Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól engedélyezik,...

Hány éves kortól engedélyezik, a bíróságon, hogy a gyerek közös szülői felügyelet mellett, heti váltásban legyen az apukánál és az anyánál?

Figyelt kérdés
2009. dec. 4. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A heti váltás az szerintem kész őrület, vígjátékokban tök vicces :)
2009. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,de biztos nem tesz jót a gyereknek.egyszer itt egyszer ott.
2009. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyerekeket 12 éves kortól kérdezik meg.Hogy ebben a kérdésben mennyi a korhatár,nem tudom,valószínűleg a bíró dönti el a körülmények alapján.
2009. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben a szülők megegyeztek, bármilyen korban.

Bár akkor sem a heti, hanem a kétheti, vagy havi váltást javasolják. A gyerek korától függ, de egy 10 év alatti gyereknél százszor meggondolnám, hogy kitegyem-e a gyereket ennek.

2009. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem más mint a szülők önzése.Egy gyereknek stabil háttérre otthonra van szüksége,rendszerre és állandóságra.

Ez milyen élet egy hét itt,egy ott??Sehol nem érezheti aztán majd biztonságban otthon magát.Ha az anya életmódja kifogástalan(sok esetben nem az apuka szerint)akkor mellette a helye a gyerekének.Apuka meg látogassa gyakran,vigye is el,próbáljon minél többet törődni vele,jó apa lenni,jó kapcsolatot tartani.De miért kell szegény gyereket ilyen helyzetbe hozni,ennek kitenni?A szülők válnak nem agyerek,miért Ő szenvedjen a felelőtlenségük és a butaságaik miatt?

2009. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mihez kell az engedély?

(Mi nem kérdeztük meg senkitől...)


Ha a szülők meg tudnak egyezni bíróság nélkül a gyerek elhelyezéséről, akkor minek vonnák be a bíróságot? Nem értem. Ha nem tudnak megegyezni, akkor a közös felügyelet amúgy is esélytelen, hiszen ahhoz sok együttműködés kell. Akkor valamelyik szülőnél fogják elhelyezni a gyereke(ke)t, a másik fél pedig láthatást kap és gyerektartást fizet.

2009. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!