egy 17 éves "gyereket" szerintem otthon lehet hagyni.
2010. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
* -nem
2010. szept. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

ne csináld már! ennyi idősen, volt hogy anyám elment a pasijával nyaralni egy egész hétre, minket meg összeköltöztettek a mostohatesómmal, aztán ment a party nonstop!


nem tudom miért zavar ez téged... ha olyan dolgot csinál, úgyis hívhatsz rá sünöket. ne legyél már ennyire rosszindulatú.

2010. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha ennyire mozgat a szomszéd baja, akkor miért nem vállalod a gyereket arra a két napra?


boccs az offért


amúgy: szíve joga, hogy otthon hagyja e szerintem, ha van mit ennie a gyereknek és hagy annyi pénzt ami a két napra elég akkor miért ne?


Ajánld fel neki, hogy néha rá nézel a gyerekkel és nincs baj...

2010. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na pont ez az hogy én vállaltam volna a gyereket,főttkaja stb,ingyen és bérmentve .Máskor rábízza a nagyszülőkre,meg az apára (elváltak )Most meg azért sem.Pont egy hete is a nagyszülőkhöz küldte ,mikor mehetnékje volt.Most érthetetlen okból nem akarja,és pont a gyerek híresztelte el hogy mire készül az anyja.A gyerek szó szerint lop,csal ,hazudik,anyja állítása szerint.
2010. szept. 17. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!