Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetemista leszek, borzasztóa...

Egyetemista leszek, borzasztóan fog hiányozni a családom és az otthonom. Lehet ezt valahogy enyhíteni?

Figyelt kérdés

Az otthonomtól 220 km-re kerülök egyetemre, albérletbe. Imádom a családomat, a lakásunkat és a városomat is. Viszont tanulmányaim miatt muszáj "kitörnöm" onnan, és mindenképpen ilyen messzire el kellett jönnöm ahhoz, hogy azt tanuljam, amit szeretnék.


Tudom hogy nagyon-nagyon fog hiányozni a család, a szobák, az esti beszélgetések egy kakaó mellett anyuval, minden... Oké persze sok hétvégén haza fogok járni, de akkor is...


Valami tipp honvágy ellen?


2011. aug. 31. 09:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Internet kapcsolat?
2011. aug. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátok, programok, bulik, tanulás.
2011. aug. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog hiányozni.

Annyira el leszel foglalva,főleg első időben ügyintézéssel,hogy legfeljebb este jut majd eszedbe,mikor már semmi dolgod.

Én 300 km-re vagyok,kétheti hazajárással.

Majd lesznek barátaid,akikkel el leszel.Amikor beindul a napi többórás tanulás,akkor meg azért nem fog hiányozni.

Amúgy meg beszélsz velük minden nap,nem?

2011. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

De jó ezt olvasni! :)


Egyébként pedig ne aggódj, meg fogod szeretni az új helyedet is! Lesznek barátaid, egy egész új életed: sok tanulással, új létformával. Meglásd, nagyon jó lesz!

2011. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
A legtutibb egy családi csomagba belépni, így minden este annyit beszéltek, amennyit jólesik :)
2011. aug. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ava87 ***** válasza:

Keress magadnak olyan programokat, amik lefoglalnak, hogy ne legyen időd sajnálni magad. Biztos sok barátot, havert szerzel az egyetemen, és nyilván sokan lesznek, akik messzire kerültek az otthonuktól, valószínű, hogy nekik is fura lesz eleinte, hogy nem otthon vannak. Fedezzétek fel a várost, vegyetek részt minél több programon.

Ezen kívül tedd otthonossá az új lakóhelyedet, hogy ott is otthon tudd érezni magad. Ne úgy tekints rá, mint szállásra, próbáld kicsit sajátodnak érezni.

2011. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én is 200 km-re vagyok otthonról suliban, és családi csomag:) van, hogy egy nap egyhuzamban akár egy órát is beszélünk:) vagy még többet:) ne keseredj el, valóban sok lesz a dolog is és a tanulnivaló is, és különben is, ha szereted a városod, valószínűleg oda fogsz majd visszamenni, ha lediplomáztál:) úgyhogy ez kb 4-5 év:)

Sok sikert az egyetemhez:)

2011. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Debrecenből Pestre?
2011. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
nőj fel
2011. aug. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Én 350 km-re lakom. Lehet kegyetlennek hangzik, de sosem hiányzott a családom...legalábbis így a szó szoros értelmében nem...mindig elfoglaltam magam, napközben egyetem, este barátok, film, séta, tanulás...a hétvégéket meg a párommal töltöttem (aki 150 km-re kényszerült tőlem)...Kb 2-3 havonta járok (jártam) haza...de gyakran beszéltünk telefonon, neten...

Hidd el, minden megváltozik, megtanulsz önállósulni... élni:)


Nem fog kelleni tipp honvágy ellen...megismered a lakást, az új barátokat, csoporttársakat, tanárokat, lekötnek a tantárgyak, eszedbe sem fog jutni, hogy haza menj:)


21-L

2011. aug. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!