Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek főiskolás, egyetemista...

Akinek főiskolás, egyetemista barátai vannak milyen gyakran találkoztok velük?

Figyelt kérdés
Most megy pár barátnőm egyetemre és félek, hogy el fognak felejteni mert csak ritkán tudunk majd találkozni. Tudom ott az email, facebook, msn meg a telefon tudjuk tartani a kapcsolatot de az akkor sem lesz már olyan mint régen. Találkozni is tudunk majd személyesen de az a pár óra szinte semmi nem lesz. Remélem attól még jóban maradunk. Én mindent megteszek ennek érdekében.
2011. aug. 29. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:

tudod: az embernek arra van ideje, amire szakít.

ha szeretnétek, akkor össze tudjátok hozni a találkozókat.

2011. aug. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én egy barátnőmmel voltam ilyen helyzetben (én mentem egyetemre), de nagyon eltávolodtunk egymástól. Nem tudtunk találkozni, és már nem is volt miről beszélgetnünk. Most már egy jó három hónapja egyáltalán nem kommunikáltunk egymással.

Mondjuk nekem komoly problémám volt vele, hogy mindig elvárta, hogy én utazzak haza, hogy találkozzunk, többször mondtam, hogy jöjjön fel ő Pestre, de akkor meg nyafogott, hogy sok idő, meg drága a jegy... pedig hát neekm is ugyanannyi...

2011. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyetemistáknak sokkal több idejük van év közben, mint a középiskolásoknak. A félév vége felé meg a vizsgaidőszak eleje mondjuk húzósak, de azt a pár hónapot ki lehet bírni kevesebb beszélgetéssel is. Nekem most az a problémám, hogy én tanulni fogok, a legjobb barátnőm ha kap munkát, dolgozni fog, így már abszolút nem lesz ideje rám. Amíg tanul az ember, addig könnyebb időt szakítani másokra.
2011. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elszomorítani,de...én most kezdem a 3 évemet az egyetemen Pesten, a legjobb barátnőm nem tanult tovább, tehetős a családja, így gimi után egy szakmát választott,amiben kiteljesedhet. Hetente hazajárok, de falusi vagyok,így nagyon el vagyok szigetelve, a hétvége pedig rövid, mindennel együtt a fél napom elmenne rá, és ez 1x-2x oké, de megunod. Ha egy városban vagytok,ha hazaérsz,valószínűleg könnyebb lefutni egy parkba és találkozni. Kb. 3x találkoztunk a 2 év alatt, igazából elmaradoznak a közös témák, neki fogalma sincs az egyetem rendszeréről, hiába mondok bármit nem érti,és nem is érdekli így. Aki egyetemre megy új barátai lesznek, akikkel napi kapcsolatban lesz, sajnos velük alakul ki a jó viszony. De kettőtök hozzáállásán is sok múlik, Te is tegyél a jó kapcsolatért, keresd őket, érdeklődj, még ha nem is a te témád a fősuli, max új infókat szerzel a világról. De ha azt látod, hogy ők kevésbé keresnek, nem érdemes harcolni, ezt tapasztaltam. Sok sikert!
2011. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!